Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDI quattro - obawy i pocztki uzytkowania.


malcolm25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa zasadnicze pytania. Czy rzeczywiscie koszt wymiany rozrzadu w moim silniku z uzyciem oczywiscie oryginalnych czesci bedzie kosztowal az 2000zl i czy raczej zamiast sie cieszyc z auta mam zaczac zalamywac rece ze wkopalem sie z tym silnikiem? I drugie pytanie to jaki olej mam wlac do tego silnika zeby sluzyl mu jak najlepiej???[/b]

[ Komentarz dodany przez: zdeniu: 30-04-2007, 12:00 ]

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum

[ Komentarz dodany przez: piotr1602: 30-04-2007, 13:10 ]

odblokowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiscie koszt wymiany rozrzadu w moim silniku z uzyciem oczywiscie oryginalnych czesci bedzie kosztowal az 2000zl

Może i więcej :twisted:

mam zaczac zalamywac rece ze wkopalem sie z tym silnikiem?
Wybacz, wyrażenie, ale czyś Ty zgłupiał? Bardzo fajny silnik, Ty widzę masz jeszcze Q i podniesioną moc? Stary, jeśli tylko autko zadbane i pewne to nie załamywać się, tylko cieszyć się tym co masz.

A jeśli liczyłeś, że będziesz traktował autko beznadziejnie i wydawał na nie około 70 zeta kwartalnie (wliczając w to paliwo) tożeś się rzeczywiście nieco pomylił. 2,5 są odmienne od najpopularniejszych 1,9. Nie kupiłeś sobie zwykłego, solidnego muła, tylko rasowego ogiera (może nie koniecznie araba z Janowa, ale zawsze) i teraz liczysz, że temu ogierowi będziesz dawał słomę do żarcia i dziwisz się, że weteryniarz kosztuje do niego więcej :biggrin: .

Stary. Na logikę.

A przede wszystkim nie stresować się, tylko zapdalać.

Zazdroszczę Ci tego Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i podniesioną moc?

nie no przecież były oryginalne 180. w B5 pod koniec produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i podniesioną moc?

nie no przecież były oryginalne 180. w B5 pod koniec produkcji...

No, to ja muszę mieć cóś innego.

Albo ... o czymś nie wiem :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki silniczek to coś pięknego. ;) Też na początku miałem cykora, ale w tej chwili nie wymieniłbym go na nic innego. Piękna kultura pracy, fajne osiągi. Ostatnio w sklepie pytałem się kolesia, to mówił, że kompletny, oryginalny (podobno taki sam jak zakładają od nowości, tylko bez znaczka VW AUDI) rozrząd, to cena 615 zł + pompa 250. W ASO z robocizną wołali 1600-1800 zł.

Dbaj o silnik, a odwdzięczy Ci się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli liczyłeś, że będziesz traktował autko beznadziejnie i wydawał na nie około 70 zeta kwartalnie (wliczając w to paliwo) tożeś się rzeczywiście nieco pomylił.

No jasne ze nie kupilem tego auta zeby nim jezdzic na taksowce :wink: ale zeby poczuc prawdziwa przyjemnosc z jazdy tym cackiem. Chodzilo mi o dokladniejsze dane co do cen wymiany rozrzadu bo te wachaja sie w opiniach od 1200 do 3000 zl. Poza tym prosze kogos kto ma podobnego avancika z motorem 2.5 V6 TDI o pomoc w dobraniu odpowiedniego oleju bo to jeszcze przede mna, no i oczywiscie mile widziane kilka opcji do wyboru bo chcialbym jak najlepiej moj silniczek zaopatrzyc. :audi::a4fan::quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wiem że było bo miałem przyjemność jeździć taką i muszę powiedzieć ♠że śmiga to to pięknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pomoc w dobraniu odpowiedniego oleju

Lej najlepszy, czyli np to co zaleca producent, czyli Mobis Super S, półsyntetyk (u mnie taki bulgocze).

Lub Motul, ale parametrów tego nie potrafię Ci podać.

Co do cen rozrządu - licz realnie ok 2 tysi i nie wierz w inne opowieści. Wszystko będzie zależeć od tego co bedziesz przy okazji rozrządu robił: uszczelnianie silnika czy wymiana dodatkowych elementów bedzie kosztować dodatkowe złotóweczki. U mnie skończyło się na jeszcze wyzszym poziomie :biggrin:. Wysil się trochę i poszukaj - w jednym z tematów wstawiłem listę rzeczy, które zrobiłem w ramach rozrządu, jak to weźmiesz i pójdziesz do mechanika to ustalicie, czy z czegoś można zrezygnować, a przy okazji określi Ci koszt. Pamiętaj jedno - znajdź bardzo dobrego mechanika niewielu jest gości, którzy potrafią sobie poradzić z naszym AKNem. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...