Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Ciężko wchodzi drugi bieg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W książce audi a4 jest, że w razie braku należy dolać...

Opublikowano

Witam witam :hi: i potwierdzam,

Castrol TAF-X 75w90 jest bardzo dobry- biegi przy ujemnych temperaturach rzedu 10-20C wchodzily lekko i w moim przypadku znacznie lepiej (zwlaszcza 2 i wsteczny!) niz przy oleju, o ktorym napisal kolega wyzej (Valvoline SYN POWER TDL SAE 75W-90, ktory nie spelnia normy vw 501.50). Natomiast po rozgrzaniu sie oleju w skrzyni roznicy praktycznie nie odczuwa sie.

Takze podsumowujac - na wymiane polecam tego Castrola (oczywiscie jesli jest kasa to lepiej oryginal z ASO), temat przerabialem na wlasnej skorze... niestety.... Ale najwazniejsze, ze juz jest okey!

pozdrowka!

YaBoLeK

Opublikowano

W książce audi a4 jest, że w razie braku należy dolać...

Tu nie chodzi o brak, tylko o zuzycie oleju, a co za tym idzie utratę właściwości.

Opublikowano

Tak zgadzam się... jak najbardziej oczywiste... ale jeżeli +olej silnikowy+ się zużywa , czyli traci właściwości jak kolego napisałeś to nikt nie wymienia całego oleju bo by musiał to robić co miesiąc czy dwa (w przypadku dolewania oleju). Jeżeli są ubytki oleju to oczywiste, że dolewa się tak samo jak w przypadku skrzyni. Oczywiście, że można wymienić cały olej w skrzyni i mieć świeży bo to robi się raz na parę lat...

pozdrawiam

Opublikowano

Olej silnikowy zmieniasz co 10 tys. km, bo do tego momentu zakładasz, że właściwości nie straci i tak się powinno dziać-zwykle w instrukcji obsługi jest co ile wymiana oleju na nowy. Tak samo dzieje się z olejem przekładniowym, tylko ten okres jest znacznie wydłużony-właśnie raz na parę lat i masz spokój :). Tak ja wyżej napisałem, producent nie ma interesu w bezawaryjności auta (poza okresem gwarancyjnym)-dlatego nie zaleca wymiany oleju w skrzyni, bo na skrzyni zarobi o wiele, wiele więcej :gwizdanie: niż na wymianie oleju.

Opublikowano

Czyli krótko mówiąc, spokojnie można wymienić olej w skrzyni "w całości"??

Opublikowano

Czyli krótko mówiąc, spokojnie można wymienić olej w skrzyni "w całości"??

raczej trzeba :cwaniak1: wymienic w całości
Opublikowano

... bo lepiej wyminić skrzynię biegów"-motto producenta, wiecie o co chodzi ...

... Tak ja wyżej napisałem, producent nie ma interesu w bezawaryjności auta (poza okresem gwarancyjnym)-dlatego nie zaleca wymiany oleju w skrzyni, bo na skrzyni zarobi o wiele, wiele więcej :gwizdanie: niż na wymianie oleju ...

Wszystko jasne na temat "wymieniać czy dolewać" :good: :good: :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.