Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGB] Proszę o analizę logów S4 2.7 AGB 99


edi_nt

Rekomendowane odpowiedzi

001

1P8K7r.jpg

002

1P8P6J.jpg

003

1P8U60.jpg

020

1P8WB9.jpg

031

1P8Z5i.jpg

115

1P95zJ.jpg

[br]Dopisany: 04 Listopad 2009, 18:28:18_________________________________________________mam mały problem, że na wolnych obrotach tak jakby mi zapłon wypadał. Obroty mi "skaczą" między 800-840 i czuje takie małe szarpnięcia. Jak jade i deptam to też czuje ale naprawde minimalne, pewnie kto inny by nawet nie zauważył. Może jakaś cewka daje znać o sobie??

Tu filmik jak się zbiera:

[br]Dopisany: 05 Listopad 2009, 10:52:53_________________________________________________Miło by było jakby mi ktoś ocenił je przed weekendem:) znaczy dziś:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że VAG nic nie pokazał

ostatnio grzebałem przy takim aucie jak Twoje

był problem z N75, to znaczy z wtyczką

świece cewki OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakis wlasciciel S4, jakis czas temu pisal o niedocisnietym konektorku przy wtryskiwaczu :cool1: Objawy miał podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poczytałem, pogrzebałem, poporównywałem i wychodzi mi że wszystko jest ok oprócz wskazań bloku 20, czyli cofanie zapłonu. Co może być przyczyną że za bardzo cofa zapłon??[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 17:34:54_________________________________________________aha, VAG nie pogazuje żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem występuje "bardziej" na wolnych obrotach, powinieneś raczej wrzucić logi statyczne...

Wartości wyuczone dla sond w grupie 032? i rozpoznawanie wypadania zapłonu w grupach 015 i 016 może coś pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro problem występuje "bardziej" na wolnych obrotach, powinieneś raczej wrzucić logi statyczne...

Wartości wyuczone dla sond w grupie 032? i rozpoznawanie wypadania zapłonu w grupach 015 i 016 może coś pokaże...

wszystkie grupy 032 015 016 zrobić statycznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grupa 032

dynamiczne (nie wiem czy się robi ale zrobiłem)

mx7Ci.jpg

statyczny

mxa6r.jpg

[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 21:40:40_________________________________________________

a jak świece wygladaja ??

hmm, no nie wykręcałem jeszcze, zmieniane były jakieś 5 tys temu. Może jutro mi się uda wykręcić i obejrzeć.[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 21:41:36_________________________________________________wyczytałem jeszcze że takie wartości jak u mnie w grupie 020 mogą mieć poważne skutki...

http://www.clubtt.pl/forum/topics24/interpretacja-podstawowych-blokow-pomiarowych-vt2081.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewno dobre wstawiles musza byc platynowe ja placilem za jedna 45zl ja na twoim miejscu sprobowal bym je wymienic bez wzgledu na ich stan a cewki sprawdzales ??

no ja placiłem 36zł po zniżkach za sztuke, były platynowe.

Cewki jeszcze nie sprawdzałem. Nawet nie bardzo wiem jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podjechac do jakiegos dobrego elektryka istnieje jakis sposob ale jak to dokladnie wyglada to nie wiem pozatym bo wyjeciu swiec bedziesz widzial czy wszystkie beda mialy jednakowy kolor i czy wszystkie sa rowno zuzyte jezeli ktoras bedzie sie wyrozniac to albo siweca padla albo wlasnie cewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa 032 wskazuje na lewe powietrze lub małe ciśnienie paliwa.

Czy ciśnienie paliwa sprawdze jakoś vagiem?? lewe powietrze mam szukać w jakimś konkretnym miejscu czy cały układ dolotowy??

i jeszcze jedno mi przyszło do głowy, dwa dni temu wymianiałem sonde i była niedokręcona, czy jak druga jest też nie dokręcona (nie sprawdzałem) to może być to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie paliwa sprawdzisz tylko mechanicznie odpowiednim manometrem. Sprawdź głównie wężyki podciśnieniowe.... Niedokręcona sonda to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...