Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zachowanie użytkowników CB


czy uważasz że kierowy tirów zachowują się "wulgarnie" w obec kierowców osobówek?  

  1. 1. czy uważasz że kierowy tirów zachowują się "wulgarnie" w obec kierowców osobówek?



Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem iż nie ma na forum żadnego posta odnośnie zachowania się przez użytkowników CB Radia. Wiem ktoś powie przecież jest tego masa na forach CB, ale myslę że warto i tutaj o tym wspomnieć bo widzę że jest troszke użytkowników CB i będzie ich pewnie coraz więcej.

Często spotykam się z opinią iż kierowcy TIRów są ...... no wiecie, nie chcą wpuścić blokują i inne takie, niestety jest tak przez użytkowników samochodów osobowych wyprzedzających na 3 itd... Jeżeli nie chcemy sie spotkać z niechęcią kolegi w większym "samochodzie" zamiast mówić na radiu "kolego weź posuń swojego żółwia..." możemy grzecznie zapytać czy da sie bezpiecznie wyprzedzić ewentualnie w niektórych miejscach poprosić o "margines" główna zasada to jak my będziemy mili dla innych to inni będą mili dla nas ;] Pamiętajmy iż CB radio nie sluży tylko do tego żeby ostrzegać się przed "misiaczkami" żebyśmy mogli położyć cegłe na gaz i slalomem między samochodami gnać na zlamanie karku. Ostrzegamy się przed wypadkami, zwężeniami, panami w pomaranczowych garniturach łatających dziurki na drogach itd....Radio służy również jak "GPS" w większych miastach mozemy popytać jak dojechać do danej ulicy wywołując "ogólny" ewentualnie jesli nie ma to napewno pomoże nam jakis lepiej zorientowany mobil. pewnie coś przeoczyłem, wiec jesli ktoś ma coś do powiedzenia to zapraszam do dyskusji. Mi glownie chodzi o to abyśmy kreowali lepszy wizerunek wśród większych mobili bo jak narazie o osobówkach to oni nie myślą zbyt dobrze. Dla początkujących kilka najczęściej używanych słów na radiu:

- ścieżka, dróżka – droga, trasa

- wlocik – wlot do miasta

- misiaki, miśki – policja

- suszarka, suszenie – policja z radarem

- krokodyle – Inspekcja Transportu Drogowego

- zielonki – Straż Leśna

- miśki na hulajnogach – policja na motocyklach

- sreberko – nieoznakowana srebrna vectra z video radarem

- telewizja – fotoradar

- marginesik – zjechanie na pobocze

- bajo, szerokości – najczęstsze pozdrowienia

rozsądne używanie CB Radia polepszy nasze bezpieczenstwo i ułatwi nam życie na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często spotykam się z opinią iż kierowcy TIRów są ...... no wiecie, nie chcą wpuścić blokują i inne takie, niestety jest tak przez użytkowników samochodów osobowych wyprzedzających na 3 itd...

Ja tez czesto spotykam sie ze zla opinia o kierowcach ciezarowek i niestety czesto sam moge taka opinie potwierdzic. Chocby po przejechaniu blisko 3000 km w ostatnich dniach nie trudno bylo zauwazyc wyczyny co niektorych asow drogowych. Ot chocby pewien przyklad: Jade sobie autobana lewym paskiem, okolo 160 km/h na liczniku, za mna kilka aut i nagle na lewy pasek wyjezdza jakis pan z tabliczka T.I.R z tylu i zaczyna wyprzedzac podobny pojazd. Trzeba wiec bylo dosc zdecydowanie wyhamowac do ok 100 km/h i czekac az, krol autostrady skonczy swoj blyskotliwy manewr. Niestety wspomniany pan nie moze sobie poradzic i jedzie caly czas obok auta, ktore probuje wyprzedzic... za mna juz sznur samochodow podrozujacych ok 100 km/h i jak by tego bylo malo to na kanale 28 slysze rodaka mowiacego: "Edek, nie wpuszczaj tego ch..a, przyblokuj go, to sie baran nauczy"... Sznur samochodow coraz bardziej sie wydluza... No coz... kierowca ciezarowki probowal jeszcze przez jakas chwile wyprzedzic 2 sklejone z soba ciezarowki jadace prawym paskiem, ale po jakims czasie sie rozmyslil i wjechal z powrotem za nie.

