Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria notebooka (toshiba a300 1mt)


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj padl mi laptop, nie reaguje na przycisk ON. Podczas podlaczenia kabla z zasilaniem nie swieci sie dioda ladowania.

Tak sie zastanawiam, czy przez wyciagniecie dysku traci sie gwarancję? Chcialbym skopiowac sobie dane przed wyslaniem do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padl mi laptop, nie reaguje na przycisk ON. Podczas podlaczenia kabla z zasilaniem nie swieci sie dioda ladowania.

Tak sie zastanawiam, czy przez wyciagniecie dysku traci sie gwarancję? Chcialbym skopiowac sobie dane przed wyslaniem do serwisu.

Przede wszystkim spróbuj go wystartować z wciśniętym przyciskiem F1 (F1 + Power).

Jeśli to nic nie da - wyjmij baterie i odpal na samym zasilaczu.

Nastepnie wyjmij wszystkie RAMy (nie tracisz gwarancji) i wystartuj. jesli nic sie nie dzieje wloz jedna, potem zamien z druga i startuj.

Wyciagnij baterie z plyty gł. (jest tam gdzie ram albo wifi (zalezy od laptopa) i zmierz jej napiecie - musi byc co najmniej 2,8V.

Mogl nawalic tez HDD - wtedy laptop moze sie zachwoywac jak twoj. mogla pasc płyta głowna. przyczyn moze byc cale mnostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Toshiba sie popsuła, zreszta jak wszystko w ostatnich latach. Jedyna marka, ktora podniosla jakosc (z marnej na przyzwoitą) to Acer.

Chcesz miec dobry sprzet - kupuj Della, który jeszcze trzyma poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego w ciagu rocznego dosc intensywnego uzytkowania padl kontroler dysku a teraz znow sie co popsulo i spakowany laptop czeka na odbior kuriera.. A miala byc taka dobra ta Tosziba :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnim wlaczeniem notebooka jestem pewny, ze bateria byla naladowana 100%. Takze gdyby nawet byl to zasilacz to laptop odpalilby sie z baterii...

ps. 10 dni temu laptop wyslany do serwisu, jeszcze czekam.... [br]Dopisany: 21 Wrzesień 2009, 20:46_________________________________________________Komputer naprawiony.

Opis: wymiana płyty głownej, aktualizacja biosu, komputer sprawny.

Toshiba jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnim wlaczeniem notebooka jestem pewny, ze bateria byla naladowana 100%. Takze gdyby nawet byl to zasilacz to laptop odpalilby sie z baterii...

ps. 10 dni temu laptop wyslany do serwisu, jeszcze czekam.... [br]Dopisany: 21 Wrzesień 2009, 20:46_________________________________________________Komputer naprawiony.

Opis: wymiana płyty głownej, aktualizacja biosu, komputer sprawny.

Toshiba jest OK.

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...