Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ciężko wchodzi drugi bieg


adam_kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam :hi: i potwierdzam,

Castrol TAF-X 75w90 jest bardzo dobry- biegi przy ujemnych temperaturach rzedu 10-20C wchodzily lekko i w moim przypadku znacznie lepiej (zwlaszcza 2 i wsteczny!) niz przy oleju, o ktorym napisal kolega wyzej (Valvoline SYN POWER TDL SAE 75W-90, ktory nie spelnia normy vw 501.50). Natomiast po rozgrzaniu sie oleju w skrzyni roznicy praktycznie nie odczuwa sie.

Takze podsumowujac - na wymiane polecam tego Castrola (oczywiscie jesli jest kasa to lepiej oryginal z ASO), temat przerabialem na wlasnej skorze... niestety.... Ale najwazniejsze, ze juz jest okey!

pozdrowka!

YaBoLeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce audi a4 jest, że w razie braku należy dolać...

Tu nie chodzi o brak, tylko o zuzycie oleju, a co za tym idzie utratę właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się... jak najbardziej oczywiste... ale jeżeli +olej silnikowy+ się zużywa , czyli traci właściwości jak kolego napisałeś to nikt nie wymienia całego oleju bo by musiał to robić co miesiąc czy dwa (w przypadku dolewania oleju). Jeżeli są ubytki oleju to oczywiste, że dolewa się tak samo jak w przypadku skrzyni. Oczywiście, że można wymienić cały olej w skrzyni i mieć świeży bo to robi się raz na parę lat...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy zmieniasz co 10 tys. km, bo do tego momentu zakładasz, że właściwości nie straci i tak się powinno dziać-zwykle w instrukcji obsługi jest co ile wymiana oleju na nowy. Tak samo dzieje się z olejem przekładniowym, tylko ten okres jest znacznie wydłużony-właśnie raz na parę lat i masz spokój :). Tak ja wyżej napisałem, producent nie ma interesu w bezawaryjności auta (poza okresem gwarancyjnym)-dlatego nie zaleca wymiany oleju w skrzyni, bo na skrzyni zarobi o wiele, wiele więcej :gwizdanie: niż na wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc, spokojnie można wymienić olej w skrzyni "w całości"??

raczej trzeba :cwaniak1: wymienic w całości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo lepiej wyminić skrzynię biegów"-motto producenta, wiecie o co chodzi ...

... Tak ja wyżej napisałem, producent nie ma interesu w bezawaryjności auta (poza okresem gwarancyjnym)-dlatego nie zaleca wymiany oleju w skrzyni, bo na skrzyni zarobi o wiele, wiele więcej :gwizdanie: niż na wymianie oleju ...

Wszystko jasne na temat "wymieniać czy dolewać" :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...