Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Szarpie przy odpuszczeniu pedały gazu... (1.8T 180KM) POMOCY


mamci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukałem po forum i znalazłem kilka wątków na temat szarpania, ale żadne z objawów nie były podobne do moich. Mianowicie podczas normalnej spokojnej jazdy jak odpuszczę lekko pedał gazu lub nawet całkowicie czuć dość mocne szarpnięcie (tak jakby koła chciały dalej jechać a nadwozie nie nadążało :) ). To samo dzieje się czasem przy dodaniu gazu (nie w podłogę tylko delikatnie tak jakbym oparł po prostu na nim stopę). Miałem zamiar robić logi ale nie do końca wiem które bloki. Może tylko to kwestia przeczyszczenia? Dzieje się tak w zasadzie odkąd mam auto czyli od marca tego roku. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tego co piszesz wnioskuję,że możesz mieć problem z przegubami wewnętrznymi przy skrzyni biegów.

Nadmierne luzy powodują szarpnięcia przy naciśnięciu i puszczeniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać nowego tematu, tylko dopiszę się tutaj. Mam bardzo podobne objawy, lecz gdy puszczę gaz od razu, wówczas nie czuć tego szarpnięcia, natomiast jeśli popuszczę delikatnie, wtedy tak szarpie, że aż auta żal. Również podczas wyprzedzania zdarzyło się takie szarpnięcie, a zaraz po tym silnik jakby się dusił, wtedy muszę szybko puścić gaz, znowu wcisnąć i dopiero auto przyspiesza. Podczas dojeżdżania do świateł na drugim biegu, gdy obroty spadają poniżej 2tyś. również szarpie, a wcale pedału gazu nie dotykam. Wiece o co może w tym chodzić? Prosiłbym również autora tematu, żeby napisał, czy poradził już sobie z tym problemem, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukałem po forum i znalazłem kilka wątków na temat szarpania, ale żadne z objawów nie były podobne do moich. Mianowicie podczas normalnej spokojnej jazdy jak odpuszczę lekko pedał gazu lub nawet całkowicie czuć dość mocne szarpnięcie (tak jakby koła chciały dalej jechać a nadwozie nie nadążało :) ). To samo dzieje się czasem przy dodaniu gazu (nie w podłogę tylko delikatnie tak jakbym oparł po prostu na nim stopę). Miałem zamiar robić logi ale nie do końca wiem które bloki. Może tylko to kwestia przeczyszczenia? Dzieje się tak w zasadzie odkąd mam auto czyli od marca tego roku. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

takie objawy wystepują równiez przy uszkodzonym zaworze DV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukałem po forum i znalazłem kilka wątków na temat szarpania, ale żadne z objawów nie były podobne do moich. Mianowicie podczas normalnej spokojnej jazdy jak odpuszczę lekko pedał gazu lub nawet całkowicie czuć dość mocne szarpnięcie (tak jakby koła chciały dalej jechać a nadwozie nie nadążało :) ). To samo dzieje się czasem przy dodaniu gazu (nie w podłogę tylko delikatnie tak jakbym oparł po prostu na nim stopę). Miałem zamiar robić logi ale nie do końca wiem które bloki. Może tylko to kwestia przeczyszczenia? Dzieje się tak w zasadzie odkąd mam auto czyli od marca tego roku. Liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam

takie objawy wystepują równiez przy uszkodzonym zaworze DV

a czy wyszłoby to na Vag-u? bo błędów raczej nie mam żadnych w tym temacie:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 907 558 DA

Component: 1.8L R4/5VT MOTR HS D01

Coding: 04001

Shop #: WSC 06335

No fault code found.

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: OBD-II/EOBD, KeyWord:1401

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 820 043 N

Component: A4 KLIMAAUTOMAT D54

Coding: 00040

Shop #: WSC 06335

No fault code found.

Skipping Address 15-Airbags

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller:

Note: Excessive Comm Errors

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller:

Note: Excessive Comm Errors

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 C

Component: ZV-Pumpe D12

Coding: 00033

Shop #: WSC 06335

1 Fault Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

End -------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenie DV-ki nie wyjdzie na Vag-inie

trzeba ja wymontowac i sprawdzic

opis jest gdzies na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu cisza w temacie. Dzisiaj u mechanika dowiedziałem się, że to szarpanie to raczej nie jest usterka żadnego elementu mechanicznego i przyczyna powinna tkwić w elektronice. Tak myślę, że następnym razem pojadę do jasnowidza, może on będzie wiedzieć, o co tu chodzi ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem po forum i znalazłem kilka wątków na temat szarpania, ale żadne z objawów nie były podobne do moich. Mianowicie podczas normalnej spokojnej jazdy jak odpuszczę lekko pedał gazu lub nawet całkowicie czuć dość mocne szarpnięcie (tak jakby koła chciały dalej jechać a nadwozie nie nadążało :) ). To samo dzieje się czasem przy dodaniu gazu (nie w podłogę tylko delikatnie tak jakbym oparł po prostu na nim stopę)

Sprawdz czy nie są zerwane podzuszki pod silnikiem :] Miałem to samo z poczatku delikatne objawy, które gdy jezdziłem powoli nie dawały sie we znaki, kiedyś przy zawracaniu dałem po garach po czym ostrzej zahamowałem.. no i dwie poduchy pooooszły.. xD wtedy juz delkatna jazda nic nie dawała.. (wskakuj do srodka zaciagaj ręczny, jedynka, dodawaj i odejmuj gazu - pobujaj troche autem probujac jechac do przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOj brat ma taka ama audi jak wy i tez ma taki problem oznaczenie silnika AJl i na 4i 5 biegu strasznie mu trzesie calym samochohdem i nie ma sily jechac juz powymienial sporo czesci i nadal nie wiadomo co jest jak mozecie pomoc to prosze pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOj brat ma taka ama audi jak wy i tez ma taki problem oznaczenie silnika AJl i na 4i 5 biegu strasznie mu trzesie calym samochohdem i nie ma sily jechac juz powymienial sporo czesci i nadal nie wiadomo co jest jak mozecie pomoc to prosze pisac

VAG ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV za 140 pln ?????? :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

gdzies to kupował ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info na ten temat jest na forum zdrowy DV nie moze puszczac powietrza jak sie dmuchnie w ktoras gruba rure, przeplyw powietrza powinien nastepowac w momencie podania podcisnienia na maly otwor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dump valve a według ETKA zawór odcinający... wystarczyło wpisać w google ewentualnie na forum :szukaj:

koncentruj sie na odpowiedzi na pytanie w działach technicznych

upss coś mi się pokićkało z tymi znacznikami od moderatora... pozwoliłem sobie pogrubić

nie bardzo rozumiem tą adnotacje... padło pytanie więc odpowiedziałem

wracając do tematu po wymianie DV na ten z TT225 szarpanie odeszło w niepamięć

dzięki chłopaki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...