Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problemy z zestawem głośnomówiacym bluetooth.


steve69

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem kgb77 ale wydaje mi się, że w ustawieniach wszystko jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek i coś źle wpłynął on chyba na mój SE :)

Zdarzyło mi się, że jadąc nie mogłem odebrać połączenia przez kierownicę, tylko przez telefon i wówczas już nie było głosu w aucie...zauważyłem też, że wybierając numer z telefonu, gdy podłączony jest już pod Audi, nie słychać sygnału (wolny numer, lub zajęty...) tylko od razu pojawia się głos odbiorcy lub rozłącza się połączenie. Wybierając numer z kierownicy wszystko jest ok.

Najgłupszą rzeczą jest sytuacja, gdy wybierając numer z telefonu i mając podłączony tel pod zestaw bluetooth, K750i pyta się czy przenieść dźwięk do telefonu i bez wybrania opcji nie wybiera numeru, próbowałem w różnych konfiguracjach ustawień i bez zmian....W SE K770 nie było takiej sytuacji.

Podsumowując coś ten K750i nie do końca dobrze współpracuje z zestawem bluetooth w Audi, widać trzeba zmienić telefon :mysli:

Steve69 w moim telefonie są takie same ustawienia i korzystając z przycisków przy kierownicy wszystko jest dobrze, tak więc wina leży prawdopodobnie po stronie telefonu lub softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steve69 w moim telefonie są takie same ustawienia i korzystając z przycisków przy kierownicy wszystko jest dobrze, tak więc wina leży prawdopodobnie po stronie telefonu lub softu...

Na to wygląda. Wczoraj walczyłem z tym jeszcze cały wieczór i nadal lipa. :disgust:

Czyli pozostają mi dwa wyjścia:

1. Przepraszam się ze starym T610, a K750 idzie w kąt.

2. Kupuję jakiś nowy telefon, który będzie w pełni współdziałał z HF w samochodzie, a K750 idzie w kąt.

Tylko jaki model wybrać, żeby mieć 100% pewności, że tym razem wszystko będzie OK ?... :mysli:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostają mi dwa wyjścia:

1. Przepraszam się ze starym T610, a K750 idzie w kąt.

2. Kupuję jakiś nowy telefon, który będzie w pełni współdziałał z HF w samochodzie, a K750 idzie w kąt.

Tylko jaki model wybrać, żeby mieć 100% pewności, że tym razem wszystko będzie OK ?... :mysli:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Dla mnie K750 jest już zastępczym telefonem po śmiertelnej awarii k770 :) Teraz bardziej myslę o Nokii...

Co do wyboru telefonu w 100% współpracującego z bluetooth w Audi to najlepiej załatwić coś na próbę, choć to nie zawsze łatwa sprawa. Na forum jest też kilka wątków o telefonach i bluetooth, z tego co kojarzę o narzekają na telefony z symbianem

powodzenia

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie...

Wreszcie DZIAŁA!!! :>

Kosztowało mnie to 30zł i trochę "popsutej krwi", ale wreszcie mój K750i zaczął w pełni współpracować z zestawem HF w samochodzie.

Mając na względzie to, że stary T610i, oraz W300i pracują poprawnie, a z K750i są problemy, stwierdziłem, że musi to być wina oprogramowania telefonu.

W aparacie miałem zainstalowany najnowszy soft Ery do K750i - R1CA021.

Postanowiłem więc zaryzykować i wgrać jakiś starszy firmware. Gość w serwisie GSM wrzucił mi do niego jakiś wcześniejszy, czysty, nie brandowany soft Sony Ericsson (zapomniałem zanotować jaka to była wersja).

Niestety... Okazało się, że telefon zachowuje się dokładnie tak samo jak przed zmianą. :wallbash:

Zrezygnowany, postanowiłem z powrotem przywrócić najnowsze możliwe oprogramowanie. Podpiąłem kabelek USB i za pomocą aplikacji SE Update Service poprzez Internet sprawdziłem, czy jest dostępna jakaś nowsza wersja firmwaru. Okazało się, że tak. Oprogramowanie pokazało, że najnowszy dostępny soft to R1DB001. Nie mając już nic do stracenia zrobiłem upgrade.

Po zakończonej sukcesem operacji biegusiem udałem się do samochodu sprawdzić jak teraz telefon będzie się zachowywał. Ku mojej wielkiej radości okazało się, że nareszcie mój K750i dogaduję się z samochodem "jak Bóg przykazał": gdy odbieram lub wykonuję połączenia wszystko słychać w głośnikach samochodu. :good:

Czyli póki co, telefonu wymieniał nie będę.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję rozwiązania problemu :good:

:>

Teraz, gdy wreszcie telefon zaczął działać tak jak trzeba, zastanawiam się nad zakupem w ROZSĄDNEJ cenie stosownego adaptera. Byłaby wtedy możliwość doładowywania baterii aparatu.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakas ladowarke samochodowa lepiej, bedzie taniej i praktyczniej. Adapter tylko przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakas ladowarke samochodowa lepiej, bedzie taniej i praktyczniej. Adapter tylko przeszkadza.

Hmmm... Pewnie masz rację...

Na razie znalazłem 1 ofertę na Allegro za 442zł, a to nie jest ROZSĄDNA cena (o ASO w ogóle nie myślę, bo tam mają ceny z kosmosu :disgust:)...

i szpeci :gwizdanie:

A to już rzecz gustu... :wink4:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i szpeci :gwizdanie:

A to już rzecz gustu... :wink4:

--

Pozdrawiam.

Sławek

za jakiś czas zmienisz telefon i nie będzie do niego adaptera, będziesz chciał to ściągną a dziurki zostaną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... będziesz chciał to ściągną a dziurki zostaną :gwizdanie:

Dlatego nie chcę tego ściągać. Nie uśmiecha mi się wymiana całego tunelu lub jakieś maskowanie dziurek po uchwycie.

Już wolę, żeby to zostało tak jak jest... :)

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam holder siedzi pewnie a kolega myśli o nakładce pod konkretny telefon... :mysli: Kupisz i ok. będzie działał ale jak zmienisz telefon to znowu kupisz nowy? Jeśli tylko ma Ci to pomagać w ładowaniu telefonu to lepiej kup sobie ładowarkę jak mówi Muskel1. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam holder siedzi pewnie a kolega myśli o nakładce pod konkretny telefon... :mysli: ...

to już wiemy, nie musisz się tak zastanawiać :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam holder siedzi pewnie a kolega myśli o nakładce pod konkretny telefon... :mysli: ...

to już wiemy, nie musisz się tak zastanawiać :rolleyes:

Kolego nie zastanawiałem się nad tym tylko ogólnie nad potrzebą adaptera co w dalszej części posta jest wyraźnie napisane a co Ty po prostu wyciąłeś. :disgust:

KONIEC OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...