Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z zakupem oleju anglia


muchabzz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

samochod to b5 2,5 tdi 1999/2000. przebieg ok 200 000 km. kupiony i uzywany w anglii gdzie mieszkam

samochod ma pelna historie w audi plus ostatni serwis w innym serwisie. do tego przed zakupem wlasciciel wymienil paski rolki walki cuda wianki za ok 800 funtow (ok 4000 zeta). Teraz przychodzi czas na wymiane oleju i tu mam ciezkiego zonka

przegladam juz forum od 3 dni i jak bylem ciemny tak dalej jestem. Przede wszystkim wiekszosc z was poleca oleje i plukanke z mobila. jednak ja mimo ze mieszkam w polmilionowym miescie mam niejaki problem z dostaniem mobila. wchodzac na strone Halfords ----> wpisujac dane mojego samochodu , uzyskuje taki oto wynik

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/EngineOilGuidedSalesCmd?action=findEngineOils&vrn=v424mpp&rememberMyCar=1&storeId=10001&catalogId=10151&categoryId=165581&langId=-1&engineInd=&makeName=-1&amountRequired=fullService&x=32&y=7.

wg halfordsa sa to oleje dedykowane temu modelowi samochodu. ale ja mam miszmasz bo kazdy z nich ma jakies inne oznaczenia, (0W30, 5W40,0w40, 10W40), Ktory z tych olejow mam zakupic????

natomiast drugie pytanie dotyczy plukania slinika. W ksiazce serwisowej jest zaznaczona wymiana oleju ale nie ma podane na jaki. w zwiazku z tym chce przeplukac silnik. i znowu nie moge nigdzie znalezc polecanego mobila ale mam do dyspozycji taka oferte --->

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/SearchCmd?catalogId=10151&storeId=10001&categoryId=165750&langId=-1&action=listrefine&constraints=teq%7C%7CType%7C%7CEngine+lubricants+%26+cleaners%7C%7Csor%7C%7CPrice%7C%7C1

kolejny problem to filtr oleju. nie znalazlem w dokumentacji numeru tego fitra a w sklepie we wszelkich firmowych przewodnikach konczy sie na informacji ze mam rozmawiac ze sprzedawca, ktory jak to anglik nic nie wie i robi karpia.

to samo dotyczy sie filtru paliwa. mechanik powiedzial mi ze musze najpierw go wyjac, jechac do sklepu i kupic taki sam bo w tych modelach byly rozne filtry.

prosze o pomoc w tym temacie. kmpletnie nie znam sie na tym. nie wiem na ile bezpieczne sa te srodki. czy mozecie mi cos doradzic?

bede bardzo wdzieczny

jak rowniez prosze admina o nie odsylane mnie do innych watkow bo siedze juz trzeci dzien po 3 godziny i naprawde ciezko znalzec odpowiedz na te pytania nie grzebiac w tysiacach postow

rowniez bede wdzieczny

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego ten:http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_197033_langId_-1_categoryId_165581?messageId=SUMP_SIZE_MESSAGE&messageParam=5.50 olej jest odpowiedni do twojego auta.Jak chcesz to możesz zrobić płukankę tym środkiem co podałeś.A co do filtrów:

filtr paliwa numer fabryczny:057 127 401A

filtr oleju numer fabryczny:059 115 562(to jest sam wkład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej mobil 1 jest dostępny na wszystkich stacjach benzynowych i w sklepach Morrisons oraz Tesco na terenie UK ,nie widze problemu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja także mieszkam w Angli. Mam A4 1.9 TDI rok 97 z przebiegiem 185000 mil i miałem zalany pól syntetyk,nawet nie wiem co to było.Musiał być w miarę bo nic się nie działo.Teraz wymieniłem na Castrola Magnatec do disla 10W40 pół syntetyk i też jest spoko.Zakup zrobiłem właśnie w Halfordsie wraz z filtrem CHAMPIONA.Wszystko działa bez problemu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W halfords masz od wyboru do koloru olei do twojego autka. Nie patrz na stronie tylko w siąć w autko i tam jedz najlepiej.

Ja sugrowałbym Ci castrola 10W/40

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego ten:http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_storeId_10001_catalogId_10151_productId_197033_langId_-1_categoryId_165581?messageId=SUMP_SIZE_MESSAGE&messageParam=5.50 olej jest odpowiedni do twojego auta.Jak chcesz to możesz zrobić płukankę tym środkiem co podałeś.A co do filtrów:

filtr paliwa numer fabryczny:057 127 401A

filtr oleju numer fabryczny:059 115 562(to jest sam wkład)

zycie mi przywracasz:)

dzieki :)

pozdr[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 17:08_________________________________________________

Olej mobil 1 jest dostępny na wszystkich stacjach benzynowych i w sklepach Morrisons oraz Tesco na terenie UK ,nie widze problemu :notworthy:

problem nie w tym ze jest tylko w tym ze akurat do jednego morisona nie zajrzalem :)

pozdr[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 17:09_________________________________________________

W halfords masz od wyboru do koloru olei do twojego autka. Nie patrz na stronie tylko w siąć w autko i tam jedz najlepiej.

Ja sugrowałbym Ci castrola 10W/40

Pozdro

alez ja bylemn ze trzy razy w halfordsie i to wszystko co na stronie stoi u nich na polce. tylko tak jak pisalem pogubilem sie w tych wszystkich cyferkach.

za sugestie dziekuje:) sugerowny przez ciebie castrol to jednak wg opisu polsyntetyk. a to mnie nie interesuje:)

przemysle:) kolega wyzej poleca mi olej halfordsa. swoja droga ciekawy jestem jakiej firmy jest ten olej z halfordsa?

pozdr[br]Dopisany: 11 Październik 2009, 17:12_________________________________________________

witam

ja także mieszkam w Angli. Mam A4 1.9 TDI rok 97 z przebiegiem 185000 mil i miałem zalany pól syntetyk,nawet nie wiem co to było.Musiał być w miarę bo nic się nie działo.Teraz wymieniłem na Castrola Magnatec do disla 10W40 pół syntetyk i też jest spoko.Zakup zrobiłem właśnie w Halfordsie wraz z filtrem CHAMPIONA.Wszystko działa bez problemu.

Pozdro

dziekuje. w moim przypadk jak napisalem mam silnik 2,5 slynacy z delikatnosci wiec mimo wszystko musze bardzo uwazac rowniez na taki drobiazg jak dobor oleju

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! doradzcie mi prosze z jakich auto serwisow warto korzystac w angli? mieszkam w cambridgeshire,polskie odpadaja bo maja slaby sprzet przynajmniej w mojej okolicy. mysle zeby udac sie do audi ale to dosc kosztowne. dzieki :rolleyes:

Szukaj jakis VAG specjalist w Twojej okolicy. U mnie znam 2 takie warsztaty z tym, ze jeden z nich to totalni partacze, mimo ze maja dobry sprzet a drugi jest ok. I oni wcale tez nie sa tani z reguly ale oczywiscie tansi niz ASO.

Moze ten warsztacik?

http://www.motorcaregarage.co.uk/

A olej ja kupuje zawsze Motula z http://www.powerenhancer.co.uk/

i przychodzi na drugi dzien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! doradzcie mi prosze z jakich auto serwisow warto korzystac w angli? mieszkam w cambridgeshire,polskie odpadaja bo maja slaby sprzet przynajmniej w mojej okolicy. mysle zeby udac sie do audi ale to dosc kosztowne. dzieki :rolleyes:

Zgłupiałem masz B5 z silnikiem 2.0 BLB :shocked:

Chyba coś pomyliłeś ,popraw to bo to wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...