Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyciek paliwa


dudziu

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałek zauważylem pod silnikiem plamę jak by coś ciekło początkowo myślałem że to olej i że zacieka gdzieś koło filtra oleju bo dwa dni wczesniej wymienialem olej i tak też to wyglądalo po plamach na silniku ale jak zdjełem osłone pod silnikiem i z silnika to czuć ropą a plama pod samochodem tez wyglada jak by to była ropa. Prosze pomożcie ustalić usterke może ktoś z was miał podobną sytuacjen dodam jeszcze że jak narazie nie zauważylem większego spalania i na pompie też nie ma jakiś znaków żeby ona ciekła czekam na wskazówki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze przewody przelewowe od wtryskiwaczy sparcialy i przepuszczaja ...

dokładnie to częsta usterka :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dobrze masz dokręconą tą złotą (żółtą?) nakrętkę, do której idzie z wtrysku przewód przelewowy i z drugiej strony do filtra paliwa. Może jeszcze uszczelka pod nastawnikiem lub w filtrze paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym miejscu znajduje sie ten nastawnik a dokladniej ta uszczelka zeby sprawdzić? dzieki za info

na gorze pompy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie widać żeby gdzieś ciekło paliwo może są jeszcze jakieś inne czule punkty z których może uciekać lekko paliwo??

nie wiem czy to ma coś wspólnego ale mam wrażenie jak by wiecej kopcił momętami

jeszcze mam prośbę napiszcie jaki środek najlepiej kupić do wymycia silnika moze po wymyciu moze gdzieś zauważe wyciek

dodam jeszcze ze sprawdzałem na zgaszonym silniku i na odpalonym na wysokich obrotach

może znacie jakiś sposób jak można sprawdzić pompe czy zacieka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem zakladac podobnego tematu wiec napisze tutaj,

dzis tez zlokalizowalem wyciek u siebie. Przy wlaczonym silniku az "tryska" znad filtra paliwa. Filtr wymieniany 2 dni temu (dokrecony dobrze).

Powiedzcie mi fachowcy jak sie nazywa ta czesc ktora znajduje sie na filtrze paliwa- ?

Z niej wychodza 3 przewody, jaki jest orientacyjny koszt wymiany czegos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wyciek w górnej części pompy między żeliwnym korpusem a aluminiową górą,

jest tam trójkątna śruba której nie mogę odkręcić jaki trzeba do tego klucz bo w sklepach nie mogę dostać takiego?

i czy można w ogóle odkręcać tą aluminiową górę pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dołączę. Ciekło mi z pompy wtryskowej poodkręcałem wszystko i zkręciłem wszystko i auto w ogóle nie chce zapalić wiecie co jest grane?? ja się pogubiłem :wallbash:Jak to naprawić nie rozkręcałem pompy tylko przewody aluminiowe. Następne moje pytanie jest takie zamierzam odkręcić całą pompę wtryskową muszę ściągnąć pas klinowy z rozrządu żeby ją uszczelnić.jak się to ma do ustawień wszystko jedno jak go ściągnąć bo i tak potem trzeba ustawić kąt wtrysku paliwa , czy ma to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcialem zakladac podobnego tematu wiec napisze tutaj,

dzis tez zlokalizowalem wyciek u siebie. Przy wlaczonym silniku az "tryska" znad filtra paliwa. Filtr wymieniany 2 dni temu (dokrecony dobrze).

Powiedzcie mi fachowcy jak sie nazywa ta czesc ktora znajduje sie na filtrze paliwa- ?

Z niej wychodza 3 przewody, jaki jest orientacyjny koszt wymiany czegos takiego?

wydaje mi się, że jest integralna część filtra paliwa, wydaje mi się także, że nie sposób jej dostać osobno; koszt wymiany tego=koszt nowego filtra

wczoraj usunełem usterke wycieku paliwa okazało się że dwie uszczelki na pompie przepuszczaly i po wymianie wszystko wróciło do normy i jest gicio :good: pozdro dla wszystkich klubowiczów :hi:

masz jakieś zdjęcia rozebranej pompy lub tych uszczelek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie mi!!! co mam robić ? :confused4:[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2009, 21:00_________________________________________________Dziś dobrałem się do pompy poszła sprężynka w środku jedna z dwóch. Nie wiecie czy można dostać gdzieś części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...