To tylko jeden przyklad z minionego tygodnia, ale jest ich niestety znacznie wiecej. Nie chcial bym jednak generalizowac i pisac, ze wszyscy kierowcy duzych maszyn tacy sa, ale faktycznie czesto brakuje im wyobrazni, ktora chyba po czesci jest wyparta przez poczucie bezpieczenstwa, ktore daje ciezarowka... No bo co stanie sie kierowcy TIRa podczas zderzenia z osobowka ? Raczej niewiele. A co do kierowcow osobowek, to tez oczywiscie roi sie od wariatow i nie ma co na ten temat dyskutowac. Wariaci sa i zawsze beda. Szkoda tylko , ze ginac nie odchodza sami, a czesto zabieraja ze soba innych :frown:

To tyle moich uwag na temat samej jazdy, a co do kultury na CB, to tu juz moim zdaniem zawodowi kierowcy zdecydowanie przgrywaja... Czasem nie wierze, ze mozna uzyc az tyle przeklenstw w jednym zdaniu, ba, nawet rownowaznik zdania nie obywa sie bez wulgaryzmu :lol: Pamietajce o tym zabieajac dzieci do samochodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Tobą kolego wszystko przez kierowców osobówek wyprzedzajacych na 3go... a co do wyprzedzania... Kolega z plakietką TIR mógł być na smyczy choć skoro mowisz tutaj o 100km/h to jest to mało prawdopodobne... smycz mają ustawoną na 86km/h widać kultura dwóch panów jadących w tirach na prawym pasie była równa z nawierzchnią asfaltu albo nawet pod nią... co do wulgaryzmów na kanale 19 trwa nieustanna walka z tego typu procederem, niestety zawsze znajdzie sie buc który jednak bardziej operuje łaciną niż polskim. Pozdrawiam i szerokości dla Ciebie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smycz mają ustawoną na 86km/h

miales na mysli chyba 89 km/h :wink: bo tyle jest nawet w Euro 5

Jade sobie autobana lewym paskiem, okolo 160 km/h na liczniku

jesli to bylo w Polsce to przekroczyles dozwolona predkosc ze 130KM/h bys szybciej wyhamowal :P

krol autostrady skonczy swoj blyskotliwy manewr

jezdziles kiedys takim pojazdem :question: wiesz jak dlugo trzeba zbierac ponad 40Ton do wyprzedzania :question: jak trafi sie przed toba jakis burak ktory jedzie 80km/h bo mu sie nie spieszy a Tobie zostało 300 km do celu podrozy i tylko 3 godziny dozwolonej jazdy na tacho a jak nie to pauza 11 godzinna :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kolego 89km/h przepraszam pomyliłem sie aż o 3km/h ;p juz nie czepiaj sie detali ;] fak faktem ze kolegau nas przekroczył... i ze tir sie długo zbiera ale jak było widać inni mobile go blokowali... tylko też coś kanał mi nie pasi 28 ? z tego co mi wiadomo to ogólny drogowy kanał w europie to 19 ;] skoro juz detali sie czepiamy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko też coś kanał mi nie pasi 28

No to teraz kolejne detale kanal 19 to tylko w Polsce w Niemcowni przechodzimy na 28 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Szwecji i słowacji 28:) a, wogóle to we całej eu na 28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zalezy od naszej narodowosci bo np. Uk i Rus to kanal 15

U nas w Polsce kiedys kanal 28 byl kanalem ogolnym nie dla kierowcow w sumie dalej tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murzyn

Panowie, duzi i mali musza sie dogadywac. Ja nie raz zrypalem jakiegos szalenca, ktory wiekszym autkiem wpycha sie na lewy pas zanim popatrzy w lusterko. Przewaznie konczylo sie na grzecznych przeprosinach i tyle. 0 nerwow. Dzieki CB naprawde mozna bezpieczniej i przyjemniej poruszac sie po naszych kiepskich drogach. Trzeba sie nawzajem zrozumiec i tyle :twisted:

Piotr napisał/a:

Jade sobie autobana lewym paskiem, okolo 160 km/h na liczniku

jesli to bylo w Polsce to przekroczyles dozwolona predkosc ze 130KM/h bys szybciej wyhamowal :P

hehe Lukas... wlasnie zrozumialem dlaczego zmiles kondona na 3.0 :rotfl::rotfl::rotfl: zeby lepiej przyspieszal 0-130 :rotfl::rotfl::rotfl:

sory za OT, ale ta wizja polozyla mnie na glebe :rotfl::rotfl::rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spedyt
zostało 300 km do celu podrozy i tylko 3 godziny dozwolonej jazdy na tacho a jak nie to pauza 11 godzinna

Wtakim wypadku to "pstryk" pod deską i w drogę, albo w Scaniach pierwszy bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziles kiedys takim pojazdem :question: wiesz jak dlugo trzeba zbierac ponad 40Ton do wyprzedzania :question: jak trafi sie przed toba jakis burak ktory jedzie 80km/h bo mu sie nie spieszy a Tobie zostało 300 km do celu podrozy i tylko 3 godziny dozwolonej jazdy na tacho a jak nie to pauza 11 godzinna :question:

lukas23 dobrze napisałeś.

