Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Cewki zapłonowe


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

witam

właśnie szukam cewek zapłonowych wg etki to nr 06B 905 115 L ale na allegro znalazłem prawie nowe cewki o nr 06B 905 115 R

czy te z literką R podejdą do mojego AVJ???

jeszcze jedno czy nr czujnika temp wody który znajduje sie koło chłodnicy (tam na dole koło IC) to 06A 919 501???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. Etki "L" są do AWT, a "R" do AVJ, AMB, BFB, BEX

Poza tym, kup nowe cewki, a zapłacisz tylko raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojm też padły dwie cewki w czasie jazdy,zadzwoniłem do mojego kolegi z serwisiu ASO Audi i powiedział żeby wymienić odrazu 4 cewki bo przeważnie padają nastepne nr.cewek 06B 905 115 R. Kupiłem nowe 31.12.2008 i od tamtej pory zero problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem dwie po kolei i od razu dwie następne... każda padała w inny sposób ( chodzi o objawy)... mam zawsze jedną na zapas w bagazniku... Mario ma rację, wymień nowe i od razu wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojm też padły dwie cewki w czasie jazdy,zadzwoniłem do mojego kolegi z serwisiu ASO Audi i powiedział żeby wymienić odrazu 4 cewki bo przeważnie padają nastepne nr.cewek 06B 905 115 R. Kupiłem nowe 31.12.2008 i od tamtej pory zero problemów

ile za szt w aso???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem cewki w serwisie Audi Wrocław w Sylwestra 31.12.2008 i dostałem mega rabat za cewke 99 zł - 1 sztuka

To powiem Ci szczerze, że naprawdę to jest mega rabat - pytanie, jaka była ich cena początkowa.

W serwisie Audi w B-stoku, jak i w serwisie VW w S-kach nawet nie chcieli słyszeć o upuście.... A szkoda....

Mam teraz nieoryginalną cewkę Beru i nie można skasować błędu - pali się cały czas ikonka silnika na pomarańczowo. A błąd jest na II cylindrze, gdzie siedzi ta wymieniona cewka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem cewki w serwisie Audi Wrocław w Sylwestra 31.12.2008 i dostałem mega rabat za cewke 99 zł - 1 sztuka

To powiem Ci szczerze, że naprawdę to jest mega rabat - pytanie, jaka była ich cena początkowa.

W serwisie Audi w B-stoku, jak i w serwisie VW w S-kach nawet nie chcieli słyszeć o upuście.... A szkoda....

Mam teraz nieoryginalną cewkę Beru i nie można skasować błędu - pali się cały czas ikonka silnika na pomarańczowo. A błąd jest na II cylindrze, gdzie siedzi ta wymieniona cewka....

Oryginalne też są Beru, więc nie tutaj jest problem.

Poza tym różne cewki różnie kosztują. Do AEB są po ponad 200 zł, a do nowszych 1.8T kosztują w granicach 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz trochę z innej beczki....panowie aby wymienić czujnik temp cieczy chłodzącej w AVJ (ten przy chłodnicy na dole koło inttercolera) trzeba spuścić cały płyn chłodzący???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz trochę z innej beczki....panowie aby wymienić czujnik temp cieczy chłodzącej w AVJ (ten przy chłodnicy na dole koło inttercolera) trzeba spuścić cały płyn chłodzący???

Jak jesteś szybki to wyjmiesz ten co jest i wsadzisz nowy :wink4:

Ale jak nie chcesz się pochlapac to lepiej spuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem cewki w serwisie Audi Wrocław w Sylwestra 31.12.2008 i dostałem mega rabat za cewke 99 zł - 1 sztuka

To powiem Ci szczerze, że naprawdę to jest mega rabat - pytanie, jaka była ich cena początkowa.

W serwisie Audi w B-stoku, jak i w serwisie VW w S-kach nawet nie chcieli słyszeć o upuście.... A szkoda....

Mam teraz nieoryginalną cewkę Beru i nie można skasować błędu - pali się cały czas ikonka silnika na pomarańczowo. A błąd jest na II cylindrze, gdzie siedzi ta wymieniona cewka....

Oryginalne też są Beru, więc nie tutaj jest problem.

Poza tym różne cewki różnie kosztują. Do AEB są po ponad 200 zł, a do nowszych 1.8T kosztują w granicach 100 PLN.

okey to co z błędem ?? nie da się go wykasować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...