Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Ciężko pali na rozgrzanym silniku


nieznajomy09

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

Witam Panowie.

Mam problem z moim silnikiem AKN w audi a4, szukałem po forum, lecz nigdzie nie mogłem znaleśc podobnego tematu.

Otóż rano bądź na całkowicie zimnym zilniku auto pali tak jak powinno palić

Lecz jeśli sie silnik zagrzeje aby go zapalić muszę prztytrzymac z 3-5 sekund na rozruszniku aby zapalił.

Pozatym auto na dobbrze rozgrzanym silniku tak jakby traciło troche mocy, tak mi sie wydaje, mojeodczucia.

jak ma ok 70 stopni motor to wydaje mi sie że zbiera sie dużo lepiej.

Pozatym chciałbym jeszcze nadmienić że auto pali równo lecz ciezko na ciepłym silniku.

specyficzne jest to że przy zapalaniu i gaszeniu bezwzgledu na temperature silnika słysze takie jakbym zarzegotanie, zapiszczenie. mam podejrzenia ze może być to poduszka silnika lecz nie jestem pewien co do tego.

Prosiłbym o jakies sensowe odpowiedzi jeśli ktoś miał podobny problem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem zauwazyłem ją, ni da się cos z tym zrobic żeby tak nie grzechotała?

Co do sprawdzenia kata to sobie sprawdze, tylko mam teraz pytanie, bo dzwoniłem do jednego z mechaników u nas w Mielcu z zapytaniem czy by nie ustawił mi ewentualnie kąta wtrysków (niby najlepszy w Mielcu) ale jakos z niechęcią mi powiedział że zrobi, wiec sie obawiam czy mu dać, wolałbym chyba sam to zrobic jeśli jest to możliwe,

W związku z tym czy jest jakis opis na forum bo szukałem lecz nie mogłem znaleść co do silnika 2.5TDI.

Prosiłbym o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak mowia poprzednicy, trzeba podjechac do jakiegos dobrego magika, znaczy chiptunera zeby podkreciłdawke rozruchową na ciepłym silniku, ja tez tak mialem, Rogal na mineralnej w Wawie zrobił co potrzeba, od prawie dwoch lat wszystko jest ok, jedyne co sie zmienilo to to ze na cieplo bąka przy rozruchu puszcza,.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...