Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Grubość tarcz??


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Chciałem się dowiedzieć jaka jest minimalna grubość tarcz w naszych niuniach, ktoś może wie?? Nowa ma 25mm, kiedy tarcza jest do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co?? Skoro nowa tarcza ma 25mm tylko 1 mm na stronie może się zedrzeć?? Chyba coś za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co?? Skoro nowa tarcza ma 25mm tylko 1 mm na stronie może się zedrzeć?? Chyba coś za mało.

a czym Ty jestes zdziwiony?????

Kolega Rikardo napisał Ci prawidłowa odpowiedz na Twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co?? Skoro nowa tarcza ma 25mm tylko 1 mm na stronie może się zedrzeć?? Chyba coś za mało.

a czym Ty jestes zdziwiony?????

Kolega Rikardo napisał Ci prawidłowa odpowiedz na Twoje pytanie

Zdziwiony jestem, bo myślałem że tarcza (jak klocki) powinna się zedrzeć prawie do zera, czyli minimalna grubość tarczy z jakieś 15mm. A 1 mm to przecież po roku użytkowania już tego 1 mm niema, a co oznacza że tarcze się powinno wymieniać razem z klockami, albo maksymalnie dwie zmiany klocków i za drugą zmianą już tarcze wymieniać by trzeba było??

Ale ok dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja średnio wymieniam tarcze co drugą wymiane klocków. Zużycie tarcz to 1mm na strone i to w większości tarcz bez względu na to jaką grubość ma tarcza nowa czy jest to 22, 25 czy 30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi i tak szczerze to zaskoczyliście mnie. W starej niuni przez 15 lat nie były tarcze wymieniane, bo nie wiedziałem że trzeba, a na przeglądach tez nic nie wspominali.

Jak przejąłem auto od taty to wkurzały mnie brzegi i podjechałem do pierwszego lepszego mechanika żeby mi wymienił tarcze, a on stwierdził że nie ma potrzeby i przetoczył je tylko na równo (skroił kanty). Więc myślałem że skoro tak można to i w A4 sobie je skroję, bo też już są znaczne te brzegi, ale w takim przypadku wymiana na nowe będzie. [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 10:05_________________________________________________Rozumiem że tarcze firm Ferodo, Brembo będą ok??

http://www.allegro.pl/item745128682_tarcze_audi_a4_vw_passat_b5_wentylowane_brembo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry piszesz że tarcza nowa ma 25mm więc chodzi ci o tarcze 288x25mm a tu podałeś tarcze 280x22mm to zupełnie inne tarcze do innych zacisków. Sprawdź dobrze jakie masz hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj minimalna grubość tarcz pnabijana jest na korpusie tarczy w miescu połaczenia z piastą. Każdy producent podaje minimalna grubość tarcz.

Co do zmiany zataczy to nalezy zmierzyć nie tylko grubośc tarczy lecz także jej prostolinowość, (odkształcenia). Spradzić nalezy także czy tarcza nie ma śladów pęknięc itp.

co do samej wymiany tarczy to chyba już ktos pisał na forum jak to się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry piszesz że tarcza nowa ma 25mm więc chodzi ci o tarcze 288x25mm a tu podałeś tarcze 280x22mm to zupełnie inne tarcze do innych zacisków. Sprawdź dobrze jakie masz hamulce.

Chodziło mi o firmę, w celu dopasowania to będzie mi sprzedawca dopasowywał po danych auta.[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 10:35_________________________________________________

Zazwyczaj minimalna grubość tarcz pnabijana jest na korpusie tarczy w miescu połaczenia z piastą. Każdy producent podaje minimalna grubość tarcz.

Co do zmiany zataczy to nalezy zmierzyć nie tylko grubośc tarczy lecz także jej prostolinowość, (odkształcenia). Spradzić nalezy także czy tarcza nie ma śladów pęknięc itp.

co do samej wymiany tarczy to chyba już ktos pisał na forum jak to się robi.

Jak jest krzywa albo popękana to wiem że należy wymienić, bezwzględu na to jaką ma grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi i tak szczerze to zaskoczyliście mnie. W starej niuni przez 15 lat nie były tarcze wymieniane, bo nie wiedziałem że trzeba, a na przeglądach tez nic nie wspominali.

Jak przejąłem auto od taty to wkurzały mnie brzegi i podjechałem do pierwszego lepszego mechanika żeby mi wymienił tarcze, a on stwierdził że nie ma potrzeby i przetoczył je tylko na równo (skroił kanty). Więc myślałem że skoro tak można to i w A4 sobie je skroję, bo też już są znaczne te brzegi, ale w takim przypadku wymiana na nowe będzie. [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2009, 10:05_________________________________________________Rozumiem że tarcze firm Ferodo, Brembo będą ok??

http://www.allegro.pl/item745128682_tarcze_audi_a4_vw_passat_b5_wentylowane_brembo.html

zdejmij koło i zobacz jaką masz tarcze bo może sie okazać ze masz lita a nie wentylowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest na 100% wentylowana, ale nie znam dokładnej grubości ani średnicy, ale to już w sklepie będa wiedzieć. Tylko co sądzicie o firmach Brembo albo Ferodo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brembo takie sobie :gwizdanie:

lepiej kup ferodo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...