Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Poduszka silnika BLB


R@DEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Audi B7 Avant z oznaczeniem silnika BLB.

W wolnej chwili postanowiłem zdjąć pokrywę pod silnikiem i dokładnie sprawdzić stan zawieszenia i elementów silnika.

Nurtuje mnie jedna kwestia, dotycząca "poduszki silnika" widocznej na zdjęciach (iestety zdjęcia kiepskiej jakości).

Czy ta poduszka ma sie opierać o dolną część, czy raczej powinna być usytuowana "po środku"?

gx1FpBDS.jpg

gx1FrKkA.jpg

Dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

R@DEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie było robione na zgaszonym motorze, a w czasie przyspieszania podnosi sie do góry i ogranicza ruch zespołu napedowego. Odczuwasz jakiegoś rodzaju drgania że Cie to tak nurtuje , bo jeżli takie ze czujesz w fotelu jak buja sie cała buda na wolnych obrotach to jeszcze nie spotkałem BLB żeby tak nie miał :) Ja wymianiałem poduszke skrzyni bo miałem delikatne ruchy lewarka zmiany biegów ale wymiana zniwelowała tylko troche tą przypadłość...

Zespół napedowy w b7 BLB trzyma sie na dwóch bocznych poduszkach silnika i jednej poduszce z tyłu skrzyni biegów. Pociesze Cie zagladałem już do 2 takich autek i kazda ma taką samą pozycje podpory jak na zdjeciu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .... orientujecie się jaki koszt jest takiej "podpory silnika" ?

Czy może mieć to wpływ na drgania ?

Odległości w podporze możesz sobie wyregulować poprzez przesuwanie jej góra/dół (aluminiowa część z X na zdjęciu nr 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat

Mam też A4 B7 BLB i wiem że jedna poduszka pusza olej i jest do wymiany.

Moje pytanie jest takie czy mam wymieniać (parami) dwie poduszki czy może tylko tą uszkodzoną.

Druga poducha jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat

Mam też A4 B7 BLB i wiem że jedna poduszka pusza olej i jest do wymiany.

Moje pytanie jest takie czy mam wymieniać (parami) dwie poduszki czy może tylko tą uszkodzoną.

Druga poducha jest ok.

Wymieniasz tą uszkodzoną ale pewnie było by lepiej ymienic kpl bo np do B8 nie kupisz pojedynczo poduszek tylko komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...