Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Zapalająca się kontrolka trakcji


TOMET4

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

Zaobserwowałem ostatnio, że w ,moim aucie, w którym mam naped quattro zapala mi sie kontrolka od kontroli trakci podczas jazdy.

Zapala sie jednak nie zawsze ,często już po jakimś czasie. Przycisk kontroli trakci wtedy nie działa. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta jest ok. - tak jak by sie resetował jakiś bład. Spotkaliście się z czym takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Jeszcze się dziwisz czemu się zapaliła?? sam sobie odpowiedziałeś! Ręce opadają :no::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Jeszcze się dziwisz czemu się zapaliła?? sam sobie odpowiedziałeś! Ręce opadają :no::wallbash:

Zrozumiałbym gdyby pomrugała jak to zazwyczaj się dzieje, ale żeby cały czas świeciła :mysli:

Oświeć mnie dlaczego nie zgasła, bo ja nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :wink4:

pewnie wam to nic nie da ale miałem niedawno u siebie taki przypadek ze bez żadnego powodu zapalała mnie sie kontrolka od trakcji/i od świec żaro - na przemian jak im pasowało

usterke znaleźli mi ponowie z drogówki /jazda na włączonym świetle stop przez 2 km - wymieniłem włącznik

światła stop i po sprawie

pozdrawiam/ model jak w opisie :hi:[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 03:07_________________________________________________dodam jeszcze że po wyłączeniu silnika wszystko wracało do normy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to na pewno czujnik świateł stopu miałem to samo.Wymieniłem i po sprawie teraz nic się nie zapala. Koszty czujnika w aso 45 zł a wymiana banalnie prosta. Jest na forum opisane jak to zrobić pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka ESP włączała się od zużycia tylnego łożyska/piasty. Po wymianie jak ręką odjął. W pierwszej kolejności VAG i sprawdzenie błędów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec zalezy Panowie... najczestsza przyczyna jest czujnik swiatel stop pod pedalem hamulca, ale zdarza sie tez wadliwe dzialania abs, i inne glupoty zwiazane z ukladem hamulcowym. mi np czasem sie tez zapali sie trakcja i gasnie dopiero jak zgasze go i odpale ponownie, tyle ze u mnie dzieje sie to najczesciej przy jechaniu na wstecznym i nikt nie wie o co chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka ESP zapala sie rowniez,kiedy odpiety bedzie przeplywomierz,ale to pokaze Vag,jesli ktos nie ma vaga-podjechac na spota gdzies w okolicy-na pewno ktos bedzie mial :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jest trochę inaczej. Kontrolka ESP zapala się po jakimś czasie jazdy na zimnym silniku przy spokojnej jeździe, wyczuwam mocne szarpniecie auta i się zapala, gaśnie po paru minutach. Latem było podobnie, tylko, że rzadziej. Jak sadzicie w czym problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...