Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wyciek ze skrzyni biegów (multitronic)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji wymiany wydechu obejrzeliśmy sobie skrzynię - okazało się że "troszkę" się poci. Miałem jechać na przegląd przy 180 000 ale biorąc pod uwagę to co widać na zdjęciu poniżej - chyba przyyśpieszę wizytę u speca od automatów. Proszę o sugestie - co to za wyciek, czym spowodwany, jakich kosztów mogę się spodziewać i czy to coś groźnego. Olej był wymieniany regularnie - z tego co udało mi się ustalić nie wymieniono nigdy filtra oleju który widać na zdjęciu (po prawej). Obecny przebieg to 160 000. Dot. skrzyni multitronic z końcówki 2004r - oznaczenie GWX, sterownik z końcówką 155Q.

skrzyniapot.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rodzaj wycieku ponoć nie jest aż tak groźny - cieknie tylko na postoju. Zanim pojechałem na "interwencję" do Sopy zrobiłem jeszcze jakieś 3tyś. Do wymiany uszczelnienia/docisk przy wałku wejściowym oraz simering. Skrzynia będzie rozbierana więc tak jak napisał SoMeS fajnie byłoby też wymienić przy okazji filtr magnetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 ?

14 sztuk?

:polew:

witam. kolega kupił 14 b6 ze skrzynią multitronik. w jaki sposób sprawdza sie poziom oleju w skrzyni?

jest o tym na forum a jeżeli nie ma to tworzy się nowy wątek (ale najpierw należy sprawdzić 4 razy na 8 sposobów...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...