Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Dziwny dźwięk spod maski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od wczoraj słyszę dziwne cykanie( coś jak chodzący głośno i szybko zegarek) spod maski. Mam auto od 1.5 roku i po raz pierwszy pojawił się taki dźwięk. Dźwięk raczej nie pochodzi z silnika, najlepiej słyszalny jest w okolicach wentyltora. Filmik specjalnie nagrałem z zamknięta maską inaczej dźwięk jest zagłuszany przez pracę silnika. Jeśli ktoś miał podobne doświadczenia bądź dysponuje jakąś wiedzą mogącą pomóc byłby bardzo wdzięczny.

http://jankes82.wrzuta.pl/film/1adT1eynzgV/dziwny_dzwiek_spod_maski_a4

Opublikowano

Mi to wygląda a raczej słychać na zawór węgla aktywmnego (odpowietrzający zbiornik paliwa), nie cyka Ci z czasem też szybciej... jeśli to ten zaworek to wszystko ok

oczywiście mogę się mylić...

Opublikowano

mój chodzi tak samo albo bardzo podobnie :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Mi to wygląda a raczej słychać na zawór węgla aktywmnego

Zawór jest chyba gdzieś w okolicach filtra powietrza a dzwięk najwyraźniej słychać w okolicach chłodnicy

Opublikowano

przede wszystkim otworz mache i zlokalizuj odglos. mi to wyglada na szklanki.

Opublikowano

zobacz czy przy dawaniu gazu cos sie zmienia

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam. Mam dokładnie ten sam problem tykanie slychac tylko jak silnik jest zimny. Ja stawiam ze to bedzie pompa wspomagania chc nie jestem do konca pewien. :(

Opublikowano

Też się podepnę pod temat. Mam podobne tykanie i też w pierwszej chwili postawiłem na zawory.

Dźwięk pojawił się po wymianie oleju. (wymieniałem na taki sam Mobil S 10W40 semi syntetyk).

Po podniesieniu maski. Organoleptycznie dźwięk wydobywa się z przedniej górnej części silnika.

Silnik pracuje bardzo dobrze, brak błędów na VAG-u.

[br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 18:22_________________________________________________Jakieś sugestie? Czy jeździć dopóki się coś nie rozleci??? :disgust::kox:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

ja proponuje zmierzyć ciśnienie oleju, to samo miałem u siebie, wymieniłem "szklanki" i po 2kkm cykanie wróciło, a po wymianie pompy jak ręką odjął, od razu sprawdź zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju, lubi się wykręcać...

Opublikowano

Witam

Ja również miałem takie tykanie zalałem Castrol 10W40 i przestało :rolleyes:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.