Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Co to za rolka? (foto)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

zbieram sie do kompletnej wymiany rozrzadu, lacznie z wszystkimi paskami, zauwazylem,ze u mnie jedna rolka jest wygieta, chce ja wymienic na sprawna, jak sie nazywa ta rolka? oto foto:

R7170.jpgR7b5A.jpgR7v2J.jpg

oraz mam pytanie, czym rozni sie pasek rozrządu Contitech - CT867 od paska : Continental CT945 ?

dziekuje i pozdrawiam!

Opublikowano

To jest rolka napinajac pasek alternatora. Niedawno robilem sobie taka wymiane zajelo mi to 4 godzinki.

Opublikowano

Napinacz pasa, jest fotostory jak to wymienić.

Opublikowano

Napinacz wygina się w procesie zużycia , niedawno z ciekawości zrobiłem sekcje swojego starego i tam właśnie pod ta grubą sprężyną ze względu na jednostronne obciążenie wyciera się systematycznie gniazdo ośki tego napinacza w jednym miejscu i to właśnie go wygina.

Opublikowano

a wyjąc żaden problem trzeba poszukac ręką z tyłu za alternatorem nakrętka nałożyc nasadkę 16 lub 15 nie pamiętam dokładnie i odkręcic :)

Opublikowano
  • Autor

ok, dziekuje Panowie . czy to jest ten napinacz: http://allegro.pl/item756065882_napinacz_paska_wielorowkowego_028903315m_a4_a6_pa.html ?

ponawiam pytanie o to czym roznia sie te paski ktore podalem w pierwszym poscie?

Opublikowano

ok, dziekuje Panowie . czy to jest ten napinacz: http://allegro.pl/item756065882_napinacz_paska_wielorowkowego_028903315m_a4_a6_pa.html ?

ponawiam pytanie o to czym roznia sie te paski ktore podalem w pierwszym poscie?

takich specjalow sie nie kupuje, tylko INA, Ruville, SKF,

Opublikowano
  • Autor

no ja wiem, tylko chodzilo mi konkretnie czy to ta czesc, ale teraz juz wiem ,ze tak.

a tak poza tematem, wszyscy piszecie,ze te tanie to nic nie warte a tak naprawde to sprawdzaliscie to,ze tak wiecie?przeciez to jest czesc, ktora nie psuje sie caly czas i w calej karierze auta wymieni sie ja ze 2-4 razy...to czy to jest tak jak z motulem,ze wszyscy tylko motul,a reszta to bee ?

pozdrawiam!

Opublikowano

co do tej części kolego nie oszczędzaj, wbrew swojemu nie pozornemu wyglądowi i wysokiej cenie za oryginał (380zł od pepików) to na prawdę ważna część. Ja osobiście na castrolu śmigam i jest ok :cool1: :cool1:

ale jeśli chodzi o moje skromne zdanie ORYGINAŁ :good: :good: :good:

Opublikowano

Wszystko zależy od ciebie co włożysz przecież nikt ci nie każe kupować oryginalnej części tylko jak za pół roku znowu wymienisz to samą część to się przekonasz że na takich rzeczach się nie oszczędza tak na marginesie ja się przekonałem że oszczędzać nie warto na termostacie wymieniłem dwa które kosztowały 35 zł szt i auto długo sie grzało 15 kilometrów założyłem oryginalny z serwisu za 130 zł i i autko nagrzewa się 6 kilometrów także twój cyrk twoje małpy :)

Opublikowano

a tak poza tematem, wszyscy piszecie,ze te tanie to nic nie warte a tak naprawde to sprawdzaliscie to,ze tak wiecie?przeciez to jest czesc, ktora nie psuje sie caly czas i w calej karierze auta wymieni sie ja ze 2-4 razy...to czy to jest tak jak z motulem,ze wszyscy tylko motul,a reszta to bee ?

mozesz poczytac, na forum.

skoro watpisz, sprobuj i przekonaj sie sam... przeciez to nie nasz samochod, ty w nim rzadzisz.

Opublikowano
  • Autor

spokojnie Panowie, nie unoście sie:) to bylo czysto teoretyczne pytanie:)

ponawiam jeszcze raz moje pytanie: czym rozni sie pasek rozrządu Contitech - CT867 od paska : Continental CT945 ? mimo tego,ze wygladaja tak samo.

Opublikowano

ponawiam jeszcze raz moje pytanie: czym rozni sie pasek rozrządu Contitech - CT867 od paska : Continental CT945 ? mimo tego,ze wygladaja tak samo.

Ilością zębów?

Nie mam pojecia ale tak mi się zdaje.

Opublikowano
  • Autor

szerokosc paska i ilosc zebow zgadza sie, dlugosc tez, wiec czym sie roznia? :decayed:

Opublikowano

spokojnie Panowie, nie unoście sie:) to bylo czysto teoretyczne pytanie:)

ponawiam jeszcze raz moje pytanie: czym rozni sie pasek rozrządu Contitech - CT867 od paska : Continental CT945 ? mimo tego,ze wygladaja tak samo.

Z tego co gdzieś czytałem to pasek CT945 przeznaczony jest do VW Sharan-a i Seata Alhambry i podobno miał być mocniejszy od CT867 z uwagi na większe obciążenia występujące w silnikach 1,9 w przypadku w/wym modeli. Na forum pasek CT945 też był polecany przez niektóre osoby. Planowałem go zastosować przy wymianie rozrządu ale kupiłem oryginał i problem mi się rozwiązał.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.