Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Przegrzewanie się silnika


pieckinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem, a dokładniej przegrzewanie sie silnika. Od niedawna mam problemy z termostatem, wymieniłem na nowy firmy Behr . W trasie 120km/h nagrzewa sie do 110 c , pocisne do 6 , 6.5 tys obrotów na luzie i spada. Następny termostat nie dogrzewał silnika. Mógłby ktoś powiedzieć jaki termostat najlepiej kupić ? Czy jest jakiś sposób na to ?

_________________________________________________

przeszukalem wiele stron forum i nie mogłem znaleźć tematu , jeżeli można to prosiłbym o link do tematu i usunięcie tego zbędnego tematu by nie zaśmiecać forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sprawdź na klimatroniku (jezeli masz) czy czujnik temp nie oszukuje lub wskaźnik. Termostat wszyscy polecaja ori lub Wahlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wahaniach temperatury częstą wine ponosi czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wodna nowa, termostat firmy Wahler nie dogrzewał, a Behr przegrzewa, sprubuje wywiercić większe dziurki w termostacie , teraz mam wywiercone 2x 1 mm, ale to za mało, sprubuje jedną dziurke powiększyć do 2mm i zobaczymy, na klimatroniku pokazuje 110 stopni gdy na desce pokazuje 90 stopni, a jak na desce jest 100-110 stopni to na klimatroniku 115 .

_________________________________________________

może być taka opcja że przewody sie zapowietrzają ? dość często musze odpowietrzać klime, płukałem nagrzewnice i była czysta, więcej pomysłów nie mam już, chciałbym zrobić to chłodzenie silnika i sprzedać moją a4, bo już mam TDI z 97/98r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica we wskazaniach na desce i climatronicu rzędu 20 stopni to zbyt dużo. Powyżej 95 stopni wskaźnik powinien zacząć powoli odchylać się w prawo - podejrzany: czujnik temp. G62 - wymiana na ori.

Mówisz, że wahler nie dogrzewał a Behr przegrzewa. Widzisz teraz dlaczego poleca się wymianę na ori? Jeśli wymiana czujnika nie pomoże to do wymiany termostat - na ORI a nie jakieś tam wiercenie dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem oryginalny termostat posiada zaworek odpowietrzający, w żadnym termostacie które kupowałem nie było takiego zaworka, w serwisie audi też nie było takiego, w takim razie gdzie mogę kupić oryginalny termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u siebie wym. termostat i ten ori co był nie miał żadnego zaworka wiec chyba nie robi to az tak wielkiej róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc narazie odpuszcze sobie zakup nowego termostatu, odstawie a4 95r 1.6 i przesiadam sie do świeżo zakupionego a4 97/98r 1.9 tdi, o niebo lepsze od a4 1.6 , jest troche rzeczy do wymiany, np filtr paliwa oryginalny od 12 lat nie zmieniany :polew: narazie kłopoty finansowe, ale takiej a4 właśnie szukałem, kompresja troszke ponad 30, [br]Dopisany: 10 Listopad 2009, 14:35_________________________________________________zapomniałem dodać, wymieniałem termostat już ponad 5 razy ! , behr i wahlera albo nie dogrzewa albo przegrzewa, na tym termostacie co mam, silnik nagrzewa sie błyskawicznie, dosłownie kilka minut, dopiero później osiąga te 110 stopni, na tym termostacie ogrzewanie działa lepiej, a na nie dogrzewającym nic nie grzało. Raz w drodze nad jezioro ( 70 km ) silnik osiągnął temperature 110 stopni powodem był pusty zbiornik z wodą którą gdzieś wcieło, od tamtego czasu mam te problemy, i żaden termostat nie pomaga, ostatecznie kupie ori termostat i okaże się czy to coś pomoże.[br]Dopisany: 10 Listopad 2009, 14:44_________________________________________________problem rozwiązany, wiskoza nie działa, na dniach wymienie część na nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy wiskoza nie jest Ci potrzebna, to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak po naprawie wiskozy silnik sie nie przegrzewa ;] mechanik podczas wymiany pompy wody wiele miesięcy temu uszkodzil wiskoze, i dopiero w ostatnim miesiącu zaczął sie przegrzewać, bo na max obrotach wiatrak lekko sie kręcił,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...