Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Akumulator...


Grado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup akumulatora bo już mi ledwo pali ... Mam tylko pytankoczy Bosch Silver S5 85Ah zmieści się pod maskę AFNa?

Wymiary akumulatora to:

Długość: 315mm

Szerokość: 175mm

Wysokość: 175mm

przy okazji możecie powiedzieć jakiej firmy akumulatory polecacie do AFNa 97' z Webasto. Wiem że musi być minimum 85 AH :)

aktualnie nie mam autka dlatego pytam na forum.

Z góry dzięki i Pozdrawiam,

Grado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się chętnie dowiem bo też muszę zmienić i też nie wiem czy wejdzie a za takim się rozglądałem :mysli:

swoją drogą.. to jaki najmocniejszy można wsadzić? :cool1: u mnie duże obciążenia: ledy, zenon, wzmacniacze, navi, cb itd.... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zakup akumulatora bo już mi ledwo pali ... Mam tylko pytankoczy Bosch Silver S5 85Ah zmieści się pod maskę AFNa?

Wymiary akumulatora to:

Długość: 315mm

Szerokość: 175mm

Wysokość: 175mm

przy okazji możecie powiedzieć jakiej firmy akumulatory polecacie do AFNa 97' z Webasto. Wiem że musi być minimum 85 AH :)

aktualnie nie mam autka dlatego pytam na forum.

Z góry dzięki i Pozdrawiam,

Grado

Polecam akumulator niemieckiej firmy Moll tu masz linka do przykładowej aukcji http://moto.allegro.pl/item796476012_moll_m3_plus_85ah_zabrze_katowice_sklep.html. W moim AFN-e fabrycznie był zamontowany Moll 80 Ah, który wytrzymał 9 lat i wymieniłem tez na Moll-a. Myślę, ze przy sprawnym ładowaniu nie zawiedziesz się na nim ale decyzja należny do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pozwolę sobie troche podsumować: ledy, zenony itp... zużywają połowę mniej energii niż zwykła żarówka H7, co do wzmacniacza to rzeczywiscie to jest prądożerne urządzenie, ale biorąc pod uwagę iż alternator mamy 120 A to nie ma problemu, najwyżej w minimalnym stopniu przekłada się to na spalanie :).

Akumulatory Moll rzeczywiście są w czołówce, mam znajomego w sklepie i mówi, że na tą markę praktycznie nie miał reklamacji... ale mozna kupić coś tańszego, kolega w jednym z postów mówi, że aku przetrwało 9 lat..... czy jest sens kupować aż taki żywotny do auta które za chwile bedzie miało 13 lat ??:), autor pierwszego posta ma autko z 97' :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozważałem Bosch Silver S5 85 aH lub Moll-a ale trochę drogie są... myślę że do poniedziałku coś konkretnego wymyślę bo po tym pierwszym śniegu w Żyrardowie -1 było i ledwo ledwo odpalił[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 16:07_________________________________________________Dobra zdecydowałem się są 2 warianty:

1) Moll M3 PLUS 85Ah 710A

2) Bosch Silver S5 85Ah 800A

poproszę o jakieś 10 głosów na Boscha lub Molla i zobaczymy co zakupię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch Silver S5 85 aH lub Moll-a ale trochę drogie są... myślę że do poniedziałku coś konkretnego wymyślę bo po tym pierwszym śniegu w Żyrardowie -1 było i ledwo ledwo odpalił[br]Dopisany: 29 Październik 2009, 16:07_________________________________________________Dobra zdecydowałem się są 2 warianty:

1) Moll M3 PLUS 85Ah 710A

2) Bosch Silver S5 85Ah 800A

Osobiście stawiam ba BOSCHA :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła :) byłem w sklepie starego znajomego mojego taty z wojska i powiedział, że od kąd Turcy przejęli Boscha to ma od groma reklamacji i już nie handluje tą marką... Osobiście polecił Molla kosztuje to 500zł w Jaktorowie jakby ktoś chciał przy głównej drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to wiemy jaka firme wybrac, a moze wiecie jakich wymiarow aku musze wstawic do b6 awx? Obecnie posiadam ori molla 80Ah od nowosci ( 9 lat ), no ale powoli juz pada. Jednak nie znam jego wymiarow, a by sie przydaly przy zakupie nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja zapadła :) byłem w sklepie starego znajomego mojego taty z wojska i powiedział, że od kąd Turcy przejęli Boscha to ma od groma reklamacji i już nie handluje tą marką... Osobiście polecił Molla kosztuje to 500zł w Jaktorowie jakby ktoś chciał przy głównej drodze :)

Widzisz miałeś wątpliwości :wink4: Na Boschu przejechał się mój teść 2 lata i po akumulatorze i o reklamacji nie było mowy. Na mollu na lewym słupku będziesz miał wybita datę produkcji dlatego zwróć sobie uwagę na to.

no to wiemy jaka firme wybrac, a moze wiecie jakich wymiarow aku musze wstawic do b6 awx? Obecnie posiadam ori molla 80Ah od nowosci ( 9 lat ), no ale powoli juz pada. Jednak nie znam jego wymiarow, a by sie przydaly przy zakupie nowego.

Tu masz linka z akcja takiego akumulatora gdzie masz podane wymiary

http://moto.allegro.pl/item802105850_akumulator_made_in_germany_moll_80ah_sklep_poznan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...