Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] 205/65 R15


noran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wcześniej jezdziłem 80 B4, która była zdecydowanie wyżej zawieszona niż moja obecna B5. Letnie mam 195/65 R15, zimówki 205/60 R15 - po prostu takie dostałem z kupowanym autem. Mimo że średnicę 205/60 R15 na oko nie da się odróznić od 195/65 R15, te pierwsze wg tabeli mają 4 mm niższy bok. No i faktycznie czuć ze auto jest niższe ponieważ gryzłem krawęzniki i dziury tam gdzie na 195/65 dawałem radę. Natomiast 205/60 R15 zdecydowanie lepiej tłumią nasze polskie nierówności. Więc wymyśliłem sobie że chciałbym taką oponę która by zwiększyła prześwit i dobrze tłumiła.

Porównując rozmiary w tabelach odkryłem oponę 205/65 R15 która ma większą średnicę o 16 mm od 195/65 R15 oraz o 20 mm od 205/60 R15. Ta opona nie jest wymieniona jako opcjonalna przez Audi. Jest ona zakładana w takich autach jak Toyota Camry lub Volvo v70.

Co sądzicie, stracę coś na jeździe oraz czy zyskam na komforcie? czy w ogóle jest to poroniony pomysł? Tylko nie piszcie kup se Allroada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 czy 65 komfortu az tak bardzo nie odczujesz to niewielki przeskok troche licznik bedzie przekłamywał i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oponki letnie205/65/15 różnica jest taka że wyżej stoi zdecydowanie latem krawężniki mijam za to zimą jak zmienię na standardowe to zapominam się i zawsze muszę zahaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oponki letnie205/65/15 różnica jest taka że wyżej stoi zdecydowanie latem krawężniki mijam za to zimą jak zmienię na standardowe to zapominam się i zawsze muszę zahaczyć.

Właśnie chciałbym zmienić na zimowe, ale nie wiem czy nie obniżyłoby to sterwoności wówczas gdy śnieg się nalepia pod nadkole. Odkopałem w paperach homologację producenta i są tam wymienione zamienniki opon są nawet 215/60 R15 ale tych jak w temacie nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co zarzucać jakieś niepopularne rozmiary i zdrowo przepłacać, w B5 w 15 jest odpowiednia 195/65/R15 i taka powinna być (nie mówie już o tym że licznik przekłamuje w przypadku innego rozmiaru), a jeśli chcesz mieć szersza to załóż 16 albo 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założy o nr szerszą czyli 205 nic złego sie nie stanie a przekłamanie bedzie niewielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noran jak sam napisałeś to poroniony pomysł... takie moje zdanie

jak już zostawiłbym standard 195/65/15

Zresztą nie rozumiem jak Ci może nie wystarczyć prześwit na standardowym zawieszeniu i kółkach... przecież to stoi jak na szczudłach :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...