Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BPW] Problem z filtrem cząsteczek stałych/ wysokie spalanie.


karol_fr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około miesiąc temu stałem się posiadaczem Audi A4 B7 2006 z silnikiem BPW. Niestety niedługo po zakupie auto zaczęło stwarzać problemy. Dodam jeszcze, że zanim doszło do transakcji samochód został sprawdzony przez ASO w Rudniku ( Stalowa Wola ) i kontrola nie wykazała żadnych usterek ani problemów. Ale do rzeczy. Po przejechaniu około 200 km w trybie mieszanym zapaliła się kontrolka od filtra cząstek stałych. Podjąłem próbę przeprowadzenia procedury czyszczenia ale po kilkudziesiecu km zapaliła się kontrolka od świec żarowych a potem od silnika. Przeczytałem, że w takiej sytuacji filtr można wyczyścić już tylko w serwisie. Tak tez zrobiłem. Niestety po kolejnych 100 km tym razem na trasie sytuacja powtórzyła się z tym, że tym razem skończyło sie na trybie awaryjnym. Pojechałem do innego mechanika (specjalista od chiptuningu chyba nawet znany na forum) i on równiez wyczyścił filtr. Było to około 2 tygodnie temu. Od tamtej pory filtr zapchał się jeszcze dwa razy ale auto było eksploatowana w mieście i filtr udało mi się przeczyścić samemu na trasie. Problem w tym, że auto na trasie pali minimum 7.8 litra, i praktycznie nie moge zejsc niżej. W mieście spalanie dochodzi do 11l. Filtr zapychający się co 200 km w mieście też raczej mi nie pasuje. Czy ktoś wie może co z tym można zrobic ? Jaka może byc przyczyna? Mechanicy mówili, że komputer nie pokazuje żadnych nieprawidłowosci. Sorry, że tak duzo napisałęm ale chciałem dokładnie opisać problem. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież Witek wam przesłał swoją stronę tam jest wszystko opisane, a o szczegóły dzwonicie do niego

// MR Motors - WWW.MRMOTORS.PL - 0-694-046-807 - 0-510-501-505 //

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś w poznaniu? no i chciałbym zostawić filtr, tylko nie mogę zlokalizować przyczyny zapychania się w jeździe miejskiej raz na 1 -2 tygodnie - to nie jest chyba normalne żeby była tak częsta konieczność gonienia auta na trasę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...