Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co zrobić z zardzewiałą tarczą hamulcową ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

devastation, a jeśli one są dość mocno przyrdzewiałe? Nie można im trochę pomóc papierem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można je nawet wypiaskowac :> :> :> :>

jak chcesz mozesz przejechac papierem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są plamy na tarczach, też mogę je papierem pociągnąć delokatnie?[br]Dopisany: 25 Marzec 2010, 20:27_________________________________________________u mnie są plamy na tarczach, też mogę je papierem pociągnąć delokatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipna jakość tarczy, dlatego tak to wygląda

nie ma sensu tego robić, wystarczy sie przejechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzę 500km miesięcznie, czasami ciut wiecej i to po mieście 1-2 osoby, moje tarcze z tyly wygladaja jak z epoki brązu mimo, że zmieniałem rok czy 2 lata temu tarcze, zaciski i klocki na nowe. Juz mnie szlag trafia z tymi hamulcami. Czy Wasze tarcze są gładkie jak sie je dotyka palcem czy też czuć "roweczki" ?

Wczoraj zrobiłem małą trasę bo 80km w deszczu w 1 strone z 4 osobami i klocki nic się ni wyczyścily mimo, że nawet dojezdzajac do skrzyżowania specjalnie wrzucałem na luz i hamowałem ręcznym.

Co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzę 500km miesięcznie, czasami ciut wiecej i to po mieście 1-2 osoby, moje tarcze z tyly wygladaja jak z epoki brązu mimo, że zmieniałem rok czy 2 lata temu tarcze, zaciski i klocki na nowe. Juz mnie szlag trafia z tymi hamulcami. Czy Wasze tarcze są gładkie jak sie je dotyka palcem czy też czuć "roweczki" ?

Wczoraj zrobiłem małą trasę bo 80km w deszczu w 1 strone z 4 osobami i klocki nic się ni wyczyścily mimo, że nawet dojezdzajac do skrzyżowania specjalnie wrzucałem na luz i hamowałem ręcznym.

Co radzicie ?

wszystko zależy od jakosci tarczy i klocka oraz sprawności działania zacisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski mam nowe, kosztowały ok 400zł /1szt chyba lucas, tarcze chyba ate, a klocki trw albo na odwrot bo nie pamietam, a na fakturze nie pisze nic o marce. Kupowane od kolegi Tom77 od nas z forum.

Dlaczego jedni maja tarcze takie, ze swieca sie jak psu jajka i nie mowie tutaj o powierzchni ciernej tylko o zewnetrznej krawedzi, czyli tej, ktora nie dotyka niczego. Moze to zależy od producenta ?

Chyba bede musial je odkrecic i wyczyscic papierem bo auto jezdzi bardzo malo, a tarcze juz wygladaja jak z epoki brązu i nie wiem czy zwykla jazda wystarczy zeby je wytrzec.

Czy to przypadkiem nie jest tak, ze jezeli koroduje gorna krawedz tarczy, czyli tak, ktora nie styka się w zasadzie z zadnym elementem i na niej tworzy sie rdza to takie miligramy naddatku w postaci rdzy powodują, że tarcze jest jakby niewyważona ? Pytanie czysto teoretyczne bo nie znam się na temacie. :)

[br]Dopisany: 25 Maj 2010, 00:22_________________________________________________Dzisiaj z pomocą mechanika zabrałem się tylne hamulce, a właściwie to mechanik, ja tylko przeszkadzałem :))

Z tego co zaobserwowałem to lewy tył miał jedną z dwóch prowadnic zardzewiałą i zapieczoną tak, że nie dała się ruszyć natomiast prawy tył obydwie były zapieczone. To co dzisiaj udało mi się odnotować to:

- klocki hamulcowe można dość łatwo wyrównać papierem ściernym, wystarczy położyć papier na szybie i klockiem delikatnie trzeć aż do uzyskania równej powierzchni

- jedyne co można zrobić na tarczach papierem ściernym to je odkurzyć :)

- wychodzi na to, że co pół roku należy kontrolować stan hamulców, a dokładnie tych nieszczęsnych prowadnic czy jak to się tam nazywa :)

Jak wracałem do domu to próbowałem delikatnie hamować ręcznym i po przejechaniu miasta tarcze z tyłu były ciepłe tzn, że działa. Pytanie czy te niewielkie rowki, które mam wyrównają się z czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...