taki co jedzie 80km/h to jeszcze nic bywają "kierowcy" :bicz: co jadą 70km/h wyprzedzić takiego na polskich drogach to dopiero sztuka.

a co do użytkowników CB to język niektórych pozostawia wiele do życzenia... a gadają tak bo są anonimowi, także jak ktoś ma dzieci w aucie to musi uważać.

a co do zjeżdżania Tir_ów na marginest to kierowcy beczek (tych do cementu) w ogóle nie zjeżdżają. zresztą to kosztuje mandacik (jak miśki przyuważą) taka jazda po marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtakim wypadku to "pstryk" pod deską i w drogę,

tak tak nie wiem czy spedyt wiesz co to jest tachograf cyfrowy i co dzieje sie po ingerencji :wink:

zeby lepiej przyspieszal 0-130

Murzynku ja nigdy szybciej niz 90 nie jezdze :biggrin:

ale ta wizja polozyla mnie na glebe

ja pokazalem ze blad byl w obu przypadkach :P w Polsce po to sa ograniczenia bo tu sie nie da jechac szybko, taki tir zawsze moze wyskoczyc a on jedzie tylko 89km/h, w Niemcowni nie ma ograniczen bo tam sa 3 pasy ruchu i Tiry sa na prawym lub srodkowym, a jak jest tylko dwa pasy to stoi zakaz wyprzedzania dla Tirów i taka kolumna jedzie kilkanascie kilometrow jeden za drugim tam to dopiero bluzgi leca na CB jak sie trafi pier**la na poczatku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murzyn
w Niemcowni nie ma ograniczen bo tam sa 3 pasy ruchu i Tiry sa na prawym lub srodkowym

trasa Katowice - Gliwice - Opole, przewaznie 3 pasy i malo zjazdów/wyjazdow.... lewy zapchany, srodkowym turlaja sie 80-100km/h, prawy pusty :evil: tam to juz skrajnie sie mozna zirytowac :bicz: Da sie to jakos wyjasnic, czy zwalamy na pyche i brak wyobrazni :question::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce wszystko jest inaczej zwalamy na brak wyobrazni i pyche ale poprzeklinac na radiu zawsze mozna :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemcowni nie ma ograniczen bo tam sa 3 pasy ruchu i Tiry sa na prawym lub srodkowym

trasa Katowice - Gliwice - Opole, przewaznie 3 pasy i malo zjazdów/wyjazdow.... lewy zapchany, srodkowym turlaja sie 80-100km/h, prawy pusty :evil: tam to juz skrajnie sie mozna zirytowac :bicz: Da sie to jakos wyjasnic, czy zwalamy na pyche i brak wyobrazni :question::lol:

może to przyzwyczajenie że na prawym były lub są koleiny po tirach i wszystko wali lewym i środkowym.

w niemczech pełna kultura zawsze zjeżdżają do prawego (no chyba że ktoś jedzie naprawde szybko) lub chociaż śrdkowego jeśli są 3 pasy.

u nas zdarza sie że wyprzedza sie po prawej bo ta jest wolna

a właśnie bo zapomniałem wcześniej napisać, jedziemy sobie we wtorek 1maja do niemiec, jesteśmy na A2 Stryków -Nowy Tomyśl pusto jak nigdy i gdzieś tak w połowie tej drogi jedzie sobie golf3 oczywiście lewym pasem :bicz: prawy puściutki ale nie on jedzie lewym wcale nie myśli zjechać, patrze ma antenke Cb na dachu wiec sie go pytam czy sie mu coś nie stało skoro sie tak "przykleił" do lewego to mi powiedział że jak chce to mogę go sobie objechac po prawej stronie i tyle. i jak tu takiego nie :bicz::bicz::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas zdarza sie że wyprzedza sie po prawej bo ta jest wolna

bo u nas wszystko jest na odwrót ;] w europie rozwija sie transport kolejowy... u nas na pierwszym miejscu jest transport drogowy ;] u nas jeżdżą kamieniami na lewym pasie i trzeba ich wyprzedzać z prawej bo jedzie taki 60-70km/h i twardo trzyma sie lewego pasa i nie zjedzie bo przecież na prawym koleiny... na szczescie juz nie wszędzie ;] nie wiem jak wy ale ja widzę postepy... z tym ze zgodnie z planem rozbudowy do 2013 roku nie mają nawet 50% zrobionych... ehhh budowy dróg w polsce są bardzo utrudnione przez prawo... zreszta co tu dużo mówić jak w końcu nauczą się poprawnie wypełniać wnioski o dotacje i korzystać z tych pieniędzy odpowiednio to zaczniemy jeździć po fajnych dróżkach ostanio bardzo miło sie rozczarowałem na trasie nr 94 Pyskowice - Opole bardzo fajna dróżka ;] aż miło mi sie jechało ;] oczywiscie bardzo dobrze jest po stronie woj. Opolskiego dopiero ale i tak nice trasa ;] mam nadzieje ze niedlugo bedą tak inne wyglądały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smycz mają ustawoną na 86km/h

