Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Uszczelnienie dolotu / przepustnicy


tomcio1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie czysto techniczne.. nie wiem czy aby przepustnica była odpowiednio uszczelniona.. a mianowicie aby nie brała lewego powietrza - tu foty:

zo7471_1.JPG

czy niebieska opaska (element łączący) zaznaczony zielona strzałka powinien dochodzic do garbu na przepustnicy na całym obwodzie ? - zaznaczony czerwona strzałka

próbowałem to zamontowac ciaśniej i za [blugu bluzgu] nie chciało dojsc, osadzone dosc ciasno ale mam watpliwosci co do montazu - nie wiem jak powinno byc oryginalnie.

oraz:

zv2503_2.JPG

co to jest za zaworek zaznaczony czerwona strzałka, oraz czy pekniecia tej opaski moga byc grozne/zle wplywac na prace ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oglądałem prowadnice ssącą powietrza w Etce i wydaje mi się że nie ma w tym miejscu nic, a poza tym jest to popękane i nie ulega wątpliwości że w jakimś stopniu ma to wpływ na pracę silnika.

Chyba najlepszym wyjściem będzie dokupienie nowej prowadnicy 058 133 375A.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ETCE sprawdzalem i nie wiele widac na tych zdjęciach.. generalnie zalezy mi na informacji czy powinna ta opaska dochodzic to tego karbu czy nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem to ta opaska jest przykręcona tą śrubką którą zaznaczyłeś czerwoną strzałką.W oryginalnej opasce nie ma żadnej śrubki i opaska powinna dochodzić do końca,ale to musiałby Ci ktoś inny potwierdzić (posiadacz ADR-a).

Czy to tak trudno zajrzeć pod maskę i napisać jedno zdanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zaznaczyłes na zdjeciach to jest mikser od LPG. On nigdy nie dojdzie do końca bo taka ma konstrukcje a to zaznaczone na czerwono to nie zawór tylko śrubka mocujaca mikser do obudowy przepustnicy. To pekniecie napewno wpływa na prace silnika, jezeli nie chcesz wymieniac to mozesz to silikonem uszczelnic i powinno pomóc. Skoro masz instalacje LPG II generacji to musisz zadbac o szczelnosc układu ssacego oraz prawidłowa regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...