Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

PDC_nakladkazamka.jpg

PDC_boczekbagaznika.jpg

Zdemontuj podłogę, odkręć aluminiową krawędź bagażnika, zdemontuj mocowania siatki i odkręć śrubkę nr 3. Możesz zdejmować boczek, trzeba użyć sporo siły nic się nie bój nie tak łatwo coś urwać. Najlepiej zacząć od strony lampy. Lewy i prawy boczek zdejmuje się analogicznie tak samo.

Opublikowano

Dziękuje koledzy za pomoc. W przyszłym tygodniu zabieram się za wymianę, wczoraj przyszedł woofer i naprawdę - po samym podłączeniu tylko woofera - bez wzmacniacza - różnica jest kolosalna - czysty głęboki bass.

Zamówiłem gdziś wtyczkę - piny również dziś zakupię.

Jeszcze tylko jedno pytanie dla pewności - czy aby podłączyć przednie głośniki + centralny + mikrofon (to wszystko posiadam)

należy pociągnąć 10 kabli: 2x ekranowany (sygnał) (CZY TEN KABEL NIE JEST JUŻ POCIĄGNIĘTY JEŚLI JEST WOOFER w bagażniku)???, 6x głośnikowy, 2x mikrofon.

Ile łącznie pinów i jakich należy zakupić aby wszystko podłączyć

Opublikowano

wszystko jest opisane. z radia musisz pociągnąć 10 kabli dokłądnie tak jak piszesz.

Opublikowano

i wszystko jasne - jednak czy jeśli jest już woofer w bagażniku (ten fabryczny audi) - to trzeba ciągnąć jeszcze raz sygnał?? - przecież już chyba jest pociągnięty wraz ze starą instalacją??

Opublikowano

i wszystko jasne - jednak czy jeśli jest już woofer w bagażniku (ten fabryczny audi) - to trzeba ciągnąć jeszcze raz sygnał?? - przecież już chyba jest pociągnięty wraz ze starą instalacją??

idą dwa sygnały, ponieważ ori przez wzmacniacz gra tylko tył. Przód gra bezpośrednio z radia. Dlatego trzeba pociągnąć też dwa przednie sygnały

Opublikowano

panowie pisk/szum w lewym tylnym głośniku po zmianie na Bose (szumi tylko jeden głośnik) jakieś pomysły?

Opublikowano

Miałem coś takiego.Sprawdz lutowania kabli przy wzmacniaczu i sprawdz czy wszystko jest dobrze zaizolowane. Miałem coś takiego kiedyś. Sprawdz czy przez przypadek nie podpąłeś kabli na odwrót.

Opublikowano

no i problem rozwiązany popitoliły mi się piny 21-20 :wallbash: THX

Opublikowano

Pytanie technicze: jakiej średnicy zastosować kable żeby odpowiednio doprowadzić sygnał??

Opublikowano

...wszystko masz na rysunkach na 1 stronie także opis grubości przewodów :wink4:

Opublikowano

Pytanie do forumowiczów, którzy już podłączyli pod wzmacniacz Bose oryginalne głośniki z przodu (Stage 2)?? Trochę jest z tym roboty - a jaka różnica??

Opublikowano

duuuża. A kolejnym krokiem milowym jest wymiana głosników na BOSE (możenawet jeszcze większa róznica)

Opublikowano

No i tył nareszcie podłączony. Gra pięknie - ale mam dwa problemy

1. Po włączeniu radia lub po przekręceniu kluczyka w tylnich głośnikach słychać trzy- podwójne sygnały dość ciche - jednak dobrze słyszalne

2. Przy włączonym radiu lub płycie słychać szum. W przerwie pomiędzy piosenkami słychać wyraźnie.

Opublikowano

Ad.1 Bose sprawdza gale ale że nie masz mikrofonu z bose to słychać trzy sygnały.

Opublikowano

ad.2 sprawdz styki

Opublikowano

I narodził się kolejny problem. Podłączyłem tył i było wszystko OK.

Dziś ze znajomym zajęliśmy się przeciągnięciem przewodów i podłączeniem przodu.

Mam nawigację RNS-Dx i za groma nie mogę się połapać jak to podłączyć.

Byłbym wdzięczny za opisanie - jak to podłączyć. W linku opis pinów - zrobiłem zdjęcie - poniżej

29062010485.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.[br]Dopisany: 29 Czerwiec 2010, 19:39_________________________________________________http://wt07.wrzuc.to/obrazek/Z4lGW1q/29062010485.jpg

Opublikowano

Jest jakaś dokumentacja odnośnie specyfikacji głośników/wzmacniacza bose?

Jakie są parametry?

I jeszcze jedno, próbował ktoś czegoś bardziej hardcorowego, i wsadzić BOSE z Q7? :D

http://www.allegro.pl/item1089632481_audi_q7_komplet_glosnikow_bose_ze_wzmacniaczem.html

Opublikowano

a co tolek potrzebujesz dokładnie? Cośtam mam. Trzeba było mówić jak byłeś u mnie w sobote.

Przypuszczam że w q7 może to być już całkiem inaczej rozwiązane. (światłowody itepe...)

Opublikowano

I jeszcze jedno, próbował ktoś czegoś bardziej hardcorowego, i wsadzić BOSE z Q7? :D

BOSE z Q7 to ma byc hardcore?!

wsadz B&O z Q7 lub A8 - to będize hardcore.

chociaz znam jedna taką osobę co dałaby radę - Bartek, co Ty na to? :naughty:

Opublikowano

właśnie oglądam B&O z Q7 i A8, troszeczke pociąć, wykrzesać iskry, bo za niewielkie pieniądze może to już całkiem sensownie zagrać. I troszeczke spadł mi temperament wsadzania kasy na audio, które planuję, i za niewielkie pieniądze mieć zadawalający efekt, bo w aucie nie siedzę 24/h więcej w domu, to też tu mam innaczej zainwestowane.

W razie czego, Bartek, pomożesz w projekcie? :> B&O byłoby chyba pierwsze w klubie co?[br]Dopisany: 05 Lipiec 2010, 22:57_________________________________________________aha, a w sedanie gdzie jest ori woofer bose, w tym samym miejscu, co mam ori zwykły? Nie potrafię znaleźć schematu rozmieszczenia głośników i wzmacniacza, gdzie on jest zabudowany w sedanie, a avancie mam...[br]Dopisany: 05 Lipiec 2010, 23:00_________________________________________________a co do bose wzmacniacza, to mnie ciekawi jaki jest pobór prądu, ewentualnie jakie kabelki do zasilania pociągnąć. Zresztą też sam pobór zdradza, co wzmacniacz potrafi.

A co do głośników, to jaką mają moc i jaką oporność, bo z tego co wiem, to w mazdzie bose było na 2 ohm`ach, dlatego też wzmacniacz nie musi być jakimś mocarzem, aby w miarę ruszyć porządnie taki głośniczek.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.