Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Brzęczyk czujnika cofania - tył


wozio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy, a mianowicie potrzebna informacja jak dostać się do brzęczyka od czujnika cofania - tył. Ze słuchu wydaje mi się, że jest zlokalizowany po lewej stronie (str. kierowcy) blisko tylnego słupka tuż przy tylnej klapie bagażnika.

Informacja ta jest mi potrzebna ponieważ brzęczyk odmówił posluszeństwa i nastąpiła cisza - wcześniej zaczął trzeszczeć i w efekcie umarł.

Dowiedziałem się że nowy w serwisie będzie mnie kosztować ok 60 zł, ale niestety do serwisu mam dość daleko i z czasem też słabo wiec pomyślałem, że w weekend wymienię to sam.

Napiszcie proszę czy, aby dostać się do buzzera wymagane są jakieś specjalne klucze (przyrządy)

p.s. w serwisie powiedzieli że trzeba zdemontować boczek tylnej kanapy po lewej stronie. Niestety po przyjrzeniu się bliżej nie ustaliłem sposobu demontażu tego elementu :mysli:

Poratujcie poradą :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdemontowaniu boczku to już najmniejszy problem :)

proszę,foto porada:(powiększenie prawy myszy->pokaż obrazek)

buzzer.PNG

_________________________________________________

buzzer1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że trochę jest tam zaczepów dosyć głęboko schowanych pod plastikami. Myślisz że długo czasu schodzi z demontażem boczku. Robiłeś to u siebie? Jak zobaczyłem ten schemat boje się że coś urwę lub coś popęka. Napisz proszę czy warto się do tego samemu zabierać czy jednaj lepiej odstawić auto do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę sam - zacznij od odkręcenia listwy w którą wchodzi zamek klapy (4 śruby torx dostępne od strony przedziału bagażu), następnie odkręcasz 2 uchwyty siatki (po 2 torxy na uchwyt), i jeszcze śrubę przy łączeniu górnej i dolnej części słupka D. Teraz można brać się za odrywanie boczku - umiejscowienie spinek (1) które wchodzą do karoserii widzisz na zdjęciu które dołączył mk4 - aby spinka puściła trzeba troszkę szarpnąć - nic nie powinno się ułamać (chociaż czasem zdaża się że uszkodzeniu ulegnie sama spinka, łamie się). Nie musisz wypinać wszystkich - wystarczą 3 (dwie przy lampie i ta od górnej półki). Jeśli da radę - nie wyciągaj tyłu boczku, tam gdzie wchodzi w boczki przy kanapie - ciężko to potem prawidłowo poskładać. Tapicerka bagażnika to największe dziadostwo - ale przydaje się takie doświadczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. W weekend zacznę rozbierać boczek. Oby po montażu nie zostało za dużo części :>

[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 10:32_________________________________________________No i po robocie. Wymiana Buzzerka trwała jakieś 20 min - łatwizna :>. Jeśli kogoś by interesowało buzzerek w serwisie AUDI to koszt 67 zł Brutto. Nie wiem czy to dobra cena ale, gdzie indziej nie znalazłem takiej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo policzyli - jakieś 15zł więcej niż powinni. Na szczęście to tania część - następnym razem jedź do innego salonu (np. VW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogo policzyli - jakieś 15zł więcej niż powinni. Na szczęście to tania część - następnym razem jedź do innego salonu (np. VW).

W ASO VW kosztuje tyle samo :decayed:

Odgrzewam kotleta bo czeka mnie w weekend to samo co kolege Sławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...