Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Avant automat 4-biegowy => Ile powinien palić?


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tych logów, zastanawiam się, czy po prostu nie kupić sobie Vaga i samemu na spokojnie przetestować...

Dystans może faktycznie za mały na ekonomiczną jazdę, ale dla mnie wynik takiej jazdy to maksymalnie 5-5,5L/100 km. Zrozumiałbym, gdyby auto spalało mi jeszcze 6,5 ale 8?!(i to naprawdę przy mega ekonomii w stylu puszczanie gazu 100m przed hamowaniem, zamiast hamowania dynamiczniejsze skręcanie i włączanie się do ruchu)(dodam, że przy takiej jeździe to niższe spalanie osiągam dużym dostawczym autem z silnikiem 2,5L... nie wspomnę o Golfie V z silnikiem 140KM) Dlatego uważam, że coś jest nie tak... Mam kolektor do czyszczenia, gdyż pełno w nim syfu, przy okazji zrobię to samo ze sprężarką. Dodatkowo sprawdzęi ustawię zbieżność.

Zobaczymy jaki efekt.

Z wtryskami wszystko prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób logi dynamiczne jezeli nie wiesz jak pczytaj jest o tym na forum albo zleć to komuś na spocie napewno pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wg instrukcji - 7,7l/100 w mieście, inni mówią, że 9l/100, ale taki wynik jest do osiągnięcia chyba tylko na niemieckim paliwie i przy ich jeździe "miejskiej" - Trzeba się pogodzić ze spalaniem, albo zrobić program - wtedy koło litra mniej można spalić, przy jednoczesnym wzroście mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe by tak miały zdrowe DMX'y

mi aktualnie przy ekonomicznej jeździe potrafi zejść do 5,5 w mieście weźmie 6,5-7 przy bucie w podłodze to już inna bajka bo jednak koni i więcej znacznie... na baku jak się uprę zrobię ponad 900km :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosisz nam ciśnienie takimi postami :> Paliwo, na którym jeździsz, ma dość duże znaczenie, program też coś daje, no i nie wiem, jak u Wam wygląda miejska jazda - w każdym razie - możemy Co pozazdrościć i pogodzić się? ze spalaniem naszych automatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mieście tu jeździ się od świateł do świateł... czyli zielone szybki start, hamowanie i tak w kółko... :wallbash:

a czy podnoszę ciśnienie? ja mam sedana ale wątpie by różnica międze trumnowozem a limuzyną była chociażby jeden litr :wink4:[br]Dopisany: 09 Listopad 2009, 22:07_________________________________________________sprawa paliwa... od czasu znalezienie syfu w zaworku odcinającego dopływ paliwa tylko v-power :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę A4 AVANT 1.9 TDI AUTOMAT 12.1997r.

pierwsza moja uwaga jest taka ,że komputer co do spalania oszukuje,

lub jak kto woli polepsza samopoczucie o 10%.

bardzo ciężko zdefiniować jazdę miejską,

natomiast jestem w stanie w mieście osiągnąć wynik poniżej 7 litrów,

ale wymaga to uwagi i poświęceń.

8 litrów spala auto przy jeździe normalnej.

9 litrów jeżdżąc z fantazją.

to są dane rzeczywiste (nie z komputra :confused4:)

wydaję 1000pln miesięcznie na paliwo, więc są to dane w miarę dokładne i powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja mam tez AVG '99 1,9TDI avant w DMXie. Co do skrzyni to jestem narazie zadowolony z automatu - wygoda. Przyspieszenie wg mnie cierpi na tej skrzynce. Co do spalania. Litrazowalem autko na tej samej stacji, pod tym samym dystrybutorem i wyszlo mi w trybie mieszanym ok. 6,5 litra/100km. Moja jazda to 2 kilosy do pracy i 2km do domu w ciagu tygodnia plus 110km wypady weekendowe do Wrocka. Sadze ze tragedii nie ma choc na manualu to bym spokojnie 5-5,5 litra na niej wyciagnal...Za wygode trzeba placic i tyle :)

Pozdro!

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...