Skocz do zawartości
IGNOROWANY

HID xenony pytanko [a4-2000]


maciek2,5V6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, poradzcie PAnowie. Zdecydowałem sie na zakup zestawu HID xenon. Cus takiego : za 545zł http://moto.allegro.pl/item194631959_xenon_xenony_przetwornice_h7_h7_h7_megapromocja.html ! i tu pytanko :

dzwoniłem do sprzedajacego i mowił mi ze do audi z 2000r. lepiej zamowic drozszy zestaw w cenie 700zł ze wzgledu ze przy tym tańszym mogą powstac zakłucenie komputera! mozliwe czy naciaga na droższy??? i mówił coś ze po założeniu takiego zestawu bede musiał pod vaga podjechac i zmienic w kompie napiecie wyjsciowe na xenony bo inaczej po zmianie beda działac jak stroboskop. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie przerobki mozna dowod stracic :rolleyes: niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doswiadczylem, bo nie mam xenonow. Ale jakbym zakladal to tylko zarniki D2S a nie bawilbym sie we wkladanie zarnikow w oprawkach H7. Niestety mozna za to stracic dowod, ale i tak wszystko zalezy od uprzejmego pana policjanta, badz od diagnosty ktory robi dobrze przeglad i zna sie na rzeczy. :rolleyes: Jesli chodzi o takie przerobki to chyba gdzies juz byla o tym mowa na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są soczewki! lampy identyczne jak xenony! z wierzchu bedzie wygladac identiko, mysle ze z miskami nie bedzie problemu a do przeglodu w kilka minutt włoże h7. Na ulicach widze dziesiątki aut "starszych" bez soczewek z ksenonami (na 100% te zestawy hid) i jeżdzą :). Gdybym miał zwykle odblaskowe to bym nawet o tej zmianie nie myslał ale takto...... zastanawiam sie i nie moge podjać decyzji. Moze ktos z was wkładał taki zestaw w swojej niuni?[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 11:07 _________________________________________________ps i brałbym chyba 4300 zeby jak najmniej sie miśką w oczy zucały

TTom3k dzieki za linka , sprzedawca wyglada na konkretnego

[br]Dopisany: 16 Maj 2007, 11:10 _________________________________________________ps odnosnie dowodu rejestracyjnego.

jak by sie przyczepili to na chcacego przy nich wykrecam lampy i żarówy wkładam :)

trzeba tylko klucz do lamp ze soba wozić :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega platiniumm ma taki zestawik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie wiem co o tym myslec...chyba nie ma w przepisach tego ze nie mozna miec h7 przerobionego na zestaw xenon ? Tak jak pisze maciek2,5V6 kiedy masz soczewki to z zewnatrz nie roznia sie praktycznie niczym od orginalnych xenonow bo zarowek i tak nie widac;]. Niech wypowie sie na ten temat ktos kto zna lepiej prawo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jest taka ze wymagana jest homologacja do xenonow. A zapewniam Cie ze nie znajdziesz zarnikow w oprawce H7 z homologacja akceptowana u nas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro ogladałem jego aukcje i na h7 koszt 749pln a wikszosc takich zestawow kosztuje w granicach 550zł. I zastanawiam sie czy za te wiecej 200zł otrzymam cos wiecej czy to samo. Cos tam o handlu wiem, i zwiekszenie ceny jest zabiegiem marketingowym i zazwyczaj nie ma przelozenia na jakosc. Te wszystkie zestawy chyba made in china wiec ...... chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem co to ten fis :tongue: ale z tego co czytam na forum to nie mam takiego czegoś, wiec powinno byc oki. Ale jak by był to po poprawnym podlaczeniu zestawu hid moze sie zapalać ta awaria oswietlenia zewnetrznego?

a jak tak to co z tym fantem sie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS- komp pokladowy z duzym wyswietlaczem. podpytaj pozia,lukasa lub adamooo jak to jest. Przy halogenach mowili ze wywala im blad. Rozwiazaniem mialy byc lepsze przetwornice, lub korekta minimalnego napiecia bledu do FIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie cos o tym słyszałem, że trzeba podpiać pod waga i zmienic jakieś ustawienie.

No ale ja nie mam tego FISa wiec problemu nie powinno być?

ps jeden ze sprzdawców allegro mówił coś mi ze czasami potzrebna jakas dodatkowa zmiana pod vagiem bo xenony beda swiecic jak stroboskop, ktos cos słyszał o tym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro ogladałem jego aukcje i na h7 koszt 749pln a wikszosc takich zestawow kosztuje w granicach 550zł. I zastanawiam sie czy za te wiecej 200zł otrzymam cos wiecej czy to samo. Cos tam o handlu wiem, i zwiekszenie ceny jest zabiegiem marketingowym i zazwyczaj nie ma przelozenia na jakosc. Te wszystkie zestawy chyba made in china wiec ...... chyba ze sie myle

Napisałem że mogę gościa polecić ponieważ nie ma problemu z gwarancją; za swego czasu szwankowała mi jedna przetwornica, i plaskur1 przysłał mi bez żadnych problemów na swój koszt serwiskiem nówkę sztukę. Może to jest warte 200 zł. :rolleyes:

niby jakie sa problemy w deszczu?

a co do deszczu to tak jak napisał maciek2,5V6 , ja mam 6000K i widać różnicę z 45000K . Braciak ma 45000 i u niego widać dużo lepiej ale jak postawi oba auta obok siebie to u niego wygląda jak zwykła żarówa. Dlatego pisałem że 6000K to wystarczająco :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...