Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AKE] Zapalająca się kontrolka trakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam .

Zaobserwowałem ostatnio, że w ,moim aucie, w którym mam naped quattro zapala mi sie kontrolka od kontroli trakci podczas jazdy.

Zapala sie jednak nie zawsze ,często już po jakimś czasie. Przycisk kontroli trakci wtedy nie działa. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auta jest ok. - tak jak by sie resetował jakiś bład. Spotkaliście się z czym takim?

Opublikowano

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Opublikowano

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Jeszcze się dziwisz czemu się zapaliła?? sam sobie odpowiedziałeś! Ręce opadają :no::wallbash:

Opublikowano

Też miałem kilka razy taką sytuację, ale tylko jak samochodem "rzucało" na nierównej drodze. Zapala się i gaśnie po zgaszeniu samochodu. Ostatnim razem (miesiąc wstecz) zapaliła się przy około 130 na mocno pofałdowanej drodze, jak zacząłem gwałtownie hamować przed zakrętem.

Czemu się zapala to nie wiem, może coś nie łączy... :mysli:

Jeszcze się dziwisz czemu się zapaliła?? sam sobie odpowiedziałeś! Ręce opadają :no::wallbash:

Zrozumiałbym gdyby pomrugała jak to zazwyczaj się dzieje, ale żeby cały czas świeciła :mysli:

Oświeć mnie dlaczego nie zgasła, bo ja nie wiem.

Opublikowano

siema :wink4:

pewnie wam to nic nie da ale miałem niedawno u siebie taki przypadek ze bez żadnego powodu zapalała mnie sie kontrolka od trakcji/i od świec żaro - na przemian jak im pasowało

usterke znaleźli mi ponowie z drogówki /jazda na włączonym świetle stop przez 2 km - wymieniłem włącznik

światła stop i po sprawie

pozdrawiam/ model jak w opisie :hi:[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 03:07_________________________________________________dodam jeszcze że po wyłączeniu silnika wszystko wracało do normy ...

Opublikowano

dobra podpowiedź co wtedy sprawdzić :good:

Opublikowano

sprawdzic czy swiatło stop pali sie dokładnie tyle co go trzymasz

wcisnąc pare razy bardziej energicznie -może włącznik sie kończy

pozdro :hi:

koszt zamiennika w INTER CARS - 30 zł po rabacie.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

I jak TOMET4, poradziłeś sobie z tym problemem?? Bo ja mam od kilkunastu dni to samo u siebie. Myślałem najpierw, że to może różnica w ciśnieniu w kołach, lecz nie..... A stop świeci OK.

Nie mam jeszcze VAG'a, więc nie mam jak sprawdzić....

Opublikowano

Koledzy to na pewno czujnik świateł stopu miałem to samo.Wymieniłem i po sprawie teraz nic się nie zapala. Koszty czujnika w aso 45 zł a wymiana banalnie prosta. Jest na forum opisane jak to zrobić pozdrawaim.

Opublikowano

U mnie kontrolka ESP włączała się od zużycia tylnego łożyska/piasty. Po wymianie jak ręką odjął. W pierwszej kolejności VAG i sprawdzenie błędów :good:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

a wiec zalezy Panowie... najczestsza przyczyna jest czujnik swiatel stop pod pedalem hamulca, ale zdarza sie tez wadliwe dzialania abs, i inne glupoty zwiazane z ukladem hamulcowym. mi np czasem sie tez zapali sie trakcja i gasnie dopiero jak zgasze go i odpale ponownie, tyle ze u mnie dzieje sie to najczesciej przy jechaniu na wstecznym i nikt nie wie o co chodzi....

Opublikowano

kontrolka ESP zapala sie rowniez,kiedy odpiety bedzie przeplywomierz,ale to pokaze Vag,jesli ktos nie ma vaga-podjechac na spota gdzies w okolicy-na pewno ktos bedzie mial :wink4:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. U mnie jest trochę inaczej. Kontrolka ESP zapala się po jakimś czasie jazdy na zimnym silniku przy spokojnej jeździe, wyczuwam mocne szarpniecie auta i się zapala, gaśnie po paru minutach. Latem było podobnie, tylko, że rzadziej. Jak sadzicie w czym problem??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.