Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Drgania na wolnych obrotach skrzyni biegów i kierownicy, 2 bieg słabo wchodzi


cobax

Rekomendowane odpowiedzi

- pompka w zbiorniku

- koło dwumasowe (szarpie przy ruszaniu ?) jaki przebieg ?

- pompowtrysk

Obstawiał pompke w zbiorniku.

Co do skrzyni często pomaga wymiana oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wygląda poduszka pod skrzynią biegów, ja miałem ten sam problem i po wymianie poduszki skrzyni biegów która była pęknięta w pół drgania ustały.

Koszt poduszki w ASO 318 zł bez zniżek.

Tylko zastanawia mnie dlaczego drgania nasilają się jak silnik się rozgrzeje, w tym przypadku moze to być koło dwumasowe :( ale szarpie przy zmianie biegów i przy ruszaniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli PD to wyjdzie na Vagu

ja zalałem uszlachetniacza do PD firmy LM i moje PD które i tak były w bdb formie jeszcze są w lepszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień olej w skrzyni. Jak zaczyna się robić zimno to wystepują takie objawy. Wymiana powinna pomóc choć trochę. Ewentualnie pod mieszkiem jest taka kulka w którą wchodzi drążek zmiany biegów przesmaruj ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 217 tys

jaki jest koszt wymian kola dwu masowego ? nie szarpie przy ruszaniu [br]Dopisany: 28 Październik 2009, 16:47_________________________________________________Witam nagle pojawił się nowy objaw na niskich obrotach taki metaliczny dzwięk przy pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe wymienia się raczej ze sprzęgłem, koszt wymiany 3000 - 3500 zł tak orientacyjnie. Przy takim przebiegu może być to koło dwumasowe.

Metaliczny stukot to raczej odrębna sprawa, katalizator albo pecionka wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowe.

Proszę o pilną odpowiedź.

Dziś przez przypadek, za szybko puściłem sprzęgło a nie dałem gazu samochód zgasł ale z wielkim hukiem!!!! nie wiem boję się ponieważ jak po godzinie ruszyłem czuję jak mi coś puka w biegach... chya w biegach. Auto ma moc silnik pracuję normalnie ale jest dziwnie uczucie gdy jade np: na 2 czy 3 biegu i od 30km/h dam gazu i puszcze gaz i tak co chwilę słychać pukanie jakby cos w skrzyni biegów nie wiem może się obluzowała może jakaś poduszka. nie wiem co robić . Pomóżcnie jak wiece co może byc przyczyna awarii Audi a4 b6 sedan 1,9 tdi 130KM Potrzebuję pomocy jak najszybciej. Wiem że na Was można liczyć czekam zo odpowiedzią dla chętnych podaję adres mailowy [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź poduszki pod skrzynią i silnikiem. Możliwe, że takie przeciążenie ostatecznie dobiło umierającą poduszkę. Radzę zacząć od tej strony - będzie najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...