Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Wymiana silnika 2.5 tdi na 2.7 tdi w B6


arto19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie. Mam możliwość kupienia silnika 2.7 tdi z 2006 roku w bardzo dobrych pieniadzach. Moj BFC jezdzi bez problemu ale myślalem nad wymiana na 2.7 tdi. Co trzeba bedzie wymienic w zawieszenieu silnika skrzynia sprzegło, pas przedni, komputer pewnie tez itd tak aby mozana bylo jezdzic. Z jakimi ewentualnie kosztami moge sie liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już kilka tematów o wymianie silnika... nie orientuję się w tych modelach konkretnie ale zwykle są to kosmiczne koszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby w takich watkach wypowiadali sie tylko userzy, którzy naprawdę mają jakieś rozeznanie w temacie.

Zazwyczaj można sobie poczytać, że nie warto, nieopłacalne, masakryczne koszta itp. Niestety zero konkretów.

Ludzie wstawiają do Poloneza silniki od Porsche i da się, a przekładka 2,5 TDI na 2,7 ni :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie znał tematu to bym tutaj gęby nie otwierał

podmiana z 2.5 na 2.7 nie polega tylko na wymianie skrzyni czy łap

tutaj idzie wszystko, kable, ECU, układ chłodzenia, klimatyzacji, zmiany na wydechu, zasilania

i masę innych rzeczy które wychodza w praniu a są bardzo kosztowne

lepiej od razu kupić auto z takim silnikiem jak potrzeba

no chyba że ktos ma worek pieniedzy i taka potrzebę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze chodziło o to ze stary silnik Ci padł i musisz i tak go wyjac i wstawic inny to moznaby kombinowac czy da sie jakies prowizroki porobic.

ale cho na pewno sa inne chlodnice, pas przedni i reszta osprzetu. a juz samego pasa nie dostaniesz zeby pasował do B6 wiec nie da sie zrobic na ori czesciach.

wiec tak czy inaczej bedzie rzezba. skoro Twoj silnik jest zdrowy to nie kombinuj ... chocaz to i tak duzo bardziej realne pytanie niz kogos kto ostatnio chcial wrzucac 3.0 tdi zamiast 2.0....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi panowie, troche mnie fanatazja poniosła musze przyznać. W sumie chodzi o to żeby uniknąć w przyszłości problemów z tym silnikiem mimo ze taraz jest wszystko OK. Generalnie chodzi mi o polepszenie kultury pracy czyli np nowe głowice od BAU, BCZ tzn ułożyskowane z ostatniej generacji 2.5 tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...