Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Brak mocy powyżej 3000 obr/min


Armani85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zaszla mala pomylka gdyz mam ewidentny spadek mocy po przekroczeniu 3tys obr , po przekreczeniu tej bariery bardzo wolno sie zbiera wszystko zaczelo sie dziac po wymianie przeplywki wczesniej byla jakas magneti marelli a teraz jest bosha czy mozliwe ze mechanicy cos spaprali

pamietam jak jadac pod gorke na trasie na 5 biegu przy predkosci 140km/h auto dalej przyspieszalo a teraz nie dosc ze nie przyspiesza to jeszcze spada predkosc ogolnie ciezko jest rozbujac auto do 200km/h a wczesniej takich problemow nie mialem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi tak jak powiedział letallec i wtedy będzie można coś powiedzieć

a przepływka jakiej firmy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam mowil ze ustawial turbine na krótko , co mam przez to rozumiec?

Moze skręcał sztangę. Zapytaj dokładnie co zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam mowil ze ustawial turbine na krótko , co mam przez to rozumiec?

:shocked: mozesz rozwinac?

Witam wczoraj odebralem auto od mechanika wymieniona zostala przeplywka i zauwazylem ze auto nabralo mocy ale na niskich obrotach przyspieszenie jest lepsze ale gdy przekracza 4tys obr cos jakby go trzymalo

nie wiem czy dajesz sobie sprawe ale silniki diesla sa silnikami niskoobrotowymi, powyzej 4000 obrotow moment obrotowy maleje stad odczuwane jest wyrazne zmniejszenie dynamiki.

byc moze poprawa dynamiki w zakresie malych obrotow daje wrazenie gorszych osiagow w gornych zakresach predkosci obrotowych.

jakiej firmy przeplywke masz zalozona? byc moze ma niewlasciwa charakterystyke :mysli:

dla upewnienia sie proponuje wykonanie logow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armani -jeśli tak obchodzisz się ze swoim AFB,to życzę ci długiej i bezawaryjnej eksploatacji! Oto charakterystyka twojego silnika-sam sobie odpowiedz dlaczego nie ciągnie powyżej 4000 obr.

http://www.a4-klub.pl/smf/all_charakterystyki_silnikow_diesla_montowanych_w_audi_modele_b5_oraz_b6-t22181.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodze sie tak z nim poprostu sprawdzilem jak autko jedzie po wizycie u mechanika i zauwazylem zmniejszenie dynamiki przy obr kolo 3.5-4.5tys a wczesniej tak nie mialem.[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2009, 23:23_________________________________________________Panowie zaszla mala pomylka gdyz mam ewidentny spadek mocy po przekroczeniu 3tys obr , po przekreczeniu tej bariery bardzo wolno sie zbiera wszystko zaczelo sie dziac po wymianie przeplywki wczesniej byla jakas magneti marelli a teraz jest bosha czy mozliwe ze mechanicy cos spaprali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...