Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zblokowana skrzynia automatyczna?? Winy - włącznik STOP


MoorPH

Rekomendowane odpowiedzi

MAm problem wallbash

Zszedlem do samochodu, chcąc wyjechać na miasto. Wsiadam kluczyk do stacyjki hamulec itp bo to automat odpalam. Chce wrzucic R i co ?? pupa.. Skrzynia stoi.. mysle sobie sprobuje jeszcze raz.. Sytuacja się powtarza.. Wylaczam silnik wszystko dziala. Wlaczam lipa. Po wlaczeniu zaplonu skrzynia nie reaguje na hamulec, a hamulec normalnie stawia opór.

Nie ukrywam ze się zdenerwowalem.

Co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod nie jedzie bo skrzynia jest zblokowana, nie mozna przesunac lewarka, swiatla stop sie nie swieca, wymienilem wlacznik swiatel stop, nadal to samo ale FIS pokazuje "BREMS LICHT" jutro postaram sie wyminic zarówki i zobacze co z tym. Co do VAG'a nie mam osobiscie.. A co do tej lektroblokady to nie słychać takiego charakterystycznego stuknięcia.. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dalej nie swieca stopy to problem na bank lezy w tym ze komputer nie widzi ze masz nacisniety hamulec.

jak kupiles włacznik podróbe to mozesz byc niemile zaskoczony. ostatnio w T5 włożylismy kolejno 3 sztuki z intercars i dopiero po wycieczce do ASO i montazu oryginała wszystko zadziałało.... jak masz mozliwość to rozwal stary wlacznik i powinny byc tam blaszki ktore bedziesz mogl recznie zewrzec. wtedy sie okaze czy to wlacznik czy szukac problemu dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Wlacznik dziala jak należy. bezpiecznik od stopów walnal. Po wymianie bezpiecznika wszystko dziala.

Dzieki OLO_GDA[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 13:18_________________________________________________Jak znajde chwile to zrobie fotostory do B5 i wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie

Problem rozwiązany. Wlacznik dziala jak należy. bezpiecznik od stopów walnal. Po wymianie bezpiecznika wszystko dziala.

Dzieki OLO_GDA[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 13:18_________________________________________________Jak znajde chwile to zrobie fotostory do B5 i wrzuce

to super! wlasnie mialem pisac ze jak nie mozesz ruszyc to na wylaczonym zaplonie powinno sie dac przesunac dzwignie na N , odpalic a wtedy na D mozna wrzucic bo nie ma blokady.

to tak dla potomnych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, tzn czasem blokuje sie skrzynia, i nie ma jakiejs wyraznej przyczyny... moze podopwiesz gdzie szukac...

Olga jak to czasem sie blokuje? U mnie po wlaczeniu zaplonu blokowalo skrzynie. i po prostu byla du.pa. A teraz smiga choć mam blad światel. Ale podejrzewam ze któraś zarówka padla po moich wczorajszych wyczynach/moze robić zwarcie. Ale juz mam zaróweczki to wymienie i zobacze jak sie sprawy mają.. [br]Dopisany: 13 Październik 2009, 16:25_________________________________________________

a wlasnie

Problem rozwiązany. Wlacznik dziala jak należy. bezpiecznik od stopów walnal. Po wymianie bezpiecznika wszystko dziala.

Dzieki OLO_GDA[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 13:18_________________________________________________Jak znajde chwile to zrobie fotostory do B5 i wrzuce

to super! wlasnie mialem pisac ze jak nie mozesz ruszyc to na wylaczonym zaplonie powinno sie dac przesunac dzwignie na N , odpalic a wtedy na D mozna wrzucic bo nie ma blokady.

to tak dla potomnych ;]

To wiem. Ale ja z N musialem na R dać bo inaczej nie dalbym rady wyjechać z parkingu firmowego. Probowalem z N dać na R ale tez byla du.pa[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 16:26_________________________________________________Olga jesli czasem Ci sie blokuje to moze tez masz do wymiany ten pierd**** wlacznik stopu, albo po prostu nie zawsze styka. Jak zrobie fotostory to zobaczysz gdzie on jest. On jest wkladany na wcisk. Więc moze tak być ze niezawsze zalapie, moze u Ciebie jest jakos krzywo etc.

BTW

Jak sie Twoja skrzynia blokuje co robisz? Siadasz i placzesz?? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu ta zarowka spalila bezpiecznik. a nie na odwrot...

tak pomyslalem ze w Volvo spotkalem sie z mozliwoscia recznego odblokowania lewarka , wlasnie na takie wypadki.

nie dam sobie glowy za to uciac ale gdzies widzialem ze w audi jak sie zdejmie ten dekor wokol lewarka to tez jest dostep do blokady i mozna jakos odblokowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga jak to czasem sie blokuje?

Normalnie, loteria czasem normlanie dziala, czasem wogole, nie ma jakichs wyraznych działan ktore to powoduja ( przynajmniej ja nie zauważyłam jakiejs prawidłowosci. Teraz jak mi sie zablokuje to koniecznie sprawdze te swiatła stopu.

Jak odpale auto i chwile pochodzi to za jakis czas blokada puszcza, wiec moze jest tak jak mowisz ze cos nie styka, a pod wpływem drgania odpalonego auta cos tak sie poprawia.

czekam na twoje foto-story bo musze tam zajrzec.

PS: płacze tylko na dobrych komediach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga ja bym zaczął od sprawdzeniu stanu oleju w skrzyni a najlepiej od razu zalaniu jej nowym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoorPH a ja tu ciagle siedze w garazu i czekam na fotki zeby skzrynie odblokowac :wallbash: dawaj obiecane fotki

no chyba ze to były tulko takie obiecanki-macanki :evil:

Foty będą jeszcze dziś. Jeszcze raz przepraszam, że to tyle trwało.. [br]Dopisany: 23 Listopad 2009, 13:10_________________________________________________Więc tak jak obiecałem małe fotostory..

Otwieramy lewe drzwi, dobieramy się do skrzynki z bezpiecznikami. Tam napotykamy na 2 śrubki.

dsc00121l.jpg

Odkręcamy je. I poźniej szukamy kolejnej która jest w schowku po lewej stronie kierownicy

dsc00118vd.jpg

dsc00117i.jpg

I teraz została juz tylko jedna śrubka, którą znajduje się po drugiej stronie kierownicy, a dokładniej tu:

a>

dsc00123rx.jpg

Teraz trzeba delikatnie zdjąć ową osłonę, jeśli to się juz nam uda to dostajemy się do całej wiązki kabli.. Szukamy nad pedałem hamulca czegoś takiego:

a>

dsc00126vf.jpg

[br]Dopisany: 24 Listopad 2009, 13:07_________________________________________________Ja kupiłem owy włącznik w Intercars - koszt 36zł. To wyglada tak, ten z 2ma stykami:

24560.jpg

002%5CD776.jpg

Mam nadzieje ze te zdjęcia okażą się pomocne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...