Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Licznik kłamie o około 30 km/h


hebda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam audi b6 z 2002r okazuje się że licznik oszukuje mnie o około 30 km. tzn jak na liczniku mam 30 to w rzeczywistości mam ponad 50km /h a przy stanie licznika 70 km /h w rzeczywisyości jest już 100km/h.Posiadam opony 225/18''. Z tego co już znalazłem to wielkość opon może okłamać mnie max 6 km/h . Problem jest dość nietypowy ponieważ liczniki okłamują przeważnie w dól i to nie o tak dużo max 10km/h. Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to nie zegar z anglika tylko tarcze przełożone na Europe.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byloby normalnie szalenstwo w bialy dzien zeby przekladac jedynie tacze zegarów :/

Hmm jakoś mnie to nie dziwi.

hebda, sprawdź tarcze i zegar. Chyba nie może być innej przyczyny(skoro odpada przekłamanie przez opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że masz zegary od innej niuni, albo namieszane w Vagu. Ile masz na liczniku?? 220, 260?? Zapytaj się speców od Vaga, podejrzewam że tam można zmienić na inny licznik i będzie ok.[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2009, 11:11_________________________________________________Odpadają opony, on moim zdaniem zawyża o 40km/h, bo normalniepowinien zaniżać o 10 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan mojego licznika jest niby 170000 km ale większość aut z tego rocznika tak ma przebbieg więc myśle że ma około 200000 po niedzieli jade do mechanika ale nie wiem czy sobie poradzi z wagiem dam znać jeżeli coś będe wiedział oby nie był to zegar dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę, że lepiej będzie jak z tym problemem podjesziesz do jakiejś

dobrej firmy która zajmuje się licznikami (np. ich naprawą)

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG - kodowanie opisane na forum, trzeba sprawdzić, z jakiego auta jest budzik (pewnie anglik/USA).

Jeli byłby anglik licznik a cyferblaty z europejczyka to i licznik kilometrów przekłamywałby. Dobrze myślę? Przejedz sie znaną trasą, którą wiesz ,zę ma dokładnie tyle to a tyle kilometrów i zobaczysz czy odlagłośc sie zgadza, jak bedzie mniejsza (dobrze liczę?) to podaje odległość w milach...

Ale jesli sie to potwierdzi to takie numety w głowie mi isę nie mieszczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 mil = 48 km :gwizdanie:

70 mil = 112 km :gwizdanie: :gwizdanie:

daje do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...