Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu


Arturoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Arturoo

    4560

  • siemian

    3414

  • Wihajster

    2912

  • H4mm3R

    2689

Top użytkownicy w tym temacie

:hi: :hi:

Przemo - mam wyjmaki do radia, tylko nie wiem czy się nie pokrzywią, bo to podróby jakieś :polew:

Będę dziś na spocie od 17:30 jak coś :wink4:

Arturo - poprawiam kod do CLH i zrobimy dziś update :naughty:

Pepoż - przywieź teile dzisiaj, obadamy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto się zepsuło :(

już sie naprawia :naughty:

To fantastycznie.

Pasek wielorowkowy się urwał i wczoraj o 22.30 z Rybarzowic GRYFI ''potworem'' na przodzie a ja bez swiateł za nim dojechalismy do bystrzańskiej i na parking bo się zagrzał.

A dzisiaj rano na raty do Wojtka jeden stop obok skody kolejny za Peugeot i prościutko z górki na luzie do Wojtka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi weekend spędzałem na ulicy Aleksandra Fredry jeśli znasz KFX :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

KFX - dzięki jak zabierzesz to zobaczymy ja będę koło 19:00 bo muszę odebrać młodą z pracy[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 15:56_________________________________________________Arturoo - odnośnie większego świstu pod maską.

Niestety bardziej słyszalny świst z pod maski w 2,5 tdi oznacza w większości przypadków że turbiny mówi powoli do widzenia.

Miałem ten sam silnik w passku i z początku wszystko było ok z czasem coraz bardziej było słychać świst turbiny pojechałem do warsztatu (podobno się znają na 2,5 tdi i turbinach) wszystko według nich wyszło ok mam jeździć i się nie przejmować. No niestety swist z czasem coraz silniejszy i pojechałem do kumpla co ma warsztat i na prawdę zna się na rzeczy również nic na kompie nie stwierdził może trochę małe doładowanie ale polecił mi jechać do BOSCHa w BB na diagnostykę samej turbiny bo on nie miał sprzętu do tego a że tam są spece od turbin to będą wiedzieli co i jak. Ja oczywiście z braku czasu a że auto jeździło normalnie (moc itp ok) trochę zwlekałem z tą diagnostyką aż pięknego dnia z wielkim dymem trubina podziękowała za współpracę. Po rozbiórce turba okazało się że któreś łożysko na geometrii łopatek się powoli rozpadało aż klękneło całkiem stąd także ten większy "świst" spod maski.

Także jak masz czas to jedź do pierwszego speca od turbin i niech ci ją rozbiorą jak trzeba, ja mogłem zapłacić za całość regeneracji jakbym od razu do nich pojechał ok 500 - 600 PLN a tak nowa + wymiana 3,5k :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świstu nie ma :) , icek lewy nie był złapany opaską :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert. - nie obrażając oczywiście nikogo poleć kuzynowi że jak ma takiego mechanika co takie pierdoły opowiada to niech już do niego nie jeździ lepiej. Turbina każda w każdym aucie działa zawsze tylko i wyłącznie na raz czyli od momentu zapalenia silnika do jego zgaszenia. następuje tylko zwiększenie jej "wydajności" poprzez zmianę geometrii położenia łopatek na wirniku czym steruje "gruszka" za pośrednictwem podciśnienia. przy obrotach do 1000 turbina pracuje z wydajnością ok 10% czyli wirnik w turbinie kręci się spokojnie. Później poprzez wzrost podciśnienia następuje zwiększenie kąta nachylenia łopatek aż do "pionu" co z kolei w 2,5 tdi ok 2000 obrotów wtedy aż do ok 3000 - 3500 obrotów turbina pracuje na 100% swoich możliwości. mniej więcej w tym przedziale obrotów silnika też mamy dostępny max moment obrotowy. To tak po skrócie bo można by jeszcze długo pisać.

Czyli Turbo jest cały czas włączone i cały czas działa. Dlatego tez tak ważne jest nawet po spokojnej jeździe żeby choćby przez przysłowiową minutę schłodzić turbo a może lepiej powiedziane żeby się kręciło na mniejszych obrotach żeby go nie zatrzeć bo po wyłączeniu silnika smarowania brak co ma fatalne skutki.[br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 16:25_________________________________________________

świstu nie ma :) , icek lewy nie był złapany opaską :gwizdanie:

To ok ale jak zauważysz zwiększony świst to jedź od razu sprawdzić turbinę bo to są potem nie potrzebne koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

świstu nie ma :) , icek lewy nie był złapany opaską :gwizdanie:

Czyżby ktoś mówił o nieszczelności w dolocie :rolleyes:

robert. - nie obrażając oczywiście nikogo poleć kuzynowi że jak ma takiego mechanika co takie pierdoły opowiada to ....

Ja o tym dobrze wiem jak działa turbina , napisałem , że tylko takie coś słyszałem

... chociaż nie mam pojęcia jak to możliwe :think2:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...