Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak uratować zawias przednich drzwi?


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak oto poczyna sobie rdza z dolnym zawiasem przednich drzwi strona kierowcy (od strony pasażera jest dużo lepiej):

zawias.jpg

Jak to zabezpieczyć bez wizyty u blacharza/lakiernika i bez zdejmowania drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze smar nie pozwoli sie dostawać wodzie (przynajmniej na jakiś czas)do zawiasu i go ochroni :wink4:

Raczej poszukałbym przyczyny tzn zbierającej się tam wody :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej poszukałbym przyczyny tzn zbierającej się tam wody :mysli:

Przyczyna jest prosta i równocześnie nieusuwalna. Wylot odprowadzenia wody z szyberdachu powyżej zawiasu.

No ale co z tą rdzą. Popapram smarem, ale rdza pod spodem zostanie. Pytanie jak odrdzewić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapuść środkiem typu WD 40 a następnie popsikaj wszystkie zawiasy takim smarem jak w tym linku lub innym podobnym http://moto.allegro.pl/item714733953_wurth_smar_bialy_polstaly_hsw_100_do_zawiasow.html. Smar ten stosowałem u siebie i ładnie zabezpiecza przed wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałałem WD40 a na to smar w sprayu do zawiasów. Taki biały. Elegancko działa.

Od dwóch tygodni mam za to problem ze świszczącymi drzwiami od kierowcy :(:disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź też czy nie masz luzu na dolnym zawiasie i przez to opuszczonych drzwi

Dokładnie tak jak radzi kolega przyczyną szumu może być luz na zawiasach. U mnie luz nie występował przy otwartych drzwiach i dopiero wyczułem go gdy drzwi się przesunąłem w kierunku środkowego słupka w położenie tuz przed ich zamknięciem i wówczas poruszaj nimi. Jak masz luz to nie ruszaj ramki a raczej zachodzi konieczność wymiany zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałałem WD40 a na to smar w sprayu do zawiasów. Taki biały. Elegancko działa.

Od dwóch tygodni mam za to problem ze świszczącymi drzwiami od kierowcy :(:disgust:

Problem wystąpił po wpuszczeniu WD40 i nasmarowaniu zawiasu smarem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu wpuszczam w zawiasy troche oleju silnikowego i calosc kljstruje smarem (wszystkie ruchome el). to samo tyczy sie tylnej klapy i maski. takie zabiegi to podstawa. nie ma mowy o rdzy czy opuszczeniu sie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałałem WD40 a na to smar w sprayu do zawiasów. Taki biały. Elegancko działa.

Od dwóch tygodni mam za to problem ze świszczącymi drzwiami od kierowcy :(:disgust:

Problem wystąpił po wpuszczeniu WD40 i nasmarowaniu zawiasu smarem ?

Przypuszczalnie WD wypłukało rdze i kurz. Ja jak zapuściłem zawias WD to wyciekało z niego w kolorze rdzawym przez kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wystąpił po wpuszczeniu WD40 i nasmarowaniu zawiasu smarem ?

Nie. WD40+smar zastosowałem pod koniec września. I wszystko było git. Zaczęło świszczeć jakieś 2 tygodnie temu. Powyżej 90km/h to już tak jak bym miał otwarte okno ;(

Niestety parkuje cały czas przed domem wzdłuż ogrodzenia. Auto jest pochylone, tak że strona pasażera jest na chodniku (te 10cm wyżej). Więc zawsze jak pada deszcz to cała woda z szyberdachu wylewa się tym wypływem który jest po stronie drzwi kierowcy (pierwszy post). No i automatycznie leje się po zawiasie dolnym. Będę musiał się tym zawiasom przyjrzeć w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wystąpił po wpuszczeniu WD40 i nasmarowaniu zawiasu smarem ?

Nie. WD40+smar zastosowałem pod koniec września. I wszystko było git. Zaczęło świszczeć jakieś 2 tygodnie temu. Powyżej 90km/h to już tak jak bym miał otwarte okno ;(

Niestety parkuje cały czas przed domem wzdłuż ogrodzenia. Auto jest pochylone, tak że strona pasażera jest na chodniku (te 10cm wyżej). Więc zawsze jak pada deszcz to cała woda z szyberdachu wylewa się tym wypływem który jest po stronie drzwi kierowcy (pierwszy post). No i automatycznie leje się po zawiasie dolnym. Będę musiał się tym zawiasom przyjrzeć w takim razie.

U mnie podobnie wchodzi rdza. Trochę się wydygałem jak powiedziałeś (jeśli można na Ty:) ), że masz szum w drzwiach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie obwisły na dolnym zawiasie. Jak przymknę tak że są prawie zamknięte, to ruszają się góra-dół około 1,5cm ;( ;(

Co teraz? Muszę wymienić ten dolny zawias, czy da się to jakoś ratować?

(jeśli można na Ty:) )

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur... mam to samo :wallbash: z tym że ja wymieniałem zawiasy i przez prawie rok miałem spokój, ale teraz znowu luz na dolnym zawiasie :disgust: kiedyś koleś w sklepie motoryzacyjnym powiedział mi że wystarczy wymienić ten walec w środku i powinno być ok :mysli: ale najpierw sprawdzę na starych zawiasach jak to jest z rozbieralnością tego i jakby co dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś koleś w sklepie motoryzacyjnym powiedział mi że wystarczy wymienić ten walec w środku i powinno być ok :mysli: ale najpierw sprawdzę na starych zawiasach jak to jest z rozbieralnością tego i jakby co dam znać...

Byłbym wdzięczny gdybyś się podzielił wrażeniami z eksperymentu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie obwisły na dolnym zawiasie. Jak przymknę tak że są prawie zamknięte, to ruszają się góra-dół około 1,5cm ;( ;(

Co teraz? Muszę wymienić ten dolny zawias, czy da się to jakoś ratować?

(jeśli można na Ty:) )

:good:

tylko wymiana :( możesz poszukać dobrej używki z anglika, zawsze będzie tańsza niż ori z aso za ok 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...