Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Olej w zbiorniku wyrównawczym po wymianie uszczelki


zlota1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniłam uszczelkę pod głowicą razem z planowaniem głowicy i mam pytanie... w zbiorniku wyrównawczym dalej pojawia sę olej niby nie jest go tam dużo ale jest :confused4: mechanik mówi że to normalne i żę powinnam go zbierać na zimnym silniku i to może potrwać nawet z pól roku. Czy tak rzeczywiście tak się dzieje po wymianie i jeśli ktoś tak miał to proszę napisać :> no chyba że to może być jeszcze coś innego???

Pozdrawiam, nie wszystko wiedząca zmotoryzowana kobieta :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w zbiorniku nie ma prawa się pojawiać nigdy, jeśli to było przyczyną wymiany uszczelki,a jeśli olej pojawia się dalej,to winowajcą jest chłodnica oleju :cool1:

[/quote

ale układ był płukany i podobno ma się wyczyścić????

chłodniczka olejowa była sprawdzona i jest szczelna :wink4:

no i co dalej........????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz bezczelność,ale napiszę po kobiecemu,a gary to sie same wymyją?

Dalej,spróbuj 'wybrać' tego oleju jak najwięcej,patykiem ze szmatką,czymkolwiek,jak olej nadal będzie się pojawiał to ktoś spaprał robotę,pojawienie sie oleju w zbiorniku nie musi oznaczać uwalonej uszczelki,a jesli tak było to płyn również znalazł się w misce olejowej,a jak tam płynu nie znaleźli to pozostaje tylko chłodnica oleju,różne metody różne wersje,u mojego brata pojawił sie olej po wymianie na świeży,usuneliśmy,i teraz sie już nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli układ chłodzący nie był płukany, to pod wpływem wysokiej temperatury zwyczajanie się zbiera. jakiś czas będzię tak się działo.

czywiście musisz monitorować czy nie przybywa "oleju"... jeżeli masz wątpliwośći zmierz poziom CO2 w płynie chłodzącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wybieram codziennie ale jakoś mi się to nie podoba chodż byłam u mechanika mojego kochanego i powiedział że tak ma być :mysli:

będe monitować i zobaczę co dalej...

Dzięki :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chłodnica jest szczelna i sprawdzona, odłączyliśmy chłodniczkę od układu, cały układ żeśmy wypłukali a olej dalej sie zbiera :wallbash:

W tym wypadku zostaje nam poszukać jakiegoś silnika...może ktoś ma coś do zaoferowania???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

A moze tylko wystarczy zmienić mechanika bo widzać ze prawdopodobnie spaprał sprawe.

Oleju nie ma prawa być po czyszczeniu układu i nowej uszczelce a Ci poprostu bezczelnie wciska kit. Szkoda słów.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy okazji planowania głowicy i wymiany uszczelki, głowica była sprawdzana na szczelność płaszcza wodnego? Jeżeli nie, to w Twojej sytuacji niegłupio byłoby zrobić taki test. Zajmują się tym zakłady regenerujące głowice, koniecznie na gorąco, po wyjęciu głowicy z pieca, bo tylko wtedy ujawniają się wszelkie mikropęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie :> mam dobre wieści :naughty:

wkońcu doszliśmy do końca a przynajmniej tak nam się wydaje??????

Układ płukaliśmy już ze 3 razy,wczoraj wypłukaliśmy zbiornik jakimś rozcieńczalnikiem i po przejechaniu przeszło 100 kilosów na powierzchni w zbiorniku wyrównawczym nie ma śladu oleju!!!!!!!! :notworthy:

dodam że cały czas jeżdzimy na odpiętej chłodniczce i widać że rzyga olejem czyli najprawdopodobniej to on a była przyczyną naszych zmartwień i może uszczelka była wymieniana na darmo :mysli:

ale... najważniejsze że jest już ok :kox:

zostaje teraz tylko znaleść nową chłodniczke.... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...