Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak kosztowane są w Polsce fotoradary - ile można dostać punktów ?


kAtowice.27

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .Myślałem ostatnio przecież można zapłaci i wysłać poleconym zapytanie ze chce zobaczyć legalizacje tego urządzenia itd .Czy warto się wychylać

Dziś jechałem droga krajowa nr11 z Koszalina do Wrocławia i było coś takiego że stały play pierw,potem zwykły fotoradar , a na końcu coś ala śmietnik ( ale wydawał mi się jako foto radar) wiem że był 40 a ja miałem chyba 80 z nerwów już sam nie wiem nic . Wszyscy byli obróceni w kier na Poznania.

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasujesz 6 punktów specjalnym jednodniowym szkoleniem za jakieś tam pieniądze (300zł?)

a fotki robią i kasują zgodnie z taryfikatorem... u nas dają 100zł upustu jak się zgłosisz na wezwanie które dostaniesz pocztą... ale nie wiem czy to reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .

...

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

Od fotki to raczej nie ma możliwości się odwołać. :kwasny: Co do wartości mandatu to jest od tego taryfikator.

A jeśli chodzi o kasację punktów to można ale musisz za to zapłacić za kurs w komendzie policji ok 250 pln. :naughty: I kasją Ci tylko 6 punktów. Kurs można zrobić raz na rok. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .

...

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

Od fotki to raczej nie ma możliwości się odwołać. :kwasny: Co do wartości mandatu to jest od tego taryfikator.

A jeśli chodzi o kasację punktów to można ale musisz za to zapłacić za kurs w komendzie policji ok 250 pln. :naughty: I kasją Ci tylko 6 punktów. Kurs można zrobić raz na rok. :thumbdown:

nieprawda... kurs jest organizowany w najbliższym WORD'zie koszt ok 260 zł i możesz go odbyć raz na PÓŁ ROKU .. za każdym razem zbijając 6 pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem fotkę z fotoradaru przenośnego. Na 50 maiłem 103 i dostałem 500 zł i 10 punktów, odwołać się od tego nie można, a raczej nie ma to sensu bo wszystko widać na zdjęciu.

Jak przekracza się prędkość np o 24 km/h to jest pułap np. od 100-200 zł to przeważnie dają mniejszą kwotę.

A anulować ani wycofać mandatu się nie da, jak fotka jest niewidoczna (znaczy nie widać dokladnie osoby która kieruje) to można powiedzieć że jechał jakiś kolega który mieszka w niemczech i pożyczyło mu się auto na kilka dni i podać jakieś dane tej osoby.

Najwyższy wymiar kary to 500 zł i 10 punktów, no chyba że się gliniarz dopatrzy na zdjęciu telefonu albo nie zapiętych pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .

...

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

Od fotki to raczej nie ma możliwości się odwołać. :kwasny: Co do wartości mandatu to jest od tego taryfikator.

A jeśli chodzi o kasację punktów to można ale musisz za to zapłacić za kurs w komendzie policji ok 250 pln. :naughty: I kasją Ci tylko 6 punktów. Kurs można zrobić raz na rok. :thumbdown:

nieprawda... kurs jest organizowany w najbliższym WORD'zie koszt ok 260 zł i możesz go odbyć raz na PÓŁ ROKU .. za każdym razem zbijając 6 pkt.

Zgadza się. Zwracam honor. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A anulować ani wycofać mandatu się nie da, jak fotka jest niewidoczna (znaczy nie widać dokladnie osoby która kieruje) to można powiedzieć że jechał jakiś kolega który mieszka w niemczech i pożyczyło mu się auto na kilka dni i podać jakieś dane tej osoby.

też to nie jest tak do końca.... bo Ty jako właściciel pojazdu masz obowiązek wiedzieć komu pożyczasz pojazd w jakim czasie.. i w takim wypadku policjant poprosi o stawienie sie tej osoby która wg. Ciebie jechala tym pojazdem. i ta osoba przed władzami musi stwierdzić że faktycznie ona poruszała sie tym pojazdem i jej zostalo zdjęcie zrobione.

niedawno to przerabialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem droga krajowa nr11 z Koszalina do Wrocławia i było coś takiego że stały play pierw,potem zwykły fotoradar , a na końcu coś ala śmietnik ( ale wydawał mi się jako foto radar)

Czyżby coś podobnego:

multanova_schweiz_1.jpg

multanova_schweiz_2.jpg

Najgorsze jest to, że w PL będzie coraz więcej fotoradarów - zamiast naprawiać drogi będą stawiać fotoradary.

