Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Biały dym przy ruszaniu a wymiana oleju


piter1114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! wczoraj wymieniłem olej z ... no właśnie (tego nie wiem,auto kupione 1-mc temu, nie miało żadnych informacji jaki olej był tam wcześniej) na (to wiem na pewno) pólsyntetyk mobile1 10w40 za doradztwem mechanika i zauważyłem,że przy ruszaniu dymi przez kilka,kilkanaście sekund białym dymem,dodam że wcześniej przed wymianą oleju tego nie zauważyłem, chyba,że było to mało widoczne. W związku z tym mam kilka pytań :

-czy przyczyną może być wymiana oleju na olej innej firmy?

-czy mogą być tego skutki uboczne (dymienia)

Przebieg :210tyś

Z góry dzięki za odpowiedź

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w silniku było wlane kilka motodoktorów hahaha. zauważ ze jest zimniej i na 100 % to para. dla pewnosci zrób test organolepytczny - wsadz kogos do autka niech przygazuje a ty powąchaj spaliny. spalony olej ma sprcyficzny zapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test jest prosty

załóż rurę od odkurzacza i lejek, wdychaj przez kilka minut jeśli padniesz szybko oznacza, że to olej jeśli to para to pożyjesz chwilę :polew: :polew:

nic sie nie przejmuj to tylko para :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powąchaj spaliny, raczej tak jak koledzy piszą to będzie para :wink4:

Mogłoby sie cos stac jezeli silnik pracowałby wczesniej na mineralu a Ty dałbys mu teraz półsyntetyk.

Objawy będą wtedy całkiem inne, spotkało mnie to kiedys i auto stracilo moc, swiecilo cisnienie oleju, cos gdzies stukalo i wogóle dziwne rzeczy sie działy. Raczej jak pisali koledzy nie musisz sie obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jutro zrobię test na "zapach" ale nadal nie rozumie dlaczego wczoraj (było zimno) po wymianie oleju zauważyłem dymienie przy ruszaniu, a przedwczoraj (było także zimno) na starym oleju jakoś tego nie zauważyłem... mam nadzieję,że to rzeczywiście tylko para,albo skutek wymiany oleju na inny (czyt.nowy lub innej firmy) ale dlaczego dymi przy ruszaniu? zauważyłem też,że dymi także przy ruszaniu, jeśli nawet silnik pracował już jakiś czas albo auto przejechało jakąś trasę, to też może być para?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...