Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Foto węża-prośba o numer części


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak jak napisałem dojezdzajac do domu zapalila sie czerwona lampka a pod silnikiem kapał płyn.temp.nie wzrosła było idealne 90st.i co dalej z tematem?juz kiedyś zauważyłem że potrfiła sie mała kałuża zrobić lecz myslalem ze to z klimy.auto zaparkowane i unieruchomione.prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelność układu chłodzenia :cool1:

czerwona kontrolka sygnalizuje niski poziom płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok wiem plyn uciekł to sie kontrolka zapaliła.ale co może byc przyczyna nieszczelności?bo sie ludzie rozpisują o pompach wody uszczelkach pod głowicą itd.ja mam nadzieje że to wąż jakiś i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko płyn wyciekał bardzo wolno. Mam przelatane 260 kkm i pompa była ok. Dolewałem wody i szukałem i nic. W jednym warsztacie gość miał taka sprytną pompkę z manometrem, którą szczelnie podłączało się do wlewu w zbiorniczku wyrównanwczym płynu chłodniczego i po zwiększeniu ciśnienia wszystko cieknie szybciej i obficiej. Wyraźnie ujawniła się nieszczelność na łączeniu rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy pompa jest ok?bo to że cieknie z węża będzie widać(tak myślę) i mam wielka nadzieje ze to wąż.mój mechanik właśnie wyjechał do sanatorium k...wa. :wallbash:[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2009, 09:17_________________________________________________i jeszcze może jest któs w stanie wyjasnić dlaczego się silnik nie zagrzał tylko trzymał równe 90st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka zapala się i piszczy, gdy poziom płynu chłodniczego zejdzie poniżej podstawy zbiorniczka wyrównawczego, tam jest czujnik. Tak więc twórcy silnika pomyśleli o tym, żebyś auta nie przegrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ci cieknąc tez na kroćcu lub pompa wody, albo z chłodniczki oleju. Zalej płynem, zagrzej silnik, wyłącz i macaj węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał możliwość podskoczenia do kogoś kto ma kanał i szukać do bólu,jeżeli tak szybko Ci płyn ucieka to bez problemu zobaczysz gdzie wyciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki,wrócę z pracy zaleje wodą bo szkoda płynu i zobaczymy.cicha nadzieja że to nie pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mobileking.proste.pl/allegro/69-Audi-8D0/DSC07561.JPG

chodzi o ten trójnik, ale obejrz wszystko

pozdrawiam

dobrze kolega mowi mi tez stad cieknie w sobote wymiana :wink4: najlepije sprawdzac nieszczelnosc rano jak silnik jest zimny wtedy widac wycieki i rozowa barwe w miejscu wycieku bo jka silnik goracy plyn odparuje i zwiekszy swoja objetosc i nie cieknie wtedy.

ten krociec podobno czesto pada i wymianiac trzeba co 5 lat srednio:) kosztuje 12zl zamiennik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tak mi sie wydaję przyczynę.zagrzałem silnik otworzyłem maskę i kapie .po zgaszeniu bardziej.teraz bym prosił o numer tego węża jeśli ktoś jest w stanie podać.poniżej link do foto.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39f139f1ef9250b6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie-dziś go wyjąłem a nie było łatwo.wielkie dzięki dla potwierdzenia zdjęcie całości.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b4099206bf7b4908.html

i szukanie bo jak nie allegro to aso.

szukałem już jednego węża inter cars rozklada rece.ale ile rzeczy tam nie maja i co z tego.,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...