Dlatego wciąż polecam:

http://www.a4-klub.pl/smf/antyradar_valentine_one_najlepszy_na_swiecie_detektor-t90181.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .Myślałem ostatnio przecież można zapłaci i wysłać poleconym zapytanie ze chce zobaczyć legalizacje tego urządzenia itd .Czy warto się wychylać

Dziś jechałem droga krajowa nr11 z Koszalina do Wrocławia i było coś takiego że stały play pierw,potem zwykły fotoradar , a na końcu coś ala śmietnik ( ale wydawał mi się jako foto radar) wiem że był 40 a ja miałem chyba 80 z nerwów już sam nie wiem nic . Wszyscy byli obróceni w kier na Poznania.

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

W jakiej miejscowości jeżeli mogę wiedzieć? :naughty:

W zeszłym roku przyszło mi zdjęcie z miejscowości SZCZECINEK jadąc właśnie tą trasą. Straż wiejska ustawiła sobie trójnóg :rant:. Dostałem 100 zł mandatu, a prędkość jaką mi namierzyli to ...... UWAGA ! 53km/h, :oklaski: ograniczenie było do 40. Pirat ze mnie :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku przyszło mi zdjęcie z miejscowości SZCZECINEK jadąc właśnie tą trasą. Straż wiejska ustawiła sobie trójnóg :rant:. Dostałem 100 zł mandatu, a prędkość jaką mi namierzyli to ...... UWAGA ! 53km/h, :oklaski: ograniczenie było do 40. Pirat ze mnie :thumbdown:

Szczecinek albo Biały Bór oraz te okolice są bardzo mocno obłożone fotoradarami przenośnymi i próg prędkości mają ustawiony na +10km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku przyszło mi zdjęcie z miejscowości SZCZECINEK jadąc właśnie tą trasą. Straż wiejska ustawiła sobie trójnóg :rant:. Dostałem 100 zł mandatu, a prędkość jaką mi namierzyli to ...... UWAGA ! 53km/h, :oklaski: ograniczenie było do 40. Pirat ze mnie :thumbdown:

:polew: :polew: :polew: moje ulubione miejsce załapałem tam na spółkę z Białym Borem 21 pkt, wszystko z fotoradarów - masakra prędkości nie przekraczały 70 km/h ... taki pirat ze mnie jak z Ciebie .... dwa razy miałem 56 km/h i mandat gotowy :polew:

W zeszłym roku przyszło mi zdjęcie z miejscowości SZCZECINEK jadąc właśnie tą trasą. Straż wiejska ustawiła sobie trójnóg :rant:. Dostałem 100 zł mandatu, a prędkość jaką mi namierzyli to ...... UWAGA ! 53km/h, :oklaski: ograniczenie było do 40. Pirat ze mnie :thumbdown:

Szczecinek albo Biały Bór oraz te okolice są bardzo mocno obłożone fotoradarami przenośnymi i próg prędkości mają ustawiony na +10km/h.

moje rodzinne strony a co :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kosztowane są w Polsce Foto Radary ile można dostać punktów .Czy ktoś już dostał z was.Czy można się jakoś odwoływać od decyzji .Myślałem ostatnio przecież można zapłaci i wysłać poleconym zapytanie ze chce zobaczyć legalizacje tego urządzenia itd .Czy warto się wychylać

Dziś jechałem droga krajowa nr11 z Koszalina do Wrocławia i było coś takiego że stały play pierw,potem zwykły fotoradar , a na końcu coś ala śmietnik ( ale wydawał mi się jako foto radar) wiem że był 40 a ja miałem chyba 80 z nerwów już sam nie wiem nic . Wszyscy byli obróceni w kier na Poznania.

Czy można jakoś kasować sobie punkty ktoś mi o tym kiedyś mówił ze jest tak możliwość.

