Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z xenonem (dylemat)


karwat23

Rekomendowane odpowiedzi

:) Witam serdecznie :audi::a4fan: chciałbym sie dowiedzieć co musze wymienić żeby mi ładnie świeciły xenony( Lampy z ciemnymi środkami) problem polega na tym że po włączniu świateł lampy świecą ładną barwą niebieską (xenon) ale po chwili jedna światło robi sie żółte i do tego lekko skacze.

Teraz nie wiem co mam wymieniać :( , same żarówki czy może żarówki i żarniki czy może ktoś miał już coś takiego aha i jakie to są żarówki czy DS1 ? z góry dziekuje :hi:

aha żeby nie było że nie szukałem bo szukałem i nie moge nic znaleś :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarnik to żarówka wyładowcza

chodziło Ci o żarniki i przetwornice??

Chyba Żarniki mają dosyć w Twoim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zapalisz Xeny i po chwili jeden robi się żółty to żarnik sie wysrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli żarówki są ok

To jest żarnik (żarówka) Twoich lamp Xenonowych (podałem przykład D1S a może masz D2S)

9e8e71c3e4296c11.jpg

i on ma już dosyć

zalecana jest wymiana parami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej wymienić cały komplet żarnik+żarówka

masz wymienić żarniki!

nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, może tak: D1S ; D2S to żarniki

H4, H7 itp to żarówki

chyba będe musiał to wyjąć żeby dokładnie sie dowiedzieć jaki to rodzaj

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze spadne z krzesla jak to czytalem :polew: :polew: :D ciekawe co by na zarowke i zarnik powiedzieli ludzie w aso :>

a tak na powaznie to sprawdz sobie jeszcze w jakim stanie sa twoje odblysniki za zarnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Tomku w przypadku xsenonow za zwykla zarowke robi zarnik :)

jak jeden Ci drga to mozliwe ze wyekspoloatowala sie sprezynka od odblysnika - kolega emperorek ostatnio z tym walczyl

siemka. Miałem pisać kto ma problemy z drgającą soczewką w ksenonie bądź biksenonie... na ulicy szyperskiej 2 (garbary) jest zakład zajmujący sie tego typu sprawami, u mnie skasowali za naprawe 2 lamp 120 zł, wiec nie jest źle.. pozdrawiam,

chodzi o ul Szyperska 2 w Poznaniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Przedłużam temat, bo borykam się z czymś podobnym i już straciłem nadzieje na piękny xenon :) Otóż zarniki już po wymieniałem na org.. phiipsa.. Światło po włączeniu faktycznie świeci ładnym niebieskiem 4300 k.. jednak po chwili jak się już rozgrzeje żarnik to barwa robi się żółtawa.. nie jest to typowa barwa jak przy np H7 ale na pewno nie jest to XENON.. dodam, że sprawdzałem już odbłyśniki i są nawet w dobrym stanie.. na oko soczewka jest też czysta, także już nie wiem czego to możeby być problem.. a może kwestia przetwornicy, z tym że przetwornica mogłaby zmieniać barwe światła ?? jeżeli ktos coś wie prosze o odp... Wielkie dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży plus dla nowicjusza za odgrzebanie starego tematu i nie zakładanie nowego :good: Kolego żarniki potrzebuja parunastu godzin na rozgrzanie sie :wink4: Po tym czasie powinny ladnie świecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, kazdy zarnik zmienia z czasem barwe na bardziej niebieskawa,- 4300k moze sie wydawac zoltawe w porownaniu z Hidami ale w efektywnosci (nawet nierozswiecony) bije HIDa na leb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co z drgającym światłem . Co jest przyczyną - żarnik , przetwornica czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci przypadkow drgajacego swiatla ktore spotyklem, bylo przyczyna ze ta czesc w ktorej jest soczewka w miejscu w ktorym mocuje sie z silniczkiem do regulacji wysokosci zle lub wcale nie trzyma.

Mysle ze dobrze zrozumialem ze swiatlo drga a nie mruga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...