Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki płyn hamulcowy wlać???


Furio

Rekomendowane odpowiedzi

tzn ze zbiorniczek pod maska jest tylko do ukladu hamulcowego, tak??

Tzn. ze jest jeden zbiorniczek a dwa uklady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wylewaj calego plynu bo odpowietrzanie zajmie Ci caly dzien.

Jak Ci sie uda wyciagnac ze zbiorniczka ta siateczke to wyciagnij tyle plynu zeby powietrze nie poszlo w uklad. Nastepnie zaczynasz od tylniego prawego kola odpowietrzac. Oczywiscie pierw zalej zbiorniczek nowym plynem na maxa.

No i pompujesz pedalem hamulca, a ktos sie bawi w odkrecanie i zakrecanie odpowietrzania.

Pozniej idzie tylnie lewe kolo, nastepnie przednie prawe, a konczysz na przednim lewym.

Cos mi sie wydaje,ze slabo to wyjasnilem. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie odpowietrza hamulcowy to wiem...tylko inaczej niz Ty mowisz...krzyzowo...Prawy tyl,lewy przod,lewy tyl,prawy przod...dawno tego nie robilem to nie mowie ze tak jest na 100% zabawy na 30 min

tylko jak odpowietrzyc sprzeglo...jakby nie patrzyc jest wyzej niz hamulce, to sie tak raczej nie odpowietzrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murzyn jak Ci sie zapowietrzy to powiedz to Ci napisze bo dzisiaj juz mi sie nie chce. Efekt zapowietrzenia jest taki, ze pedal nie chce wracac do swojego polozenia albo zgrzyta przy zmianie.

Co do odpowietrzania hamulcy to jest tak jak ja napisalem, a nie ze krzyzowo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki pikus ze wyreczyłes mnie z wyczerpujacej odpowiedzi wczoraj juz nie zdażyłem.Ale widze ze co poniektórym kopara opadła i nie wiedzieli ze jest to ten sam płyn :shock: nawet ty spanky??? :razz: zaskoczony jestem :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie odpowietrza hamulcowy to wiem...tylko inaczej niz Ty mowisz...krzyzowo...Prawy tyl,lewy przod,lewy tyl,prawy przod...dawno tego nie robilem to nie mowie ze tak jest na 100% zabawy na 30 min

tylko jak odpowietrzyc sprzeglo...jakby nie patrzyc jest wyzej niz hamulce, to sie tak raczej nie odpowietzrzy

Hamulce odpowietrza się od koła umieszczonego najdalej od wspomagania czyli 1. prawe tyne koło 2.lewe tylne koło 3. prawe przednie koło 4.lewe przednie koło. Sprzęgło odpowietrza sie włazi się pod auto nakłada wężyk na siłownik (jest tam dokładnie taki sam zaworek jak w zaciskach hamulcowych) kluczyk w łape jeden do auta wchluje a drugi odpowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło odpowietrza sie włazi się pod auto nakłada wężyk na siłownik (jest tam dokładnie taki sam zaworek jak w zaciskach hamulcowych) kluczyk w łape jeden do auta wchluje a drugi odpowietrza.

Cos chyba zle piszesz bo powinno sie zalozyc wezyk na odpowietrzenie zacisku hamulcowego tak dlugi zeby nam starczyl do zaworka przy sprzegle.

Po zalozeniu na zawor zacisku wezyka robimy jakby odpowietrzanie az nam sie caly wezyk wypelni plynem.

Jak juz to zrobimy drugi koniec zakladamy na zawor przy sprzegle i otwieram oby dwa odpowietrzenia po czym wciskamy pedal hamulca i zakrecamy zaworek, puszczamy pedal hamulca i znowu wciskamy.

Jest to to samo co bysmy odpowietrzali hamulec.

Czynnosc wykonujemy az nie bedzie widac bombelkow w zbiorniczku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło odpowietrza sie włazi się pod auto nakłada wężyk na siłownik (jest tam dokładnie taki sam zaworek jak w zaciskach hamulcowych) kluczyk w łape jeden do auta wchluje a drugi odpowietrza.

Czynnosc wykonujemy az nie bedzie widac bombelkow w zbiorniczku. :mrgreen:

Masz racje źle to troche napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś, bratpit, wielkie dzieki

Dla mnie krzynka Tyskacza, a dla bratpita pewnie tez moze byc. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...