Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AEB] Pęknieta przednia szyba


burza1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojechałem na parking po samochód a tam niespodzianka, pęknięta szyba przednia :wallbash:. Teraz mam takie pytanko, od czego mogła pęknąć, dodam że jak zostawiałem na parkingu to wszystko było git, nie ma żadnego śladu po kamieniu. Rysa jest od samego słupka i sie powieksza. Jaki jest koszt takiej szybki do B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt to okolice 400-500zł,ale poszukaj może trafisz taniej,a najlepiej kup już z sensorem.A jak długo stała na tym parkingu?Może ktoś życzliwy się przyczynił,bo tak sama zsiebie żeby pękła? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybę do b5 płaciłem 400zł z montażem ale to było w Mińsku Mazowieckim. Szyby najczęściej pękają od kamyka - tak nam drogowcy drogi naprawiają. Mógł Ci kamyk w czasie jazdy uderzyć w szybę a dopiero później zauważyłeś.

Masz AC? W niektórych jest opcja wymiany szyby (do 500zl najczęściej). Wymieniaj jak najszybciej bo jazda z taką szybą jest bardzo niebezpieczna i jak się policja dopatrzy to leci dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niebezpieczna ???

szyba sama z siebie sie przeciez nie "rozleci" :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niebezpieczna ???

szyba sama z siebie sie przeciez nie "rozleci" :mysli:

:shocked:

Ale jadąc uderzy jakiś kamień i szyba się kruszy-stąd niebezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - moze ja czegos nie rozumiem

jesli ktos przylozy glowa w szybe to robi sie pajęczynka tak ..... ???

nie widzialem jeszcze zeby od takiego kamyka z posypki drogi szyba posypala sie w proszek

stad moje pytanie

ale jesli tak naprawde jest to ok - czuje sie uswiadomiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - moze ja czegos nie rozumiem

jesli ktos przylozy glowa w szybe to robi sie pajęczynka tak ..... ???

nie widzialem jeszcze zeby od takiego kamyka z posypki drogi szyba posypala sie w proszek

stad moje pytanie

ale jesli tak naprawde jest to ok - czuje sie uswiadomiony :)

To jest tak przednia szyba jest klejona warstwą żywiczną inaczej VSG,klej w środku miedzy szybami w pewien sposób ją zespala co powoduje efekt pajęczyny.Inne szyby są zaś hartowane,po mocniejszym uderzeniu w taką szybę rozsypuje się ona w drobny mak(w tym rodzaju szyby występuje efekt późniejszego pęknięcia,tzn szyba potrafi pęknąć sama z siebie jakiś czas po uderzeniu)

Do autora:czasem samochód nie stał w pełnym słońcu????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niebezpieczna ???

szyba sama z siebie sie przeciez nie "rozleci" :mysli:

A miej pecha, wypadek/stłuczka, taka szyba zachowuje się zupełnie inaczej. Jest duże prawdopodobieństwo, że się rozsypie i narobi Ci wielu szkód.

U mnie od uderzenia kamykiem była mała wgniotka a dalej poszła taka "krecha" w dół, pajęczynka była praktycznie nie było.

Dobrze, że masz AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł sprawdź jeszcze dobrze od strony uszczelki czy oby na pewno nie widać jakiegoś"ukruszenia"

Jest parę opcji tzn możliwe że kiedyś jakiś kamień lub coś uderzyło w nią a teraz na dużym słońcu szyba ulega naprężeń podobnych do nacisku ręką :wink4:

Jeżeli jakiś idiota próbowałby ja rozwalić to na 150% zostanie pajęczynka,chyba że owy delikwent użył rozumu i zrobił to np śrubokrętem od strony uszczelki :wink4:

Skoro masz AC z taką możliwością to ja bym nie patrzał i dawał do konkretnego warsztatu :wink4:

Jak mogę coś doradzić to pstryknij fotę przed wymianą,przyjdzie czas że kiedyś będziesz chciał sprzedać autko a nigdy nie wiadomo na jakiego kupca trafisz.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialem sie ze szyby tez pekaja jesli samochod lamie sie na pol.tzn od spodu tak jakby sie skladal..ale to od korozji co w twoim roczniku to raczej niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia nie rozsypie ci sie w mak, bo tak jak kolega juz pisal, jest klejona. Od zewnetrznej strony szyby mozesz sobie naciskac, az ci reka scierpnie i odpadnie, natomiast od wewnetrznej strony (z kabiny) wystarczy jak w miejscu pekniecia lekko paluchem nacisniesz i bedziesz mogl obserwowac jak rysa sie powieksza proporcjonalnie do nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...