Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Jak zdemontować ten trójkąt z tylnych drzwi???? -FOTKA


Cristoforo

Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi:

Jak zdemontować ten element (trójkąt) zaznaczony na niebiesko w ramce???? tylne drzwi lewa i prawa strona

demontując tapicerkę i.....?

za każde info dziekuje

fotka tylko poglądowa

ee3296ddc7420f94med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

wyjęcie tych trójkątów nie jest takie proste

-trzeba zdjąć tapicerkę,przygotować wszystko do podniesienia ramki,wyjąć ramkę ,od wewnętrznej strony będzie wkręt który trzeba wykręcić ponadto trzeba się zaopatrzyć w nożyk aby odciąć zewnętrzne krawędzie trójkąta.

dużo roboty, dobrze jest zaopatrzyć się w klej do wklejania szyb żeby uszczelnić na nowo te trójkąty ,później dużo zabawy z pasowaniem ramki. uważaj na wszystkie spinki i zatrzaski jeżeli chcesz użyć ich ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzieki te trójkąty nie wiem czemu ale maja trochę rdzy moze jej nie bede zdejmował i przemaluje tak na aucie

kurcze troche rozbieraniny jest

ja w b4 pamietam, że idealnie tych ramek nie da sie spasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi:

Jak zdemontować ten element (trójkąt) zaznaczony na niebiesko w ramce???? tylne drzwi lewa i prawa strona

demontując tapicerkę i.....?

za każde info dziekuje

fotka tylko poglądowa

ee3296ddc7420f94med.jpg

Witam,sorry za OT

ale jestem ciekawy czy komuś udało sie wymienić te trójkąty bez rozbierania drzwi,sam tez bym chetnie wymienił jeżeli by ktoś znalazł jakiś prosty na to sposób.Bo jak nie to zostaje tylko malowanko :naughty:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzieki te trójkąty nie wiem czemu ale maja trochę rdzy moze jej nie bede zdejmował i przemaluje tak na aucie

kurcze troche rozbieraniny jest

ja w b4 pamietam, że idealnie tych ramek nie da sie spasować

TO jest aluminium lub jakiś inny stop który nie rdzewieje tylko sie utlenia, z tego też po II lifcie sa klamki (dekory klamek) i listwa z zamkiem na klapie tył. Wystarczy wyczyścić i psiknąć sprayem, robiłem tak na jedej B5 jakieś 3 lata temu i do dzisiaj OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakieś żarty ... tyle babrania żeby wymienić to, ramki nie da się spasować potem ... nawet oddając do warsztatu odwalą ambę i nie spasują... mam ten sam problem ... i chyba faktycznie na aucie będę to malował , pooklejam dookoła wszystko, no innej opcji nie widzę, albo wymienić drzwi. Gratulacje dla tego kto wymyślił ten jakże za***isty montaż tego trójkąta. n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem wam ze ja go wyciagnalem.. Ale meczylem sie chyba z 15 zeby to wyciagnac.. Ja go wyciagnalem w taki sposob ze podważałem go do góry od środka drzwi. Wyszlo bardzo ciezko ale wyciagnalem. Wkladalem go od srodka i od dolu. Juz nie od gory tylko od dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ten trójkącik malowałem.Nie demontowałem tapicerki tylko lekko od srodka zdjąłem plastikową osłonę a pożniej wykręciłem srubkę .Nastepnie lekko odginając do siebie udało się wyjąć.Gorzej było z montażem,ale po kilku próbach udało się zamontować.Tak jak ktoś napisał,trójkącik jest aluminiowy.Ja dałem do malowania proszkowego.Wyszło super.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przymierzam się do tej operacji - wyjęcie trójkątów a następnie oddanie do piaskowania i malowania proszkowego to zamieszczę skróconą instrukcję, na którą natrafiłem gdzieś na obcojęzycznych forach. Być może komuś się przyda. Będę wzorował się na niej wykonując całą operację. Mam nadzieję, że jest dokładnie tak jak zostało to opisane. Jeśli tak - aby wymontować trójkąt trzeba odkręcić jego mocowanie na 2 śruby (oraz boczek).

tr_jk_t_blenda_ty_a4_b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przymierzam się do tej operacji - wyjęcie trójkątów a następnie oddanie do piaskowania i malowania proszkowego to zamieszczę skróconą instrukcję, na którą natrafiłem gdzieś na obcojęzycznych forach. Być może komuś się przyda. Będę wzorował się na niej wykonując całą operację. Mam nadzieję, że jest dokładnie tak jak zostało to opisane. Jeśli tak - aby wymontować trójkąt trzeba odkręcić jego mocowanie na 2 śruby (oraz boczek).

http://s11.postimage.org/j4ppkqifj/tr_jk_t_blenda_ty_a4_b5.jpg

ty zaznaczales jakie śrubki trzeba wykrecic? ten trójkąt trzyma sie tylko na jednej śrubie zaznaczona śruba nr 4 jest od od calej ramki i znajduje sie po drugiej stronie dzwi.... jak cos mam takie 2 trójkąty P+L strona chyba nawet ze srubkami z przedlifta, moge oddac z przesylka za 25zl....

---------- Post dopisany at 18:41 ---------- Poprzedni post napisany at 18:40 ----------

tu jest ich stan..... jak cos to pw

DSCF2950_zpsec85a742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...