Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Jak sprawdzic uszkodzony czujnik ABS


piotrwp4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie moje pytanie jak w temacie. Od jakiegos czasu wlanczala mi sie kontrolka ABS i zaswiecal sie czerwony (!) podlonczylem Vag i wyszlo ze jeden czujnik jest wadliwy wiec go wymienilem na nowy i przez jakis czas bylo wszystko ok ale teraz jest to samo ten sam blad, czyjnik wsuwalem, wysuwalem obracalem ale to nic niedalo czasem kilka dni wszystko jest oki a potem znowu.(moze jest gdzies kabel zalamany) ale jak to sprawdzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag pokazuje - Czujnik obrotu kola G(cos tam)? lewy tyl blad sporadyczny, chyba tak to lecialo a i jeszcze jedno czasem slychac wlasnie w tym kole jak by brzeczal jakis metal. czy jest mozliew ze cos dostala sie wlasnie do srodka miedzy czujnik a chyba kolo zebate? bo ten dzwiek jest taki jak by jakas srubka a moze podkladna gdzies brzeczala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszysz w tym kole jakieś brzęczenie to możliwe że koronka od ABS jest pęknięta i obraca się dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz nowy czujnik , to raczej zepsute kable mozna wykluczyc . jezeli stary to kable padaja w miejscu gdzie przechodza przez zwrotnice . tam zbiera sie wilgoc i kable parcieja , miedz robi sie krucha i peka . tak bylo u mnie . po wstawieniu kawalkow nowych kabli , problem rozwiazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...