Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Prośba o dobór felg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam Koledzy mam mozliwosc kupna felg 6jx15 ET45 i nie wiem czy do zimówek ten ET bedzie ok bo fabrycznie powinno być ET33 prosze was o jakas podpowiec bo bym nie chciał baboka strzelic z góry dzieki chodzi o A4 B6.

Opublikowano

wydaje mi sie ze nie bedzie problemu z ich zalozeniem

Opublikowano

Czy założysz to zależy od zacisków hamulcowych jakie masz. Stalówka ma troszkę inną konstrukcję niż alu i nie zawsze jak ET45 alu wchodzi to ET45 stal też. Ja bym jednak poszukał mniejszego ET, bo nawet jak Ci się uda założyc to felga będzie bardzo schowana :confused4:

Opublikowano

Czy założysz to zależy od zacisków hamulcowych jakie masz. Stalówka ma troszkę inną konstrukcję niż alu i nie zawsze jak ET45 alu wchodzi to ET45 stal też. Ja bym jednak poszukał mniejszego ET, bo nawet jak Ci się uda założyc to felga będzie bardzo schowana :confused4:

Masz racje. A jak jest felga schowana to najlepiej to nie wygląda. Podejrzewam że będzie ci o zacisk ocierać.

Opublikowano

:hi:witam kolego mojego doswiadczenia ja na zime zaklada fele 15 opony 195x65x15 ale fele metalowe nie alusy a dlatego ze metalowa tak szybko nie peknie na mrozie i sniegu jak alus azima roznie bywa :hi:pozdrawiam

Opublikowano

Aluminium to też metal :gwizdanie: :decayed:

I nie słyszałem, żey komuś alus pękł od mrozu.

Opublikowano

Od tego zacznijmy, że felgi aluminiowe są aluminiowe tylko z nazwy. W rzeczywistości są wykonane ze stopu różnych metali lekkich.

Na zimę zakłada się głównie felgi stalowe z dwóch powodów.

1. W warunkach zimowych dużo łatwiej stracić kontrolę nad pojazdem i uszkodzić felgę mechanicznie, co wiąże się z nieporównywalnie wyższymi kosztami naprawy (ewentualnie wymiany felgi)

2. Felga aluminiowa jest mniej odporna na działanie środków chemicznych (typu solanka itp), co wiąże się z późniejszymi kosztami regeneracji(również nie małymi)

Opublikowano

Dołączę się z pytaniem bo też zamierzam kupić jakieś fele metalowe z oponkami na zimę i się zastanawiam :mysli: jakie aby wszystko było Okej technicznie i wizualnie.

Może już ktoś ma taki komplecik na autku, to by mógł podesłać rozmiary :hi:

Opublikowano

Dołączę się z pytaniem bo też zamierzam kupić jakieś fele metalowe z oponkami na zimę i się zastanawiam :mysli: jakie aby wszystko było Okej technicznie i wizualnie.

Może już ktoś ma taki komplecik na autku, to by mógł podesłać rozmiary :hi:

Rozmiar felg: 6.5J x 15 H2 ET 33, rozstaw: 5 x 112 mm, średnica otworu centrującego to: 57mm.I takie mają być zgodnie z wyposażeniem. Da radę zamontować też z innym ET - trzeba jedną zamontować na próbę na przód i przekręcić na podnośniku. Jak nie będzie ocierać to i na tyle będzie OK /zacisk mniejszy/. Jednak jak większe ET, to niestety mniejszy rozstaw.

Opublikowano

Dzięki fly07 :hi: zaczynam poszukiwania

Opublikowano

Od tego zacznijmy, że felgi aluminiowe są aluminiowe tylko z nazwy. W rzeczywistości są wykonane ze stopu różnych metali lekkich.

Na zimę zakłada się głównie felgi stalowe z dwóch powodów.

1. W warunkach zimowych dużo łatwiej stracić kontrolę nad pojazdem i uszkodzić felgę mechanicznie, co wiąże się z nieporównywalnie wyższymi kosztami naprawy (ewentualnie wymiany felgi)

2. Felga aluminiowa jest mniej odporna na działanie środków chemicznych (typu solanka itp), co wiąże się z późniejszymi kosztami regeneracji(również nie małymi)

A ja ostatnio usłyszałem takie stwierdzenie: "na zimę nie zakłada się alu bo pod wpływem temperatury felga aluminiowa zmienia swoje rozmiary i uchodzi powietrze" :decayed::polew:

Opublikowano

na zime stalówki z et 45 pasują tak samo jak z mniejszym sa tylko schowane o 1 cm głębiej, to wszystko, przy ori hamulcu 288 lub 280 do wiekszych tarcz nie wiem ale mysle ze nie wejdą.[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 14:06_________________________________________________oczywiscie mowa o 15

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.