Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Funkcja odprowadzania do domu w B5?


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Tak jak w temacie... dało by się coś takiego dorezać w naszych padlinach? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zamknięciu samochodu z pilota halogeny świecą Ci jeszcze dłuższą chwilę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że trzeba by jakimś opóźniaczem zarzucić ale elektryki to znam tylko podstawy więc czekam na wypowiedzi znawców tematu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś juz ten temat był :mysli: i mędrcy cos tam wymyślili o ile pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi jak znajdziesz to podrzuć bo powoli zaczyna mi brakować pomysłów więc muszę kombinować :polew::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było zrobić układ czasowy po którym by było np 15 sekund +plus na światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b6 to było w opcji ale w b5 już chyba nie :mysli:

może ktoś taki układ by potrafił prosty zrobić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam schemat, jest chyba nawet na forum w temacie o domykaniu szyb, ale do rzeczy przede wszystkim musimy mieć impuls w tym wypadku masy (ale można by też przerobić układ na +)w momencie zamykania samochodu wtedy zostaje załączony przekaźnik a jego styki załączają światła, czas świecenia można dobrać zmieniając wartości rezystorów lub kondensatora.

16761732.th.jpg

Jeszcze jeden prościutki układ tym razem sterowanie impulsem +12V, im większa pojemność kondensatora tym dłuższy czas świecenia, tranzystor praktycznie dowolny NPN, koszt układu nie wielki kilka zł z czego najdroższy jest przekaźnik pozostałe elementy groszowe sprawy.

96478198.jpg

Co do podłączenia to najgorzej będzie wyszukać impulsu w chwili zamykania samochodu, przy niefabrycznym alarmie jak i centralnym raczej nie będzie problemu bo większość ma właśnie takie wyjścia, gorzej z fabrycznym centralnym wtedy trzeba by szukać impulsu gdzieś w pompce centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w co trzeba by się wpiąć i oczywiście koszt zrobienia takiego układu [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2009, 14:46_________________________________________________Marcin ile byś chciał za zrobienie takiego układu płace od zaraz :decayed: bo umnie z dostaniem takich części to jest krucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę być nawet skarbnikiem :decayed:

myślałem by wpiąć się z tym w zasilanie z postojówek w tym wypadku moc idzie na ledy.. te migają przy zamykaniu auta i najlepszym rozwiązaniem było by gdyby zamiast zamigania zapaliły się na dajmy na to 15-20 sekund :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]_________________________________________________Marcin ile byś chciał za zrobienie takiego układu płace od zaraz :decayed: bo umnie z dostaniem takich części to jest krucho

ja tez chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie układy są sprzedawane gotowe jako domykanie szyb tylko nie chodzi mi o mikroprocesorową centralkę bo ona wykrywa przeciążenie tylko własnie prosty układ czasowy który po podaniu impulsu włącza siłownik szyby na kilka sekund i wtedy zamiast do silnika podłączamy się do żarówek którychkolwiek chcemy i mamy już ładną choinkę z samochodu. :kox:

Jak znajdę to wrzucę link do aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie o to mi na początku chodziło ale znalazłem troszkę lepszy bo ma sterowanie masą jak i plusem oraz regulowany czas podtrzymania i mamy już to zapakowane w ładną obudowe a i koszt nie wielki.

http://allegro.pl/item737118083_przekaznik_czasowy_zwloczny_uniwersalny.html

Musimy tylko określić przy kupnie jaki typ chcemy czyli po podaniu krótkiego (1-2sek)impulsu + lub - przekaźnik się załancza na określony czas. Ale to już każdy indywiadualnie musi sobie poszukać u siebie impulsu sterującego, możliwe że niektóre niefabryczna alarmy mają już jakąś funkcję komfort i impuls jest nie przez sekunde tylko kilkanaście wtedy wystarczy wpiąć sie zwykłym przekźnikiem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to u siebie zrealizowane w inny sposób - Ledy w reflektorach przednich "odprowadzają" mnie do domu - są podłączone do lampki kabinowej przez przekaźnik i świecą się ok. 30 sek po otwarciu samochodu z pilota. Gdy nacisnę przycisk "zamknij" - gasną. Takie rozwiązanie mi całkowicie odpowiada - u siebie możecie zrobić tak samo z halogenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...