miales na mysli chyba 89 km/h :wink: bo tyle jest nawet w Euro 5

Nie wazne, czy 86 czy 89, chodzi o to, ze po co taki kierowca pcha sie na lewy pas, skoro nie jest w stanie wyprzedzic kierowcow jadacych ze stala predkoscia... Owszem, on liczyl na to, ze oni w koncu go wpuszcza, ale akurat trafil na takich, ktorzy nie odpuscili.

Jade sobie autobana lewym paskiem, okolo 160 km/h na liczniku

jesli to bylo w Polsce to przekroczyles dozwolona predkosc ze 130KM/h bys szybciej wyhamowal :P

No autobana i kanal 28 raczej nie pasuja do Polski, ale jesli ktos sam na to nie wpadl, to przepraszam... NApisze jednoznacznie, ze to bylo na niemieckiej autostradzie.

krol autostrady skonczy swoj blyskotliwy manewr

jezdziles kiedys takim pojazdem :question: wiesz jak dlugo trzeba zbierac ponad 40Ton do wyprzedzania :question: jak trafi sie przed toba jakis burak ktory jedzie 80km/h bo mu sie nie spieszy a Tobie zostało 300 km do celu podrozy i tylko 3 godziny dozwolonej jazdy na tacho a jak nie to pauza 11 godzinna :question:

Mnie nie interesuje ile zostalo komus km do celu, a interesuje mnie raczej to, zeby nikt nagle nie zajechal mi drogi, nie tamowal ruchu i to, zebym mogl calo dojechac do celu. Ja nie jezdze ciezarowkami i dlatego nie wiem ile musza sie one zbierac zeby wyprzedzic inny pojazd, ale powinien o tym wiedziec jej kierowca, zanim zjedzie na lewy pas pod kola rozpedzonej osobowki! Wydaje mi sie, ze na autostradzie, gdzie nie obowiazuja limity predkosci powinien zwrocic na to szczegolna uwage! Ja akurat jechalem z tempomatem zapietym na 160 km/h, ale kiedy zjezdzalem na prawy pasek, to wiele aut mnie wyprzedzalo, tak wiec ja ze 160 wyhamowalem, ale jesli ktos jechal by 200 albo i wiecej, to mysle, ze mialby powazne klopoty w takiej sytuacji.

A co do ankiety... ja nie uwazam, ze kierowcy TIRow zachowuja sie wulgarnie w stosunku do kierowcow osobowek, ale uwazam, ze niektorzy z nich zachowuja sie wulgarnie wobec wszystkich (w tym samych TIRow) Problem ten nie dotyczy jednak tylko kierowcow TIRow, ale wszystkich kierowcow. Jezeli ktos jest chamski, to uwazam, ze jest chamski dla wszystkich uczestnikow ruchu, i tych malych, i tych duzych. Jedyny problem jaki ja widze, jest taki, ze potezny sprzet trafia czesto w rece nieodpowiedzialnych osob...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos jest chamski, to uwazam, ze jest chamski dla wszystkich uczestnikow ruchu, i tych malych, i tych duzych

no i tu zostało wszystko powiedziane na temat zachowań ludzkich :wink:

Jedyny problem jaki ja widze, jest taki, ze potezny sprzet trafia czesto w rece nieodpowiedzialnych osob...

tu chodzi o to ze teraz byle 18latek robi prawko siada za kierownice i prowadzi 40T jak jeszcze nie mial okazji pojezdzic osobówka, kiedys bylo inaczej musialo sie po zrobieniu prawka odczekac kilka lat, pojezdzic lekkim sprzetem zeby mozna bylo wsiasc na 40T ale i to nie do konca samemu bo pierwsze dosiadalo sie jako drugi do weterana ktory uczyl co i jak :rolleyes:

Piotr, a inne jeszcze pytanie ten Tir to byl polski :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, ktory wyprzedzal byl bodaj slowacki, a te dwa wyprzedazne byly z Polski. Ta historie opowiedzialem tak na marginesie, bo akurat zdarzyla sie podczas mojej ostatniej wycieczki do Niemiec i od razu przypomniala mi sie, kiedy zobaczylem ten temat. Lepsza rzecza jaka moge napisac z tej wycieczki, jest to, ze udalo sie kupic ladne Audi A6 :biggrin: Milosc do :audi: kwitnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...