Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Głośny wydech


kondzior

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ,auto ma metaliczny dźwięk w środku jest dość głośno jak na te klasę samochodu więc wymieniłem katalizator na tłumik przelotowy nic nie dało,wymieniłem końcowy tłumik poprawa żadna , wymieniłem środkowy to samo proszę o pomoc :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też z tym walczyłem, wymieniłem katalizator, plecionkę tłumik środkowy i nic dalej to samo. Taki metaliczny odgłos jak się wciska gaz w podłogę. Również na zimnym silniku słychać głośne nieprzyjemne pierdzenie, które ustępują jak silnik się rozgrzeje. Nie wiem czy te silniki tak mają ?? .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten nieprzyjemny dźwięk wydobywa sie z tych okolic, tak jak by plecionka albo katalizator, ale obie te rzeczy były wymieniane na nowe :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam to samo, nawet wiem co jest grane, wychodzi na to że jak plecionka jest dobra, jak kat jest dobry to gdzie szukac przyczyny? a no właśnie, w kolektorze wydechowym, pewnie jest PĘKNIĘTY mam to samo, pierdzi jak odpale, jak będziecie mieli zimne auto, poprostu dokładnie patrzcie po kolektorze, u mnie jest na "zagięciu" malutka kreseczka, własnie to jest problemem :tongue4:

jak nie znajdziecie, to najwyżej dajcie na pw znać a zrobię foto co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kolektor aż do samej plecionki i wygląda zdrowo. Posłuchałem jeszcze raz pracy na zimnym silniku i to pierdzenie dochodzi jak by ze środka katalizatora. Jeszcze przed wymianą kata miałem wstawioną tam rurkę i to samo było. Może przyczyny szukać w silniku, bo kiedyś ktoś mi powiedział że to jeden z garów nie pracuje na zimnym silniku i dlatego taki odgłos jest :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie palił na jeden gar to silnik pracowałby jak młockarnia. Jedź do mechanika, niech weźmie auto na kanał i słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, na tej obiemie też puszcza, jak dałem zamiast tego łączenia wstawić rurke to baardzo się uciszyło, ale jak już wspomniałem u mnie winny jest kolektor wydechowy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jeżeli emisję spalin masz wporządku i nie przydusza ci się auto znaczy to kat działa i jest ok. Strumienica to bardzo kiepski pomysł :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mi sie właśnie trochę przydusza ale nie wiem czy to nie przez dziurę w plecionce

mówisz że strumienica to zły pomysł to co normalnie przelotka :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz już przytkany katalizator ale to jest pewne tylko jeżeli silnik i osprzęt jest w dobrej kondycji bez usterek. Jeżeli wycinać to najlepiej wstawić nowy katalizator, a realnie to tłumik przelotowy, są takie w obudowie katalizatora żeby na przeglądzie się nie czepiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...