W jakiej miejscowości jeżeli mogę wiedzieć? :naughty:

W zeszłym roku przyszło mi zdjęcie z miejscowości SZCZECINEK jadąc właśnie tą trasą. Straż wiejska ustawiła sobie trójnóg :rant:. Dostałem 100 zł mandatu, a prędkość jaką mi namierzyli to ...... UWAGA ! 53km/h, :oklaski: ograniczenie było do 40. Pirat ze mnie :thumbdown:

ewidentnie ustawienie dla zarobku gminy :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowią wezwanie, a jak to nie przyniesie skutku to przy kontroli drogowej mogą cię zawieźć na komisariat.

Już lepiej odebrać i nie zapłacić, wtedy komornik siądzie na ciebie i wtedy rozłożysz sobie na raty i będziesz cykać po 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest gdy pykną Ci już 24 pkt..można wtedy starać się o zbicie 6 pkt. czy przed upływem 24 pkt.,a pózniej nie da rady...W ciągu miesiąca dupnęły mnie psy 2-krotnie i 18 pkt...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest gdy pykną Ci już 24 pkt..można wtedy starać się o zbicie 6 pkt. czy przed upływem 24 pkt.,a pózniej nie da rady...W ciągu miesiąca dupnęły mnie psy 2-krotnie i 18 pkt...?

witaj w klubie złapanych :D

mnie też 2 razy pyknęli za prędkość i mam 14 pkt.

Podobno dopiero jak przekroczysz 24 pkt, czyli np. będziesz mieć 25 to zabierają ci prawko.

A co do kursu to musisz isć teraz, bo jak już następnym razem złapiesz ponad 24 pkt. to nie da rady już kursu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest gdy pykną Ci już 24 pkt..można wtedy starać się o zbicie 6 pkt. czy przed upływem 24 pkt.,a pózniej nie da rady...W ciągu miesiąca dupnęły mnie psy 2-krotnie i 18 pkt...?

witaj w klubie złapanych :D

mnie też 2 razy pyknęli za prędkość i mam 14 pkt.

Podobno dopiero jak przekroczysz 24 pkt, czyli np. będziesz mieć 25 to zabierają ci prawko.

A co do kursu to musisz isć teraz, bo jak już następnym razem złapiesz ponad 24 pkt. to nie da rady już kursu zrobić.

czyli po fakcie pupa-szkoda...bo całe 11 m-cy wyczekiwania do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rodzinne strony a co :naughty: :naughty: :naughty:

Moje w pewnym sensie też - tamte rejony obfitują bardzo w fotoradary przenośne, a tak jak pisałem Straże Miejskie zamawiają co chwilę jakieś nowe fotoradary i robi się niezła sieczka.

ewidentnie ustawienie dla zarobku gminy :wink4:

Oczywiście - tu nie chodzi o prewencję tylko o pieniądze.

Ja jak mnie pstryknął gdzieś w grudniu zeszłego roku, nie odebrałem poleconego po prostu, zobaczymy co będzie dalej..:-)

Sąd Grodzki, ściągnięcie pieniędzy podczas rozliczenia rocznego albo komornik.

A jak to jest gdy pykną Ci już 24 pkt..można wtedy starać się o zbicie 6 pkt. czy przed upływem 24 pkt.,a pózniej nie da rady...W ciągu miesiąca dupnęły mnie psy 2-krotnie i 18 pkt...?

Naliczanie punktów jest w dniu ich przyznania, a nie potwierdzenia przez Ciebie popełnienia wykroczenia.

A przy okazji KrzyHo Twoje okolice też obfitują w fotoradary i zdziwiłbyś się jak ukryte:

3923f31fa65a93dbmed.jpg

60c12e3c9cfd0ed3med.jpg

9cfe303cf0c8c875med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że jest ich pełno :D

Jak pierwszy raz mnie cykneli to ustawili radar w krzakach przy barierce, a nie dość tego była jeszcze wysoka trawa i ustawiony był na pasie zieleni po lewej stronie.

Ciężko teraz jeździć po polsce, nie dość że nie ma drug to jeszcze co chwile ograniczenia do 40 albo do 50, gdzie spokojnie mogołby być 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...