Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Brak mocy i kopci

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wczoraj jechałem 400 km autem bez przystanku, było wszystko ok ale gdy się zatrzymałem by zatankowac auto straciło moc i zaczęło mocno kopcić, prosze was o poradę jakie są przyczyne tego.

Pozdro[br]Dopisany: 13 Październik 2009, 20:10_________________________________________________Zapomniałem dodac , chodzi o 2.5TDI :> :>

Opublikowano

a vaga podłączałeś :gwizdanie: z fusów nikt tu nie wróży

Opublikowano
  • Autor

NO JESZCZE NIE

Opublikowano

Zapomniałem dodac , chodzi o 2.5TDI

jak byś w temacie dał prefiks nie bylo by problemu...juz poprawiłem :gwizdanie:
Opublikowano

a na jaki kolor kopci ?

Opublikowano

Witam

Stawiam na 90% ze turbina sie wysrała.

Jak kopci na niebiesko i bardzo smierdząca to znaczy ze wali olejem na kolektor bo rozleciało sie ułożyskowanie wałka w turbinie.

Pozdro

ZC

Opublikowano

przyczyn moze byc troche, turbo jest jednym z nich, mogly dzwignie zaworowe pospadac, mogl dolot sie zozszczelnic (moj faworyt), moze kolor dymu cos wiecej powie ?

Opublikowano

.... ludzie to lubia strzelac... :kox:

Opublikowano

moze to byc tez przeplywomierz powietrza... wypnij kostke od przeplywomierza i odpal auto i zobacz co sie dzieje...

Opublikowano

generalnie, lepiej sprawdz czy nie spadl uklad dolotowy ew. lub czy nie ma nieszczelnosci... :cool1:

Opublikowano

mala dziura i po jezdzie :decayed:

Opublikowano

mala dziura i po jezdzie :decayed:

no ale sa wyjatki, gdy jazda sie jest mozliwa tylko gdy dziura sie pojawia :cool1:

Opublikowano
  • Autor

kopci na czarno

Opublikowano

kopci na czarno

mozliwe ze masz dziure w dolocie, sprawdz wszystkie rury gumowe (czy nie pekniete) opaski na odcinku turbo - intercooler - kolektor ssacy.

jak masz mozliwosc podepnij vag'a

Opublikowano

możliwe ze Ci pekła ta rura gumowa przy ic taka zwinięta mi pekla na zagieciu od dołu nawet nie było widac.. także dokladnie sprawdz

Opublikowano
  • Autor

Komputer wykrył, że jest za słabe ciśnienie, ale na razie nic więcej nie wiem

Opublikowano

Wiec koncepcja nieszczelnego dolotu zyskala na wiarygodnosci, zostaje podazyc tym tropem i .... sprawdzic, bardzo dokladnie jak wspomnieli koledzy.

Opublikowano

Jeżeli przykapca i słabnie przy wyższych obrotach to masz rozszczelnienie przy dolocie do turbiny najprawdopodobniej guma łącząca przewód plastikowy (od kolektora ssącego) z turbiną ta guma w 9/10 przypadkach pęka od spodu czego nie widać na pierwszy rzut oka.Taką gume wymienisz sam w 5 minut na letnim silniku. :wink4:

Opublikowano

no i jak ? znalazles 'dziurke' ? :naughty:

Opublikowano

masz rozszczelnienie przy dolocie do turbiny

chyba od turbiny :cool1:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.