Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Panel sterowania klimatronic ( nie wyświetla się "śnieżynka")


melzek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam pytanie odnośnie panela sterującego klimą.Nie działa mi przycisk ze "śnieżynką" tzn.nie wyświetla się na wyświetlaczu.Nawiew działa bez zarzutu,mogę regulować temperaturę oraz silę nawiewu.Teraz pytanie -jeśli nie wyświetla się "śnieżynka to klima działa czy nie?Co może być przyczyną że nie wyświetla się "śnieżynka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa dwie mozliwosci:

1) sniezynka sie "przepalila" mialem podobnie w A4 z 97 roku (z czasem z ekranu zaczeli mi znikac niektore "elementy-kreski" cyferek)

2) w starszych wersjach A4 ponizej bodajze 4 st. C klimy nie dalo sie wlaczyc, czyli sniezynki brak...ale taki przypadek o tej poze roku chyba jeszcze nie jest mozliwy...

...jesli chlodzi i powitrze w kabinie jest"suche" to nie ma powodu do obaw, ale dla spokoju radze odwiedzic jakis serwis kilmy...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj pod maskę, a niech ktoś włączy klimę.

Jak działa, to napewno to zauważysz (włączy się dodatkowy wiatrak i poczujesz obciążenie na silniku i podczas jazdy).

A jeśli nie działa, to :szukaj: - jest trochę na forum porad i wskazówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, odczytaj kody z klimatronika, w FAQ jest opis jak to zrobic... ew. podepnij VAGa. Byc moze czujnik cisnienia powiedzial papa... jakby cos to pasuje od A6 C5 z poczatku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Dziękuję wszystkim forowiczom za pomoc.Dzięki waszej pomocy już wiem co i jak(klima dziala mimo ze nie wyświetla się "śnieżynka".Uważam temat za zamknięty.Pozdrawiam wszystkich serdecznie i niech moc będzie z wami :)

Skoro za zamkniety to ok jednak przy okazji podpiecia pod VAG zrobilbym test zegarow i klimatronika, to drugie mozna sprawdzic bez komputera. Wtedy powinien zapalic sie kazdy 'segment' LCD i bedzie widac czarno na bialym czy to wina wyswietlacza czy czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOJ PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE " MOJA " ŚNIEŻYNKA SIE NIE PALI , NA SILNIKU TEŻ NIC NIE WYCZUWAM ALE W SIERPNIU WRACAJĄC Z WAKACJI NISPODZIEWANIE WSZYSTKO ZACZEŁO DZIAŁAĆ . A BYŁO TO TAK- NA ZEWNĄTRZ 35 ST , W ŚRODKU ZE 40 A JA WIEŻDŻAM DO MIASTA . WSZĘDZIE KORKI , GORĄC NIEMIŁOSIERNY I W PEWNEJ CHWILI PRZYCISKAM ŚNIEŻYNKĘ I CO - NIESPODZIANKA ZADZIAŁAŁA . PO WYJECHANIU ZA MIASTO TAK SAMO NIESPODZIEWANIE PRZESTAŁA DZIAŁAĆ . CO TO BYŁO- POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...