Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Problem z xenonem (dylemat)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:) Witam serdecznie :audi::a4fan: chciałbym sie dowiedzieć co musze wymienić żeby mi ładnie świeciły xenony( Lampy z ciemnymi środkami) problem polega na tym że po włączniu świateł lampy świecą ładną barwą niebieską (xenon) ale po chwili jedna światło robi sie żółte i do tego lekko skacze.

Teraz nie wiem co mam wymieniać :( , same żarówki czy może żarówki i żarniki czy może ktoś miał już coś takiego aha i jakie to są żarówki czy DS1 ? z góry dziekuje :hi:

aha żeby nie było że nie szukałem bo szukałem i nie moge nic znaleś :thumbdown:

Opublikowano

żarnik to żarówka wyładowcza

chodziło Ci o żarniki i przetwornice??

Chyba Żarniki mają dosyć w Twoim przypadku

Opublikowano
  • Autor

jak bym wiedział to bym nie pytał ja sie na tym nie znam opisałem co sie dzieje :no:

Opublikowano

jeżeli zapalisz Xeny i po chwili jeden robi się żółty to żarnik sie wysrał

Opublikowano
  • Autor

aha czyli żarówki są ok

aco z drganiem ?

Opublikowano

aha czyli żarówki są ok

To jest żarnik (żarówka) Twoich lamp Xenonowych (podałem przykład D1S a może masz D2S)

9e8e71c3e4296c11.jpg

i on ma już dosyć

zalecana jest wymiana parami

Opublikowano
  • Autor

czyli najlepiej wymienić cały komplet żarnik+żarówka

chyba będe musiał to wyjąć żeby dokładnie sie dowiedzieć jaki to rodzaj

Opublikowano

czyli najlepiej wymienić cały komplet żarnik+żarówka

masz wymienić żarniki!

nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, może tak: D1S ; D2S to żarniki

H4, H7 itp to żarówki

chyba będe musiał to wyjąć żeby dokładnie sie dowiedzieć jaki to rodzaj

dokładnie

Opublikowano
  • Autor

dobra żebym miał jasność

mam wymienić żarniki (d1s,d2s sprawdze po wyjęciu)

ale jak nie chce to nie musze wymieniac żarówek

jak wymienie żarniki to będą świeciły tak jak na początku :>

Opublikowano

masz wymienić żarniki czyli to co siedzi w soczewce

Opublikowano
  • Autor

dobrze :>

dzieki serdeczne :hi:

dam znać jak wymienie zobaczymy jak to będzie

Opublikowano

no problemo

:hi:

Opublikowano

myslalem ze spadne z krzesla jak to czytalem :polew: :polew: :D ciekawe co by na zarowke i zarnik powiedzieli ludzie w aso :>

a tak na powaznie to sprawdz sobie jeszcze w jakim stanie sa twoje odblysniki za zarnikiem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Przyjacielu czy masz oryginalne xenony czy dokładane fakt ten mógłby sporo wyjaśnić ( zobasz czy przy reflektorach niemasz dokładanych przetwornic ) ?

Opublikowano

kolego Tomku w przypadku xsenonow za zwykla zarowke robi zarnik :)

jak jeden Ci drga to mozliwe ze wyekspoloatowala sie sprezynka od odblysnika - kolega emperorek ostatnio z tym walczyl

siemka. Miałem pisać kto ma problemy z drgającą soczewką w ksenonie bądź biksenonie... na ulicy szyperskiej 2 (garbary) jest zakład zajmujący sie tego typu sprawami, u mnie skasowali za naprawe 2 lamp 120 zł, wiec nie jest źle.. pozdrawiam,

chodzi o ul Szyperska 2 w Poznaniu :wink4:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie,

Przedłużam temat, bo borykam się z czymś podobnym i już straciłem nadzieje na piękny xenon :) Otóż zarniki już po wymieniałem na org.. phiipsa.. Światło po włączeniu faktycznie świeci ładnym niebieskiem 4300 k.. jednak po chwili jak się już rozgrzeje żarnik to barwa robi się żółtawa.. nie jest to typowa barwa jak przy np H7 ale na pewno nie jest to XENON.. dodam, że sprawdzałem już odbłyśniki i są nawet w dobrym stanie.. na oko soczewka jest też czysta, także już nie wiem czego to możeby być problem.. a może kwestia przetwornicy, z tym że przetwornica mogłaby zmieniać barwe światła ?? jeżeli ktos coś wie prosze o odp... Wielkie dzięki..

Opublikowano

Duży plus dla nowicjusza za odgrzebanie starego tematu i nie zakładanie nowego :good: Kolego żarniki potrzebuja parunastu godzin na rozgrzanie sie :wink4: Po tym czasie powinny ladnie świecić :)

Opublikowano

Dokladnie, kazdy zarnik zmienia z czasem barwe na bardziej niebieskawa,- 4300k moze sie wydawac zoltawe w porownaniu z Hidami ale w efektywnosci (nawet nierozswiecony) bije HIDa na leb. :)

Opublikowano

No ale co z drgającym światłem . Co jest przyczyną - żarnik , przetwornica czy coś innego?

Opublikowano

W wiekszosci przypadkow drgajacego swiatla ktore spotyklem, bylo przyczyna ze ta czesc w ktorej jest soczewka w miejscu w ktorym mocuje sie z silniczkiem do regulacji wysokosci zle lub wcale nie trzyma.

Mysle ze dobrze zrozumialem ze swiatlo drga a nie mruga?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.